Kubuntu 8.04 - rozdělení disku

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
_xp_
Černá karta
Černá karta
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2006
Bydliště: Radvanice, okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Kubuntu 8.04 - rozdělení disku

Příspěvek od _xp_ »

Zdravím stáhl jsem si tuto distribuci, ale při rozdělování disku nevidím existující partitions (1x windows; 1x data; 1x nenaformátovaný oddíl pro linux). Jediné co mi zobrazí je dev/sda. Takže můžu pouze vytvořit nové oddíly, bez ohledu na existenci stávajicích.
Pokud zkusím instalaci starého mandrake tak v něm vidím všechny oddíly tak jak to má být. Nevíte jak to vyřešit? díky
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Mohla by pomôcť inštalácia z alternate install cd, skús to, ak máš možnosť ho stiahnuť.
Inak je tu: http://releases.ubuntu.cz/8.04/ tam si nájdi Alternate install CD a potom už stiahni 32bit alebo 64bit verziu ako potrebuješ.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
_xp_
Černá karta
Černá karta
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2006
Bydliště: Radvanice, okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _xp_ »

Pomocí Alternate install CD jsem dopadl stejně, vidím zase disk pouze jako nenaformátovaný bez partitios, stejně jsem dopadl s programem GParted. Disk s partititons vidím pouze buď ve windows, nebo v souborovém manageru (dolphin) když nabootuju live cd linuxu. Moc nadějně to teda nevypadá. Je složité pro mě jako začátečníka s linuxem provést upgrade z verze kubuntu 7.10 na 8.04?
_xp_
Černá karta
Černá karta
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2006
Bydliště: Radvanice, okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _xp_ »

tak jsem se pokusil nainstalovat starší verze (kubuntu 7.10 a ubuntu 6.04) a zase bezúspěchu, ale vím že kdysi dávno jsem měl na tomto stroji nainstalován ubuntu 6.04
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Nemáš náhodou v biose možnosť nstaviť disk do legacy módu a naopak? To by si ešte mohol skúsiť či ti ho potom správne nájde.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
_xp_
Černá karta
Černá karta
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2006
Bydliště: Radvanice, okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _xp_ »

tuto volbu jsem tam nenašel; linux detekuje HDD ale nevidí partitions
kocourleo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. dub 2007
Bydliště: Brno

Příspěvek od kocourleo »

Čím jsi ty partition na tom "neviditelném" disku vytvářel? Nebyl to Partition Magic? V BIOSu máš zapnuté AHCI (to myslel Josko)? Pokud ano, zkus ho vypnout.
Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518
_xp_
Černá karta
Černá karta
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2006
Bydliště: Radvanice, okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _xp_ »

čím jsem rozděleloval kdysi disk si už nepamatuju, ale pravděpodobně při instalaci windows jsem ho rozdělil na 2 partitions a při pozdější instalaci linuxu vytvořil třetí. Mám eide disk a tam se ahci nenastavuje, a sata řadiče jsou vyplý.
_xp_
Černá karta
Černá karta
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2006
Bydliště: Radvanice, okr. Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _xp_ »

zdravím, tak problém se už konečně podařilo vyřešit; v Mandrake jsem vytvořil oddíly pro linux(odkládací, kořenový a pro home), pak jsem spustil instalaci kubuntu a podařilo se ho nainstalovat, díky všem za snahu mi pomoct
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“