Navigace do auta

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

tom01
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: č.budějovice

Navigace do auta

Příspěvek od tom01 »

Nevím přesně kam s tímhle dotazem, smeťák bude asi nejlepší :)

Jde mi o to, že jsem navigaci v autě nikdy neměl, nemám s tím moc zkušeností..Plánujeme zhruba za dva měsíce cestu do Francie, s návratem přes Švýcarsko..jednak kvůli této "dovolené" ale i do budoucna o navigaci uvažuji, uvažuji o ovládání hlasem, ne jen dotykovku, podrobné mapy hlavně zatím tedy Francie, Rakousko, Německo, Švýcarsko..Všude slyším že nejlepší jsou Tom-Tom, mě se docela zamlouvá tenhle typ upřímně i kvůli ceně:
http://www.kasa.cz/mp3-prehravace/koupi ... moov-330u/

jen jsem zatím nezjistil to ovládání, nevím ani jestli jestli tenhle výrobce je spolehlivý takže prosím někoho kdo má zkušenosti, jestli by mi poradil kdyžtak jiný typ řekněme pokud možno do 6-7 tisíc...pokud je to vůbec reálné :)
ignor:trodas,heroik, Luks,Nordir, aliencz, Flegy, viky58, facility, hlupak..
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

Konkrétně Mio Moov naviguje docela blbě, nesmyslně. Dle informací na různých diskuzích... :(

Rodiče teď pár týdnů v zahraničí testovali Garmina 660 FM a docela si stěžovali. Mapama by to být nemělo, byla zaplá jedna, nepřekrývala se, nastavení taky ok.


Takže tomtom? :oops:

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek od Wuuduu »

ja mam ako navigaciu PDA od ASUSu, cim mam kdekolvek pristup na net a ine vyhody, balenie je komplet ako navigacia (kabel na napajanie do zapalovaca, drziak).
Mam v tom iGo 2006 (mapy sa aktualizuju) a cesty po Nemecku, Svajciarsku, Rakusku, Slovensku a Cesku boli uplne super.
Chodil som na konkretne cisla domov vo vsetkych tychto statoch s tym, ze Svajciarsko bol uplny koniec sveta, Nemecko - vylet po zapadnutych dedinkach, kde snad cudzinca este nevideli. Praha, Brno, Tabor - tiez bez jedineho problemu na konkretne cisla domov.

Frajerka ho mala so sebou v Kanade a Vancouver fungoval spolahlivo - hladala podla navigacie najblizsie bankomaty a banky.

Myslim, ze TomTom ani iGO a neurobis chybu.

Ja by som si vsak cistu navigaciu nekupil, funkcie PDA su predsa len bohatsie.
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
Nism0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2007

Příspěvek od Nism0 »

nevim. Ale rodiče sou spokojený s garminem :-) presneji Nuvi 660

Byly se projet tak okolo evropy.. a Bez problémů.

Trasa byla: Cr->Nemecko->Francie->italie->Svicarsko->Rakousko->Cr

Njade Hotely,Restaurace, Kina atd. Všechno možný.
Bla bla bla, stejně to nikoho nezajímá :D
ChrastyII
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. kvě 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od ChrastyII »

Já mám taky dotaz ohledně GPSek... jedu do Kanady a přemejšlim, že bych si tam rovnou nějakou koupil...nebude pak problém s evropskejma mapama? :)
tom01
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: č.budějovice

Příspěvek od tom01 »

Nism0 píše:nevim. Ale rodiče sou spokojený s garminem :-) presneji Nuvi 660

Byly se projet tak okolo evropy.. a Bez problémů.

Trasa byla: Cr->Nemecko->Francie->italie->Svicarsko->Rakousko->Cr

Njade Hotely,Restaurace, Kina atd. Všechno možný.
Jo tenhle typ už mi známej taky doporučoval, vypadá dobře a do dvou měsíců by třeba mohla trochu i spadnout cena až to bude aktuální :)
ignor:trodas,heroik, Luks,Nordir, aliencz, Flegy, viky58, facility, hlupak..
WoiTa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2004
Bydliště: Chrudim, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WoiTa »

Myslim že tyhle Vánoce vezmu ve znamení gps navigací. Byl bych rád, kdybyste sem dál psali dál svoje názory.

Jinak držel jsem v ruce outdoor model Garmin colorado (bezdotykový display) a má to celkem těžkopádný ovládání (na který bych si ale možná časem zvykl). Cesty to volí občas nelogicky, nebo automaticky předpokládá, že má každý hummera :) Bohuželm nemám zatím s čím porovnávat.
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

Colorado taky není autonavigace, že... Kór s TOPO Czech mapou...


Osobně s tím Garminem 660 zkušenost nemám, pouze reprodukuju, co mi bylo řečeno. Ale v nejbližší době bych ho zkusit měl, takže napíšu. Denní zkušenost mám jen s GPSmap 60CSx, což je tu poněkud mimo mísu...

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Já mám Tom Toma na SE P990i a až na pár drobností s itinerářem* jsem nezaznamenal žádné problémy.

* itinerář se neumí přepínat automaticky po příjezdu do zvolené obce, musí se to přepnout ručně.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Luke - C2D t.e.a.m.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2006
Bydliště: VSETÍN

Příspěvek od Luke - C2D t.e.a.m. »

Švagr má nějaké nové prestigio za 3.000 ,- .... nacpal tam i nový firmware, který oficiálně zařízení ani nepodporuje, ale vše fakčí krásně na 100%, je tam všechno na co si člověk vzpomene, supr navigace, jen nevím přesný typ..
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

A zkoušel s tím jet na nějakou delší cestu?
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Geeker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geeker »

Me co do ovladani se nejvice zamlouval IGO2006, Tom tom neni spatny ale je divny. Napr. Nikde jsem nenasel zadani souradnic. U IGO zase nejsou CZ POI. Taky citlivost je pomerne zmatena. Najdnou mi to nahlasilo obrat do protismeru. Coz na dalnici moc nepotesi: D
MB: Gigabyte UD3R, CPU:E8400, RAM 2x 2048 A-DATA 1066, GK: Asus Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb, Samsung 500+640Gb, Hitachi 500Gb Backup, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon iHAS424 Monitor: Samsung 970p

Obrázek Obrázek
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Taťka měl v autě asi půl roku Tomtom 920T. Cenově vychází na něco málo přes 10kkč a umí toho poměrně dost. Naviguje spolehlivě, ovládá se komplet přes dotykový displej + malé BT dálkové ovládání, hlas je plynulý bez zadrhávání, trasy přepočítává rychle...
Před měsícem to kvůli motorce vyměnil za zumo 550. Ta má displej trochu menší+4 hw tlačítka. Hlas neni tak plynulý a je zaměřená víc na cestování - plánování tras na pc (to Tomtom vůbec neumí!), záznam trasy, statistiky, nadmořská výška...paměť 2GB u obou stačí bohatě na celou evropu+u garmina na turistickou TOPO čr a atlas čr. na kartu se dají nahrát vlastní mapy nebo mp3.
Známej má nějaký MIO 52x tuším. Je s tím taky spokojenej.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
oneill_sx1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2006
Bydliště: Хрудим

Příspěvek od oneill_sx1 »

Občas jedeme podle Mio C720. Jednou když jsme jeli z Frankfurtu, tak se nepochopitelně úplně vypla a nechala se 10 minut přemlouvat, aby zase najela a začala navigova. Kromě tohoto výpadku ok. Pohodlné ovládání, výborný displej, ale trochu otravná hlasová navigace.
Obrázek
Naposledy upravil(a) oneill_sx1 dne úte 15. črc 2008, 20:13, celkem upraveno 1 x.
<big>lama
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: kdesik u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od <big>lama »

mám teda MDAčko, spíš teda povím jen k softu, používal jsem tomtoma verzi 6, naneštěstí na něj přestali aktulizovat mapy, tak jsem skusil IGO 2008 a líbí se mi více jak tomtom, tímpádem na tomtoma 7 ted přecházet nebudu, tomtom měl teda jednodužší ovládání, ikdyž to pro mě hračičku právě moc nebylo. IGO je teda náročnejší a pomalejší, ale taky promakanější a je i více možností plánování a hodně možností náhledu na mapu při jízdě.
nejaky novejsi iPhone a novejsi Macbook
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2006
Bydliště: Písek, Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Taky pouzivam PDA, konkretne soft Sygic McGuider (Sygic Drive). Takovy vylepseny TomTom
Luke - C2D t.e.a.m.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2006
Bydliště: VSETÍN

Příspěvek od Luke - C2D t.e.a.m. »

Trinom píše:A zkoušel s tím jet na nějakou delší cestu?
Jo, Vsetín - Praha, teď Vsetín - Chorvatsko a vpoho...
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

do igo se daji poi z tomtoma dostat pomoci externiho sw. vice na forech zabivajicich se navigacemi.

vyhoda noveho Igo je rozdeleni map. TOmtom ma mapy bud po zemich nebo castech evropy a je nutne mezi nimi preminat (nebo jet podle prujezdove) u Igo nahraji mapy tech zemi kam jedu a samo se mi to prepina.

igo mi prijde uz moc vysperkovane. mam rad strohost tomtoma, ikdyz nektere vlastnosti igo jsou prijemne jako treba oddaleni mapy pokud delsi domu jedu jen rovne
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

TomTom je jistota, se kterou nešlápneš vedle. Naviguje výborně, žádné problémy. Jen nemá takové funkce jako konkurence (hlavně iGo)

Sám používám TomTom 6 a teďka přejdu na TomTom 7

Zkoušel jsem i iGo, některé funkce má zmáknuté lépe a má jich víc, některé jsou zase horší. Například mi přijde složitější ovládání, nebo o něco horší hlasová navigace, je hrozně ukecaná.

Jak už tu někdo psal, nevýhoda u TomTomu je rozdělení map, pokud nemáte celé Western and Central Europe, tak mezi nimi musíte složitě přepínat
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
tom01
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2005
Bydliště: č.budějovice

Příspěvek od tom01 »

JanHavlicek píše:TomTom je jistota, se kterou nešlápneš vedle.
No postupně se přikláním k této variantě i když investice bude větší než jsem plánoval...Ale tady asi není na místě zrovna šetřit...
ignor:trodas,heroik, Luks,Nordir, aliencz, Flegy, viky58, facility, hlupak..
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“