DVI - HDMI k LCD TV

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Magicie »

Takova technicka:

Mam HD3850 s 2x DVI, pripojil jsem LCD TV ( http://lcd-televize.heureka.cz/philips-32pfl5522d-12/ ) pres HDMI - DVI kabel (5m), TV zobrazuje zaroven s PC, ale problem je v tom, ze neprehrava zvuk. Predpokladam ,ze by se mel prenaset, nebo se pletu? Popr. je to snad omezeno tou redukci z nektere jeji strany? Zkousel jsem jak bez ovladacu catalyst, tak vc. a mimo toho, ze jsem si docela uzil s tim, ze mi vypadl monitor a odbihal sem k TV vedle do obyvaku bez efektu.

Jediná varianta by byla rozbočit přední repro pomocí nějaké cinch "Y" rozdvojky a tu následně natáhnout spolu s kabelem pro obraz? Pokud ano mohu poprosit o nějaké odkazy odkud to nejvýhodněji odebrat? Předpokládám, že bude potřeba následující:

cinch "Y" rozdvojka - 2x
cinch cinch prodlužka (variabilní) - 2x
viky58
Černá karta
Černá karta
Registrován: 23. dub 2007
Bydliště: Ostrava

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od viky58 »

no podle mne musiš mít nasteveny v (zvuk a zvukové zařizeni ) tak aby zvuk šel pře GK myslím ti HD audio nebo jak se to jmnenuje :)

ale samozřejmně se mužu mílit : )

a nebo muže být problém jinde třeba V TV
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Maddogg »

Nejsem si teď 100% jistý ale myslím že grafika dokáže přenášet zvuk pouze pokud to je spojeno HDMI-HDMI. Řekl bych že přes DVI výstup zvuk přenášet nedokáže. Pokud nemám pravdu tak mě opravte :roll:
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Krteq »

Maddogg píše:Nejsem si teď 100% jistý ale myslím že grafika dokáže přenášet zvuk pouze pokud to je spojeno HDMI-HDMI. Řekl bych že přes DVI výstup zvuk přenášet nedokáže. Pokud nemám pravdu tak mě opravte :roll:
Pravdu má ten chlapec :D
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od beardie »

tak rozoberme si to poporade:
s atinami sa instaluje aj driver na zvuk, naco by bol, ak by karta neprenasala aj zvuk?
dalej:
naco by vsade pisali, ze karta vie cez UVD "robit" so zvukom a nova verzia UVD2 dokonca s 7.1 zvukom?
takze:
ak sa nemylim, tak staci nastavit v spravcovi zariadeni ati audio driver na primarny a zvuk by mal ist, afaik iba jeden z dvi je ten vhodny :)
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Krteq »

beardie píše:tak rozoberme si to poporade:
s atinami sa instaluje aj driver na zvuk, naco by bol, ak by karta neprenasala aj zvuk?
dalej:
naco by vsade pisali, ze karta vie cez UVD "robit" so zvukom a nova verzia UVD2 dokonca s 7.1 zvukom?
takze:
ak sa nemylim, tak staci nastavit v spravcovi zariadeni ati audio driver na primarny a zvuk by mal ist, afaik iba jeden z dvi je ten vhodny :)
1) ano instaluje, ale ten audio kodek tam je jaksi "navíc" pokud tam výrobce neumístí HDMI výstup.
2) ano umí, ale... viz. bod 1
3) technicky to prostě možné není, najdi mi tu piny přes které by to mělo jít...

Obrázek

2 Magicie: Audio budeš muset vézt odděleně a to buď jak jsi psal, nebo pokud má TV audio vstup pro cinche, vzít redukci jack -> cinch+cinch a vyvézt ze zvukovky k TV.
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od beardie »

nehovorim, ze mam urcite pravdu, ale...
minimum vyrobcov ma radeony s HDMI -> vsetky maju redukciu
okrem toho nvidia nevie viest cez HDMI zvuk, len v pripade, ze sa napoji priamo digital na kartu, ati vie, kade ale?
tiez som si xkrat lamal hlavu nad tym, ako je mozne ze sa da cez dvi dostat von zvuk, ked nie je na to stavane, myslim si ale ze sa to da :)

vyvedte ma z omylu, nejaki odbornici alebo ti co to uz vyskusali, hmm, stratos?

//edit: single link dvi kabel: http://www.datapro.net/images/1141.jpg
dual link dvi kabel: http://www.datapro.net/images/1142.jpg

co tak single link data (obraz) a cez zvysnych 9 pinov zvuk? :P

////ked uz chce vyviest von digitalny signal, myslim ze by bolo vhodnejsie vyviest von digitalne aj zvuk, najlepsie do receivera a 5.1 reprakov, ak ho nema tak bude stacit klasika stereo jack->cinche
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Krteq »

beardie píše:...
Nvidia taktéž umí vézt přes HDMI zvuk. Je to prostě standart/norma (specifikace musí dodržet), akorát nvidia karty nemají zvukový kodek integrovaný na kartě a zvuk se k nim musí odněkud přivézt (mají vlastní vstup).

Dual-link DVI se používá pro vysoké rozlišení až 2048x1536, kde u single DVI už nestačí počet pinů na signál (proto tam je těch 6 pinů navíc).

"Problém" je vyřešen, viděl bych to na lock...
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od martin850 »

noo este neni :-) ja v tom uz dlhsiu dobu nemam jasno a potreboval by som objasnit

mam notebook s HDMI, kabel HDMI-HDMI, zvuk samozrejme ide aj do telky, ved nato to je :-)

mam graficku s HDMI, kabel HDMI-HDMI, zvuk samozrejme ide aj do telky, ved nato to je :-)

ale tu mam problem:
ked mam graficku s 2x DVI, pricom vyrobca mi prilozil redukciu DVI-HDMI, natiahnem si HDMI-HDMI kabel, pojde mi zvuk?

a este jeden:
mam graficku s 2x DVI, vyrobca mi nedal redukciu, pouzijem vlastnu, alebo kabel DVI-HDMI. pojde mi zvuk?

a tiez mi neni jasne, ci na tej grafickej je dalsia zvukovka, alebo ci len nejako prenasa zvuk od mojej primarnej zvukovky?

za odpovedanie na otazky dakujem :-)
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od beardie »

ak je to atina poslednych 3 rad, tak by si mal doinstalovat ovladac na zvuk a malo by to ist
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Magicie »

Já mám natažen k TV DVI - HDMI kabel bez redukce, tou je připojený k druhému DVI výstupu HDMI monitor. Takže předpokládám, že píší správně a budou nezbytné dvě "Ypsylonové" rozdvojky a popř. prodlužky. Redukci do zvukovky už mám a na TV by měly být cinch audio in.

Nebo je to tak, že postačí někde změnit zmiňované nastavení a DVI - HDMI kabel umí vést i zvuk?
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od martin850 »

cize cez DVI dokaze ist zvuk? staci mi nato redukcia, alebo DVI-HDMI kabel?

co potom s notebookom, ktory ma len DVI. cezen asi zvuk nepojde ze? (ma graficku geforce (tusim 8600))

EDIT: a tiez mi neni jasne, preco to ide len na ATI a nie na GeForce. to jako u nVidie to nevedia spravit? alebo kde je problem? :-)

EDIT2: a ked ma notebook HDMI, automaticky cezen pojde zvuk aj ked ma graficku geforce? (8400 alebo 8600)

za odpovede opat dakujem, ale neviem sa z tejto problematiky vysomarit, kazdy mi hovori ine a nemam moznost vsetko skusat :-). V blizkej dobe budem kupovat notebook a pozadujem, aby mi cez HDMI isiel zvuk do telky, je to premna dolezite.
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Krteq »

Přes DVI zvuk nepůjde, technicky je to nemožné!!! :angry2: viz. můj post výše...
Pozn.:
DVI = Digital VISUAL Interface
HDMI = High-Definition MULTIMEDIA Interface

2 martin850: Zvuk přes HDMI na NTB samozřejmě fungovat bude...tam už to má výrobce propojené
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: hl.m. piva
Kontaktovat uživatele:

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od yuri.cs »

zvuk pres DVI samozrejme jde...je to umozneno pres piny 4,5,12,13,20,21, ktere jsou standartne nevyuzite ;)
samostatne se zatim vede pouze u nVidii
http://www.grafika.cz/art/hw/DVI-konektory.html
PS. wiki nevi vse...
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Krteq »

yuri.cs píše:zvuk pres DVI samozrejme jde...je to umozneno pres piny 4,5,12,13,20,21, ktere jsou standartne nevyuzite ;)
samostatne se zatim vede pouze u nVidii
http://www.grafika.cz/art/hw/DVI-konektory.html
PS. wiki nevi vse...
Zase špatně :? ...piny 4,5,12,13,20,21 jsou využity u dual-link DVI konektoru. Ten link co jsi postoval popisuje pouze single-link DVI a o zvuku přes DVI ani slovo. Tobě to snad přes DVI jde? Akorát tu ostatní mateš.

Doporučuju pročíst specifikace DVI přímo od DDWG ZDE (PDF)
Digital Display Working Group píše:The mechanical interconnect includes 29 signal contacts, which are divided into two sections.
The first section is organized as three rows of eight contacts. The second section contains five signals that are designed specifically for anolog video signals. Horizontal sync, Vertical sync, R, G and B are all required for analog implementations. Signal pin assignments are listed in Table 5-2.
Obrázek Obrázek

P.S.: na Beyond3D fóru řešili to samé No sound over DVI
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: hl.m. piva
Kontaktovat uživatele:

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od yuri.cs »

bezu zpet xD
nenapadlo me, ze na schematu neni Dual link
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od martin850 »

dakujem za odpovede, vela ste mi pomohli :-)

musim si pozicat notebook s HDMI predtym nez ho kupim a budem skusat ako sa mi to podari s tym zvukom spravit.

mna len domylilo, ked som mal ku ATI grafickym pribalenu DVI-HDMI redukciu, tak som myslel, ze tade pojde aj zvuk ked uz tu redukciu davaju.
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od beardie »

to aj ja :sad:
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Magicie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2004

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od Magicie »

Přesně tak, ten samý případ. Takže to chlapci vypadá na "Y" rozdvojky , popř. prodlužky. Berete v lokálním obchodě, a nebo se u tohoto sortimentu vyplatí dokonce dopravné?

Dala by se na PC provozovat také TV z druhé strany?
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: DVI - HDMI k LCD TV

Příspěvek od martin850 »

bol som na stranke MSI a k Radeonu 4870 balia DVI-HDMI redukciu, konkretne pisu:
The ATI Radeon HD 4850 has a built in HDMI with HD audio support for one-plug HDTV connectivity. This unique feature is enabled with an intelligent DVI to HDMI adapter. The benefit of this approach is to preserve the traditional dual-DVI-I connectivity (with VGA support) that gamers demand while offering a seamless connection for big-screen HD gaming. No internal SPDIF or other audio cabling is required.
ja to chapem, tak, ze cez DVI teda zvuk musi ist, ked ma ist z tej redukcie. alebo som si to zle prelozil?
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“