koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
BodyZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2005
Bydliště: Karlovy Vary

koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od BodyZ »

Plánuju upgrade celýho pc a teď řešim dilema. Nejprve jsem myslel na C2D 8500, ale teď mi přijde zajímavej i AMD Phenom 9950 BE.
Komp používám na filmy, net, občas hry a práci s videem.

Díky za radu

Důležitej zbytek Radeon 4850/70
4GB Ram
CASE: EA WINGS
fps
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2006

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od fps »

jedině C2D přetaktovat a jeto
C2D E8200 2.6@3.2GHz, FREEZER 7 PRO, GB965P-DS4 rev.3.3 Bios F12, Powercolor HD5850, 3xSEAGATE 250GB BARRACUDA, 2x2GB CORSAIR DDR2 800@1000MHz, DVD Samsung+ASUS, THERMALTAKE SOPRANO, CORSAIR 550W, W7 64bit, TV LED LCD LG42SL9000, BlackBerry 9700+4GB KINGSTON Micro Secure Digital
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od Stano K. »

Ak (využije soft) pracuje s videom tak sa štvorjadro hodí.

Ešte by som ta upozornil na Q6600.
Salamander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2008
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od Salamander »

Jj, 4 jadro se na praci s videem muze naramne hodit, ale taky bych doporucil spis to Q6600, nebo pokud mas vice finaci, tak Q9300.
Samozrejme to AMD by take nemuselo byt spatne, ale Intel by byl lepsi.

Nejake benchmarky:
http://www.tomshardware.com/charts/desk ... 2,829.html
http://www.tomshardware.com/charts/desk ... 3,830.html
a vubec: http://www.tomshardware.com/charts/desk ... ks,31.html
Tak dlouho se chodí s Acerem do práce, až mu víko upadne.
Acer wiki || Acer servis || Zkušenosti by Intri
traxiiik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2007
Bydliště: _____***_____

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od traxiiik »

Q9300 bych nebral má nizký násobič, raději Q6600 pokud teda bude nějaké to OC v plánu.
BodyZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. črc 2005
Bydliště: Karlovy Vary

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od BodyZ »

OC v plánu určitě bude.
Práce s videem nebude každodenní záležitost, tak nevím, jesli je lepší pořádně přetaktovat C2D, nebo menší frekvence, ale zase čtyři jádra.
Navíc dneska vyšla zpráva, že Intel přestává s výrobou hned několika procesorů, včetně dobrýho Q6600. Takže by byla i lepší cena. To je pak hodně zajímavý.

Ještě jedna otázka. Nikde jsem zde nevyčetl, kdy je nejlepší ¨doba na nákup novýho PC. Předpokládám po uvedení novýho HW, ale konkrétní čas mě nenapadá. Nevím jesli počkat ještě Ňákej ten týden, nebo to koupit teď.
CASE: EA WINGS
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od Baneshee »

Nejlepsi doba byla o prazdninach, ted leze dolar nahoru a ceny komponent s nim. Necekam ze by sly nejak vyraznejsi dolu driv nez po Vanocich. Snad kazdej podzim ceny stoupaji nebo se aspon drzi kde jsou, letos tomu jeste zdrazujici se dolar pridava. Bud kup hned nebo az po novym roce
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
RainMakeR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. lis 2005
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od RainMakeR »

mám podobnej problem rozhoduji se mzi AMD AM2+ X3 8750 a C2D 7200/7300 za cenu kolem 2800 kč
chtěl bych to více do budoucna.přeci jen bych rád kdyby mě to PC vydrželo už dýl než jen 3 roky
využití hry a HD filmy.
system bych dal visty 64 bit profi protože planuju 2x 2gb ram a ty už by
jadro zvladnuly vpohodě (resp díky hotfixum na multitasking ) a hrat hry pod vistama s dvoujadrem se mě zda docela low. :)
díky za nějakej názor radu
CPU AMD Phenom X4 9850 , RAM A-data 2x2 GB DDR2 , VGA Powercolor ATI HD4830 , MOBO Asus chipset 780G , HDD Samsung F1 640 Gb , WD2500KS , WD passport 250 Gb
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: koupit C2D nebo AMD 4 jádra

Příspěvek od Palec123 »

Hodne zalezi na graficke karte..

K tomu procesoru.. Osobne bych mozna pokukoval i po tom tri jadru.. Pokud se nebranis taktovani, na nejakych 2,8GHz by ten Phenom mohl jit. Ale ani na default te urcite v dnesnich hrach brzdit nebude.. Pokud nechces trhat rekordy v 3D marcich, uprednostnil bych 3 jadra pred dvema, byt o 100MHz nize taktovane..

Nedelej si iluze, zadne pc "nevydrzi" 3 roky. Prvni cemu dojde ve hrach dech bude prave graficka karta. Ale najdou se i vyjimky.. Treba takova 8800GTX se zacala prodavat presne pred dvema lety. Dnes je jeji vykon na pomezi karet za 3500Kc ( nova stala tenkrat kolem 17 000Kc ), nicmene i nejnovejsich peckach se stale jeste drzi a tak to majitele teto karte nijak nenuti k vymene. Ono to je take tim, ze hry se stale casteji delaji zaroven na konzole a zaroven na pc.. A protoze v konzoli nemuzes lehce upgradovat, graficka narocnost her se musi drzet trosku vice pri zemi, nez tomu bylo v drivejsich dobach ( rozumej, konzole ty hry musi umet adakvatne rozhybat )..
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“