Oblíbený webový prohlížeč

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...

Jaký je Váš oblíbený prohlížeč?

Internet Explorer 6 (+nástavby)
0
Žádná hlasování
Internet Explorer 7 (+nástavby)
0
Žádná hlasování
Internet Explorer 8
0
Žádná hlasování
Internet Explorer 9
1
3%
Internet Explorer 10
2
6%
Firefox
8
26%
Opera
9
29%
Safari
0
Žádná hlasování
Chrome
9
29%
Netscape
0
Žádná hlasování
Jiný (jaký?)
2
6%
 
Celkem hlasů: 31
€agle
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. lis 2003
Bydliště: Vlastní 3D svět :)
Kontaktovat uživatele:

Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od €agle »

Otázka je jasná, v diskuzi můžete případně odůvodnit svou volbu.

Pro diskuzi o konkrétním prohlížeči využijte prosím příslušné téma (viz rozcestník), toto slouží pouze jako hlasování!

Výsledky staršího hlasování k nahlédnutí zde.

// OndraSter - reset 12.8.2012, původní výsledky:

Kód: Vybrat vše

Internet Explorer 6 (+nástavby)		 0% 	[ 1 ]
Internet Explorer 7 (+nástavby)		 6% 	[ 7 ]
Firefox		 41% 	[ 44 ]
Opera		 40% 	[ 43 ]
Safari		 0% 	[ 0 ]
Chrome		 9% 	[ 10 ]
Netscape		 0% 	[ 0 ]
Jiný (jaký?)		 0% 	[ 1 ]
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od OndraSter »

Hlasoval jsem pro Operu. Poslední FF3 jsem teda moc nezkoušel, ale na Operu jsem si již zvyknul a nemám potřebu to měnit - Opera má vše co potřebuji v základu.

PS: Předběhl jsi mě (s tím rozcestníkem) :lol: .
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od bubanek »

Firefox, protože vždy podporuje google apps a chrome nemá doplňky :)
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Stano K. »

FF, som si zvykol a nemám dôvod meniť
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Maranov »

Opera... Éčko je pomalé, FF nepřítulné, v Chrome mi chybí nějaké maličkosti, ostatní jsem moc nezkoušel.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Fifi
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Praha, Ostrava, Brno, Bratislava

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Fifi »

Mé preference jsou takové:
1)Opera (prohlížení stránek, konfigurace non Cisco)
2)Chrome (pro krátkodobé relace)
3)FireFox (trošku jsem jej vytunil pro potřeby eCommerce)
4)Internet Explorer (konfigurace Cisco)
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od arxeiss »

Opera, líbí se mi vzhledově, nikdy jsem s ní neměl problém, a mám ji i v mobilu-Opera mini. Firefox nepodporuje některé funkce, a Explorer, no-celý divný
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od myom »

ja pouzivam operu z duvodu, ze je proste nejlepsi z prohlizecu, a to je proste fakt... ten kdo nezna historii prohlizecu, tak to nedokaze ocenit. pouzivam ji a budu pouzivat uz jen proto, ze s ni brouzdam internetem snad od verze 5?

pak si me celkem ziskal chrome, pro rychlost a jednoduchost, pak IE7, ktery je solidni prohlizecem, pak dlooooooooouho nic a nekde na konci je firefox.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od NoTHX »

Dávám hlas pro Operu, také bych si už jen těžko zvykal na něco jiného... Tu a tam pustím ještě Chrome, když potřebuji něco zkusit mimo Operu a Chrome se pro tyto účely hodí perfektně. Po IE8b nebo FF3 už sáhnu jen velmi zřídka, byť jsou to oba (už konečně) použitelné prohlížeče, ale prostě pro ně nemám žádného využití. Také mám ještě Safari... z něj ale používám jen ikonu jako odstrašující případ :twisted:
martin.ol
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2006
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od martin.ol »

sTano11 píše:FF, som si zvykol a nemám dôvod meniť
Tak nějak 8-)
Desktop: MB: K9N6PGM2-V2 - Čipset NVIDIA , socket AM2+, DDR2, SATA2; GK: nVidia GT240, 512MB, DVI + HDMI; CPU: AMD ATHLON II X2 Dual-Core 3,0 GHz, 4MB; RAM: DDR2 4GB 800MHz; HDD: 2TB SATAII, 250GB SSD DVD: DVD-RAM LG; OS: Win 10 Home
€agle
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 13. lis 2003
Bydliště: Vlastní 3D svět :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od €agle »

Přidávám se ke spokojeným uživatelům Opery - je rychlá, funkční, stabilní, co víc si přát?
Eagle3D Engine under developement

Hledáme do firmy schopného ASP/VB.NET/C# programátora, více po SZ
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Mr.Nigga »

já bych si třeba přál, aby fungovala, když to potřebuju :mrgreen:

Používám Operu na všechno kromě stránek, kde se musí vyplňovat nějaké formuláře a podobně, to raději sáhnu po IE7.
Kdykoliv jsem zkoušel Firefox, tak i nynější verze 3 byla oproti Opeře nechutně pomalá ve stock verzi, natož s pár pluginy
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Smith »

Opera, používám ji už od verze 7 a nemám důvod jit měnit ... ještě občas použiji IE8b.
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od arxeiss »

Mr.Nigga píše:Používám Operu na všechno kromě stránek, kde se musí vyplňovat nějaké formuláře a podobně, to raději sáhnu po IE7.
TO mi dělalo od verze 9.5 a níže, ty formuláře někdy blbly, u novějších není problém. Od 9.55 nebo jak to je už mi funguje vše :)
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Mr.Nigga »

To je možný, ale v tomhle Opeře nevěřím
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Krteq »

€agle píše:Přidávám se ke spokojeným uživatelům Opery - je rychlá, funkční, stabilní, co víc si přát?
Jsem na tom úplně stejně, hlasoval jsem pro Operu
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od SpeedyGT »

Krteq píše:
€agle píše:Přidávám se ke spokojeným uživatelům Opery - je rychlá, funkční, stabilní, co víc si přát?
Jsem na tom úplně stejně, hlasoval jsem pro Operu
Taky nějak tak.

FF nemám rád, kdo dělá webovky mi dá zapravdu. To už i to IE je lepší :lol:
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX 7900GRE OC / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od arxeiss »

SpeedyGT píše:FF nemám rád, kdo dělá webovky mi dá zapravdu. To už i to IE je lepší :lol:
Jestli to co dělám já se dají říct webovky nevím. Ale ve FF jsem našel nějaké věci které mi nejdou. Např barva slidebaru. U operu nešly JavaScripty, které stejně neumím pokud nestáhnu. Ale u nových je to plnohodnotný prohlížeč. Stejně jako OperaMINI, JAVA na mobil
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od shadow »

Firefox 3.x, FF používám už od dob Firebirdu. Pokud nějaké stránka v něm korektně nefunguje (ať už kvůli kódu té které stránky nerespektující zřejmě standardy a vytvářené na míru IE, nebo kvůli FF jako takovému), použiji podpůrně IE 7, 32 bit. nebo 64 bit. Když potřebuji flash, tak 32 bit...

Firefox používám hlavně díky jeho pluginům jako Ad-block plus atd.. a asi i kvůli síle zvyku...

Opeře jsem nikdy nepřivykl... ale Operu Mini používám každodenně na mobilu...
show must go on..
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblíbený webový prohlížeč

Příspěvek od Delarge »

Opera z 99,9%, na zbytek FF3 nebo IE7...
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“