Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

líh, očistit a pokud máš někoho s ultrazvukovou čističkou, tak mi to na dvě hoďky dej a nepoznají nic... já takhle opravil/vyreklamoval úspěšně několik telefonů a zachránil tak až 35tisíc... :D

jinak teda mne se stalo, že mi voda neopatrnou demontáží chlejstla na desku a po odpoledni sušení, čištění a fénování jsem desku nahodil, ale pak když jsem ji jdenou dával na reklamaci, tak mi řekli, že jim vůbec nenaskočila a dali mi jinou, tak nevím mno.. ale že už je o tom řeč, tak si dejte bacha na levi, dnešní eDlink - maj nový reklamační podmínky a musíte to jak debilové zaslat/zanést do ostravy a ne jako já dřív, že jsem s tím skočil do prahy na pobočku - jsou to svině a co jsem slyšel od různejch lidí, tak prej některý opravy desek se řeší drátkováním.. tak pokud můžete, tak se jim vyvarujte....
oqix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. dub 2005
Bydliště: Prešov, Slovakia /Brno, Czech rep.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od oqix »

Nazdar,
vcera mi vytieklo do PC asi 1 dl vody netesnila fitinka na CPU :-(. Bolo to pocas prevadzky a vsimol som si to az ked bolo neskoro. PC uz nenabehol vytiekto to na chipset a obe VGAcky co som mal v PC. Po dokladnom suseni PCcka fenom sa to nakoniec rozbehlo ( bud pochvalena destilka znacky TESCO :-) ). Len uz neide tatovat pretoze doska strasne overvoltuje CPU, je to 939 a na CPU mam 1.64 Volt ako default inac netaktovany ide stable.
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od NEONET »

wow, to je strasne moc, mi nedopatrenim na desku pr odvodnovani okruhu vyteklo trosku (fakt mailno, ale par kapek to nebylo) fridexu, bylo to do oblasti chipsetu a po ocisteni a osuseni jede vse jak ma
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Pitbulls
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2009
Bydliště: Kladruby > Plzeň !! ( zachvíli )
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Pitbulls »

Vzdicky mi nic neteklo z cpu blok (ZALMAN) a najednou když to nekontroluju tak voda obešla hadičku a kapala mi na grafiku bohužel jsem si toho všiml poté co mi už nenaběhl pc
"Snaž se a dokážeš to!" Ing.Pitbulls
Moje pc zde
MB:Asus Maximu​s III Extreme ​- Intel P55,CPU:Intel Core i5​-670,RAM:Corsair DIMM 8192MB DDR III 1600MHz XMS3 DHX ,GPU:PowerColor HD5970 2GB GDDD5, PCI-E,Zdroj:Enermax MODU87+ 600W,Disk:WD Caviar Black - 2TB.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Woyta »

Zalman pouzival hlinik. Ze by byl blok kompletne ucpany? Cili galvanicka koroze jaka potkala i obra?
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Pitbulls
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2009
Bydliště: Kladruby > Plzeň !! ( zachvíli )
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Pitbulls »

To nevím no ale dnes jsem zjistil že je zníčená i základní deska :(
"Snaž se a dokážeš to!" Ing.Pitbulls
Moje pc zde
MB:Asus Maximu​s III Extreme ​- Intel P55,CPU:Intel Core i5​-670,RAM:Corsair DIMM 8192MB DDR III 1600MHz XMS3 DHX ,GPU:PowerColor HD5970 2GB GDDD5, PCI-E,Zdroj:Enermax MODU87+ 600W,Disk:WD Caviar Black - 2TB.
Jarynek
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. črc 2006

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Jarynek »

Kolega z prace montoval fullcover blok na novou 4870 x2 (tehdá za cca 11000,-). Při dotahování šroubů poškodil PCB karty a díky tomu karta po pár minutách způsobovala modrou smrt. Na kartu hodil původní chladič a reklamoval. Reklamaci uznaly :D , ale neměly jí skladem, tak si vzal místo ní GTX280. To nebyl všemu konec, netěsnila mu fitinka na CPU a nateklo mu na Asus Rampage Extreme ( cca 7000,- ) a opět smrt. Tak zkusil zas reklamaci, opět uspěl a dostal jinou.

Nemá to někdo štěstí? Nebudu komentovat zručnost :-D
Athlon II X4 630, Asus M4A78T-E, 4GB Patriot Viper DDR3 1600CL7, Powercolor HD4870@800Mhz, WD 640GB + Seagate 250GB, Fortron Epsilon 600W, LG GSA-H10N, Viscool CPU+GPU, HPPS, homemade HDD + radiators + expa
MSI GX600
Veterán IBM Thinkpad 240 10,6"
Dell D420
Compaq N400c
IcePhoenix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2009

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od IcePhoenix »

Ahoj,

takze si tak hraju novy remake Death Rally, a najednou slysim nejaky rachot, no co se stalo: u CPU bloku vylitla z niceho nic hadice, takze jsem mel durch celou patici i s CPU a vse kam to dosahlo, od RAmek az po chipset u NB, vse jsem vysusil(nekolik dni foukal na desku klipsnak),rozmontoval jsem a po nekolika dnech jsem vse smontoval dohromady, ale ikdyz deska nabehla(na zapinani, reset atd, reaguje, ale ani klavesnici nebere), vysledek je takovy, ze neco tam nefunguje, jelikoz nemam obraz. A tak se chci zeptat jestli mimo servisu je nejak moznost jak zjistit, ktera komponenta ci komponenty jsou znicene, skoda ze deska nema nejaky system LEDek ci jak maji MSI digi ciselnik, podle ktereho slo zjistit, proc system nenabootuje. Je tedy nejaka moznost jak se v tom da postourat a opravit komp, aniz bych to musel donest do servisu?.

S pozdravem IcePhoenix
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Flegy »

sezen jinou desku stejneho socketu a vyzkousej ostatni hw...
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Maor »

přesně, ozkoušet na jiné desce cpu, ram, gk a pokud máš záruku, tak chybnou komponentu poslat na rma, často se stane, že záruka takzvanou "blbostí" nepadne a projde úspěšně reklamací
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Woyta »

Mel jsi to nechat dat na chvili zapect do trouby. Voda rada zustava pod cipy kde se drzi dlouho a skodi.

40-60st na pul hodky by mohlo stacit.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od MaWa »

nebo na topeni na tyden...podle me mene agresivnejsi metoda nez trouba :)
"A computer allows you to make mistakes faster than any other invention with the possible exceptions of handguns and Tequila."
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Woyta »

Cela deska se pri vyrobe prozene troubou o teplote cca 230st. Problem akorat byva s elektrolitickymi kondenzatory ktere vydrzi cca 70st.

Obcas po zapeceni trosku zezloutnou nalepky se seriovymi cisly.
Samozrejme chladice s heatpipe je treba sundat. Meli by to vydrzet ale jistota je kulomet.

Hlavni je dostat vodu co nejrychleji pryc nez zacne oxydace.

V tomhle pripade narozdil od povodni se nam pod cipy moc bordelu nedostane.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od PcBuh »

Ahoj, mám problém s pumpou viz. dokaz

https://drive.google.com/file/d/0B9mJzG ... BGSVk/view

Je to na reklamaci? Vrácení?

Jen doplním že jak je to na videu tak to mě přišlo sestavené
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od MaWa »

Zní to jak když to běží bez vody. Není v tom hodně bublin ?
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od PcBuh »

Ano jede bez vody, ani do jedné díry se žádná nenasaje a to z 20cm

Jinak ten zvuk mě přijde jako ložiska nebo to někde dře o ten TOP.
MaWa
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2003
Bydliště: Ústí n. L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od MaWa »

Eh, ty pouštíš tu pumpu bez vody a divíš se, že zní jako traktor :?
Ten tlak vody vymezuje přítlak rotoru pumpy na ložisko. Když tam voda není, ložisko je více venku a rotor dře o TOP. Provozuj to bez vody ještě chvíli a ložisko se ti přehřeje a zadře :roll:
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od PcBuh »

Mám to chápat tak že ty pumpy jsou slabé jak čaj a nedokážou si vodu vtáhnout do sebe ani z 20cm vedle?

Pokud ano tak nějak ztrácí naději že tu vodu protáhne radiátorem co bude na hoře na bedně a pumpa a expa dole
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od Woyta »

Je to vodni pumpa. Ne vakuove cerpadlo.

Do kazdeho cerpadla musis prives vodu aby si ji nasalo a je jedno jestli jde o male cerpadlo do PC nebo hasicskou strikacku.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od PcBuh »

To chápu, jen jsem čekal že si to alespoň z těch 20cm sama nasaje, i když by to bylo třeba pomalejší no
Odpovědět

Zpět na „Voda“