Opera 10

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Opera 10

Příspěvek od Krteq »

Opera 10 - Alpha build 1139

Dnes vyšla Alpha verze Opera 10 s novým renderovacím enginem Opera Presto 2.2 slibující zvýšení rychlosti vykreslování stránek až o 30% (oproti enginu presto 2.1 použitém v opeře 9.5 a novější), plnou podporou web standartů (Acid3 100/100), experimentální podporou autoupdate, Web Fonts a SVG, kontrolou pravopisu (zatím jen EN) a podporou HTML formátování v emailovém klientovi.

Více na TechPowerUp / Opera.com
Stahujte Opera 10 - Alpha build 1139
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od OndraSter »

Nikde jsem si toho nevšiml, díky za info.

Nainstaloval jsem, vzal profi z 9.62ky a jsem překvapen, adresy, ke kterým má DNS v cache, se načítají subjektivně rychleji. Acid3 opravdu zvládá na jedničku. Jestli umí vše, co je zmiňované, tak v tom případě je to brutální konkurence všem prohlížečům, větší než kdy jindy.

Kontrola pravopisu funguje, ale bohužel není česky, takže vpodstatě každé slovo to podtrhne. Kde se to v nastavení vy/zapíná jsem nenašel, ale stačí ve vstupním poli kliknout pravým a kliknout na "Check spelling".

Za chvíli, až jí pořádně otestuju, napíšu další info.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
ChrastyII
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Opera 10

Příspěvek od ChrastyII »

Už jenom aby v té desítce fungoval korektně Silverlight a bude to naprosto ultimátní prohlížeč :-D
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od bubanek »

ještě aby ji defaultně podporoval google a bude to ultimate prohlížeč ;)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Opera 10

Příspěvek od zombux »

bubanek píše:ještě aby ji defaultně podporoval google a bude to ultimate prohlížeč ;)
to znamená co?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Opera 10

Příspěvek od Krteq »

Taky nějak nechápu, Gmail a ostatní online aplikace od Googlu chodí v opeře bez problémů.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od bubanek »

Google labs jsem myslel. Pro Operu se optimalizuje až později (nebo to tak bývalo), kdežto IE+FF+GC jsou hned.
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: Opera 10

Příspěvek od facility »

:roll: Pocujte potrebujem poradit mam 2x mail a u kazdeho iny podpis [Signature] a problem je v tom ze mi funguje len jeden...tj.ked pisem spravu je tam 1-ucet+podpis a chcem poslat postu z 2-uctu tak podpis mi ostava z toho prveho uctu..... :oops: :shock:
Abit IP35 pro , e2180@ 3 Ghz, 6GB A-DATA 800MHz @900Mhz, Asus 8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,Cooler Master CM690,Win XP SP3 NASA2 & Vista Ultimate 64bit Corporate Edition *Nejen hacking *Andreas Claus Rychlokurz finanční krize *Dolezite.sk *Cosmos Club * Global Economic Dictatorship
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Opera 10

Příspěvek od NoTHX »

jestli je to u téhle desítky tak bych se ani moc nedivil, co chceš... je to alpha a ještě první veřejná :)

zatím co jsem tak koukal je tam hromádka bugů drobnějšího charakteru, obvykle vizuálního spíš než technického, zatím jsem nenarazil na žádný závažnější. Za ten necelý týden co jí mám (provoz 24/7 plus pár restartů prohlížeče) spadla zatím 2x a je opravdu rychlá :) Na problémy s vykreslováním webů jsem zatím nenarazil, našel jsem ale stránku s odkazem který jste mohli klikat jak jste chtěli a opera prostě odmítla přejít na odkaz do aktuálního tabu, nicméně do nového žádný problém.

Za povšimnutí stojí také konečně možnost kompozice mailů v HTML, přesněji s WYSIWYG editorem. Nepřičítal bych jako bug problémy se skiny, kde drtivá většina skinů nemá ikonky právě pro "B, I, U" a spol. protože ve starších verzích tohle nebylo. Co už bug je že "přebarvení" skinu způsobí větší či menší chybné zobrazení, ale opět.. nic závažného :)

...údajně je nový obsah první alphy ještě prd proti tomu co se chystá do beta a final verzí, takže se nechejme překvapit :)
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od Smith »

OndraSter píše:Kde se to v nastavení vy/zapíná jsem nenašel
v opera:config
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od OndraSter »

OndraSter píše:Kde se to v nastavení vy/zapíná jsem nenašel, ale stačí ve vstupním poli kliknout pravým a kliknout na "Check spelling".
Smith píše:
OndraSter píše:Kde se to v nastavení vy/zapíná jsem nenašel
v opera:config
:oops: :oops:

Ale jinak díky, v opera:config bych to případně našel, kdyby to tam pod pravým klikem nebylo.

--> v opera:config stačí hledat spell a odškrtnout "Spellcheck enabled by default".

Jinak Opera se mi zatím líbí (rychlost) a ani jednou zatím nespadla. Uvidíme, co přinese betaverze za nové funkce.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od OndraSter »

Tak po nějaké době užívání na kompu i na notebooku mi občas slítne při otevírání stránky, obvykle 1-2x denně. Zajímavé je to, že to je naprosto nečekané, ale naštěstí si pamatuje předchozí navštívené, takže po spuštění pokračuju tam, kde jsem skončil.

Dělá to ještě někomu? (Předpokládám, že ano.)

Jinak je opravdu rychlejší, hlavně na notebooku, když jede na 800MHz.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
helium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Opera 10

Příspěvek od helium »

OndraSter píše:Tak po nějaké době užívání na kompu i na notebooku mi občas slítne při otevírání stránky, obvykle 1-2x denně. Zajímavé je to, že to je naprosto nečekané, ale naštěstí si pamatuje předchozí navštívené, takže po spuštění pokračuju tam, kde jsem skončil.

Dělá to ještě někomu? (Předpokládám, že ano.)

Jinak je opravdu rychlejší, hlavně na notebooku, když jede na 800MHz.
to mi dela i 9.62 a 9.63 a to nekdy i prechodu na domecek kde mam nastavenou rozcestni stranku lokalne ulozenou na PC


// edit OndraSter - 21. prosince: průmaz uživatele Beket100 (SPAM).
--------------------------------------------------------------------------------
Dnešní rozbujelý SW neodpovídá povaze a stavu dnešních uživatelů nebo naopak ??
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Opera 10

Příspěvek od beardie »

NoTHX píše:... našel jsem ale stránku s odkazem který jste mohli klikat jak jste chtěli a opera prostě odmítla přejít na odkaz do aktuálního tabu, nicméně do nového žádný problém.
opravene v builde 1219
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Opera 10

Příspěvek od Krteq »

Jen doplním info o buildu 1219
Opera Desktop Team píše:Changelog
  • Several backend improvements to autoupdate
  • Made content filter rules with a whitespace at the end work
  • All languages are now included but not all are completed. Please do not file bugs on English text in the UI when using another language for your interface.
  • Made spellchecking work on contenteditable elements
  • Switching between html and plain text mail composition works better now
  • Added option to doubleclick a tab to close it opera:config#UserPrefs|DoubleclicktoCloseTab
  • Fixed crash when undeleting and running a widget
  • Improved stability in the search engine which indexes webpages and mail
  • Plus tons of behind the scenes changes, the low level changelog is more than 1000 lines.
  • Mac: Fixed startup crash on Mac OS X 10.3/Panther
  • Mac: Fixed the mail/chat counter background
  • Mac: Fixed low framerate on fullscreen YouTube videos
Stahujte Opera 10 for Windows - Alpha build 1219
J!P
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Opera 10

Příspěvek od J!P »

OndraSter píše: Kontrola pravopisu funguje, ale bohužel není česky, takže vpodstatě každé slovo to podtrhne.
Českou kontrolu pravopisu není problém doinstalovat :wink:
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Opera 10

Příspěvek od Krteq »

Hmm... nějak mi to nejde.

Když se podívám do Readme, je tam jasně napsáno, že je slovník určen pro OpenOffice.org :? Něco mi tu nesedí.

Opera 10 Alpha 1219 + Win Vista 64-bit
J!P
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Opera 10

Příspěvek od J!P »

No mně to jede bez problému. :?

Opera 10 alpha 1219 + Vista 32-bit


http://snapshot.opera.com/unix/u100a1.html#spellcheck
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Opera 10

Příspěvek od beardie »

ak je ten slovnik nejake xml-ko alebo nejaky normalny otovreny zrozumitelny format, tak nevidim dovod preco by ho nemohla pouzit ina spolocnost vo svojom produkte
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Opera 10

Příspěvek od beardie »

vysiel build 1229
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“