Uprava Inst. CD Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
jirika123
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2009

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od jirika123 »

samozřelmě tam ty programy jdou,ale je třeba ty programy(svoje)převést do cab souboru v programu NLite Add on maker
bakunin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2009

IE8

Příspěvek od bakunin »

a jak jste na tom s integraci IE8 vy?
http://www.msfn.org/board/index.php?s=7 ... 7583&st=20
bakunin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2009

Integrace Internet Explorer 8

Příspěvek od bakunin »

Asi před týdnem jsem zkoušel itegraci IE8, tehdy aktuální verze RS1 a nevyšlo to. Včera, ve snaze se něčeho dopátrat, narážím na fórum http://www.msfn.org/board/index.php?sho ... 7583&st=20
Jestli se svojí chabou angličtinou chápu diskuzi správně, tak pomocí nLite šlo prostou intergací natáhnout ještě verzi IE8 beta 2, ale vyšší už ne-e. (Věta o zahrnutí podpory IE8 na stránkách nLite http://www.nliteos.com, uvedená v popisu u jedné z předchozích verzí, najednou zmizela.) Instalace IE8 prý vyžaduje OS v plném chodu a dostat ji na CD jako hotfix snad půjde ve Vista, ale ne v XP.

Nebo jste někdo přišel na nějaké řešení?
(Včera na do výše uvedeného fóra uživatel Sereby přidal link na IE8 Addon - samozřejmě v angličtině /neodzkoušel jsem ještě, co to udělá/, ale nešlo by to jinak?)

Jinak vlastně nejde o nic, IE používám jen, když jednou za čas dělám na nějakém webu a potřebuju zjistit, jak to IE zobrazí. Je na místě zacitovat větu z fóra "IE8 sucks compared to Firefox.". Nicméně, když už si s výrobou svého instalačního CD dávám jednou prácičku, bylo by příjemné tam mít rovnou zahrnutou poslední verzi...
Karlos.s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od Karlos.s »

Já jsem to taky tak pochopil.
Pořád ještě máš možnost přes runonceEx http://unattended.msfn.org/unattended.xp/view/web/31/
nebo WPI http://unattended.msfn.org/unattended.xp/view/web/62/

ALe už to není jen jedno kliknutí v nLite. Záleží jak moc se v tom chceš hrabat.

PC: Intel Core i5 3570K 3,4GHz | ASUS P8Z77-V Pro | Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 | ASUS GTX660 DirectCU2 OC 2GB |SSD Intel 520series 180GB + Kingston V+ 96GB + WD2500KS | LITE-ON DVD-RW LH20A1L SATA | CHIEFTEC MA01BL bigtower + Enermax MODU82+ 525W | Microsoft Sidewinder X6 + X8 + SAITEK Aviator | ViewSonic VP191s
Zvuk: ASUS XONAR Essence ST | M-Audio Studiophile BX5 | Sennheiser PC360
Vodník: 2xLaiing D5 Vario (Swiftech+Alphacool) + EK serial Dualtop + Radiator Extreme III (3x120) + 3x Noctua NS-F12-800, EK Supremacy, MIPS RAM Freezer3, HDD homemade Cu blok, EK RES 400 rev2
bakunin
Nováček
Nováček
Registrován: 21. bře 2009

Re: Integrace IE8 by RunOnceEx / Post-Installer

Příspěvek od bakunin »

Diky za odpověď, ale tyhle cesty pro mne už nejsou to pravé. Vlastně na CD nezahrnuju ani hezky popsanou integraci (po prvním přihlášení uživatele) .NET 3.5. Časově to vyjde nastejno, jako si po instalaci kliknout na *exe.

Takže nejspíš zvolím filozofii vytvoření štíhlé rychlé instalačky XP-ček s hotfixy (v případě IE se žel spokojím se zahrnutím v.7) obohacené o nové ovladače. A třeba druhé CD (nebo jiné úložiště) s programy určenými pro bezprostřední doinstalaci, kde budu moct v průběhu času tyto vyměňovat za jejich aktuálnější verze.

Takhle bude moje XP instal. CD vlastně nadčasovější a univerzálnější. A pro případ případné brzské přeinstalace svého PC budu mít po ruce Ghosta uchovávajícího čerstvý stav po instalaci všeho potřebného software.
NickVK
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2009

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od NickVK »

pls vedel bz mi nekdo pomoct?

po bootscreene to vzyera takto: video
nLite subory: install.ini a instal_u.ini

vymazal som neco co som nemal? alebo preco to nejde? diki
dedeky
Nováček
Nováček
Registrován: 27. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od dedeky »

V nLite jsem si "odlehčil" WinXP_SP3. Přestože je můj notebook stará šunka (Celeron 900MHz, 512MB RAM), systém rychle startuje i vypíná ale v domácí síti na něho není přístup. Do všech ostatních PC vidí a má přístup na všechny sdílené složky sám je však jenom vidět ale je nepřístupný. Taky z něho nemohu odesílat SMSky přes O2SMSender. Notebooky s neodlehčenými XP_SP3 nebo W2k nemají problém. Zřejmě jsem něco zakázal nebo odstranil a bohužel nevím co. Dá se to nějak napravit?
warns
Nováček
Nováček
Registrován: 16. črc 2009

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od warns »

Ahoj mám takovej problém,mám nLite 1.4.91 a win xp Pro SP2.Ozančím jazyky který chci vymazat ale neodeberou se všecky.Hlavně Central europe.Jazyk kterej je defaultní odebrat nejde a ani se nezobrazí,ale tyhle odebrat nejdou. Nevíte někdo co stím?
Lebede
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2008

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od Lebede »

dedeky píše:V nLite jsem si "odlehčil" WinXP_SP3. Přestože je můj notebook stará šunka (Celeron 900MHz, 512MB RAM), systém rychle startuje i vypíná ale v domácí síti na něho není přístup. Do všech ostatních PC vidí a má přístup na všechny sdílené složky sám je však jenom vidět ale je nepřístupný. Taky z něho nemohu odesílat SMSky přes O2SMSender. Notebooky s neodlehčenými XP_SP3 nebo W2k nemají problém. Zřejmě jsem něco zakázal nebo odstranil a bohužel nevím co. Dá se to nějak napravit?
Problém se sdílením v síti docela pusobi MS firewall. Pokud ho vypneš tak se prostě sdílení nekoná. Leda to spojit přes nějaké ftp klienty a servery. Pokud si dobře pamatuju při vypnuti fw trva neskutečně dlouho než se na síti ozve cílový počítač..a zpravidla napíše že cílový hostitel není dostupný nebo tak něco...
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od LiveBomb »

Lebede píše:Problém se sdílením v síti docela pusobi MS firewall. Pokud ho vypneš tak se prostě sdílení nekoná. Leda to spojit přes nějaké ftp klienty a servery. Pokud si dobře pamatuju při vypnuti fw trva neskutečně dlouho než se na síti ozve cílový počítač..a zpravidla napíše že cílový hostitel není dostupný nebo tak něco...
Pokud vim, tak tohle zrovna zpusobuje jakykoli fungujici firewall. Staci ho po dobu testovani na stanicich vypnout a sit musi fungovat.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
deetong
Nováček
Nováček
Registrován: 03. zář 2009

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od deetong »

Ahoj, vyskytl se mi problém při instalaci osekaných Win XP SP3, instaluji je na 10GB oddíl a ihned po restartu a naběhnutí instalátoru mi PC hodíl hlášku o nedostatku virtuální paměti. Pc se restartuje instalátor taky ale běží to pořád dokola bezvýsledně. Prosím o pomoc, spěchá to. díky :wink:
benik3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od benik3 »

Dam ti radu. Nepouzivej SP3 :D Ja sem si ted udelal CD s SP3 a cele PC se mi neskutecne zpomalilo. Pokud mas procesor od intel tak mas sanci, ale pokud mas od AMD nebo treba notebook tak nejspis ne. Je tam totiz naka chyba s ovladacema pro intel CPU nebo co.
Zakladka:Gyga Byte GA-K8ns CPU:AMD Athlon64 3200+ přetakt 2,2GHz HDD:WD Caviar 500GB SATAII Graf. karta:Asus Radeon AH3450, 256MB, AGP 8x Zdroj:Acutake-darkpower 550W RAM:2x PC3200 512MB DDR400 CL2,5 (Apacer+Kingstone)
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E520
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od zombux »

benik3 píše:Dam ti radu. Nepouzivej SP3 :D Ja sem si ted udelal CD s SP3 a cele PC se mi neskutecne zpomalilo. Pokud mas procesor od intel tak mas sanci, ale pokud mas od AMD nebo treba notebook tak nejspis ne. Je tam totiz naka chyba s ovladacema pro intel CPU nebo co.
to je IMHO naprostej nesmysl
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
benik3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od benik3 »

Nekde jsem to jednou cet. Nevim jestli to s tema ovladacema na PCU je pravda, ale to ze mi de cele PC pomalu pravda je. Musim ho znova reinstalovat na SP2.
Zakladka:Gyga Byte GA-K8ns CPU:AMD Athlon64 3200+ přetakt 2,2GHz HDD:WD Caviar 500GB SATAII Graf. karta:Asus Radeon AH3450, 256MB, AGP 8x Zdroj:Acutake-darkpower 550W RAM:2x PC3200 512MB DDR400 CL2,5 (Apacer+Kingstone)
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E520
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od LiveBomb »

To pak ale nemas chybu v SP2/SP3, ale nekde jinde. Blbe provedena "nLitizace" ? Nebo ze by nakej malware?
Imho pokud by to pravda byla, tak by si toho asi nekdo uz vsiml, nemyslis?
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
komls
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2009

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od komls »

Ahoj taky bych měl dotaz. Udělal jsem si v nLite integraci SP3 ale po bootu mi to vyhodí hlášku:

Vložte disketu, označenou jako Disk CD aktualizace Service pack 3 systému winXP do jedontky A:

Předpokládám, že jsem někde něco blbě nastavil, ale vůbec netuším kde...Jel jsem podle návodu...Předem díky za radu!!
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od JSzu »

Podle kteryho?
komls
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2009

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od komls »

No ještě minulej týden existovala stránka http://www.artday.eu/index.php/navody/1 ... ml?start=1 a dneska koukám je fuč...Byl to návod od týpka asi na 7 stránek stepbystep...Teoreticky bych to mohl vyřešit vyhozením SP z instalace, ale přijde mi to škoda...
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“