Instalace xp problém

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Dobrý den, kamarád mi dal své pc abych mu přeinstaloval win xp. Dělal jsem to už hodněkrát a vše bez problému. Ale teď si s tím nevím rady. Dal jsem cd aby botovalo začalo to, ale když dám enter že chci instalovat win tak mi to napíše hlášku že tam není disk a že nelze pokračovat. Nevíte čím to může být a jak to mám opravit. Dík za info. Potřeboval bych to vědět co nejdříve.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

zřejmě je SATA řadič v AHCI režimu, čiže bude to chtít přepnout do IDE režimu
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

A to udělám jak?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

v BIOSu
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Ano to sem si myslel ale s takovým biosem jsem se ještě nesetkal http://bossd.rajce.idnes.cz/Bios/ Víte si s tím rady. Díky za poskytnuté informace.
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Dzin »

To vypada na BIOS jen pro Raide, jinej tam nemáš? :-)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Právě že nic jiného tam není při spouštění když dám del tak nic musím dít ctrl+a a potom se mi objeví toto. Co kdybych dál disk do mého pc tam ho zformátoval a potom nainstaloval win a disk bych vrátil zpět do opravovaného pc šlo by to. Nemůže se nic stát s mým pc nemůžu ztratit žádná data ze svého disku. Díky
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Ještě jedna věc mě napadla co kdybych vytáhnul baterku se zakladovky a potom ji vrátil bios by se měl vrátit do původních hodnot.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

myslím že když při startu PC budeš zběsile mačkat Delete, tak se dostaneš do normálního BIOSu. spíš to bude před tímhle RAID biosem než po.

tuším ale že to je k ničemu - vypadá to že ten disk je připojenej do přídavného řadiče, takže změna v hlavním BIOSu by byla stejně k ničemu. nejde ten disk prostě přepíchnout do desky a tenhle řadič vyndat z PC?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Toto nechápu: nejde ten disk prostě přepíchnout do desky a tenhle řadič vyndat z PC? na desce jsou jenom dva sata konektory to je vše.
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Tak už jsem se dostal do biosu byl pod F2, ale tam nevím co tam mám nastavit. Našel jsem tam jenom to IDE ale o disku ani ťuk.
wed
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od wed »

Možná bude lepší napsat co to je za desku, je možné že tam jsou nejstarší sata řadiče a u nich by bylo nutno implementovat sata ovladače přes nlite, na každá deska uměla "sata native mode".
Intel Q9400, 2x2 GB A-data 800mhz OC, Gigabyte ga-ep45-ds3l, 1000gb+500gb WD, GF9800GT, Windows 7
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

wed píše:Možná bude lepší napsat co to je za desku, je možné že tam jsou nejstarší sata řadiče a u nich by bylo nutno implementovat sata ovladače přes nlite, na každá deska uměla "sata native mode".
vypadá to tak, snad dokonce na první generace desek se SATA které měly i separátní SATA BIOS
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Deska je to stará ani nevím co to je asi rok 2004.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

takže jedině přes integraci ovladačů do instalátoru XP, nebo přes disketu. to se tady na fóru opakovalo už snad tisíckrát...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Hm tak to jsem s toho jelen. I kdybych dal ten disk do jiného pc a tam nainstaloval win tak po vracení by to asi nešlo.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

určitě ne.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Wuuduu »

najlepsie bude to dat inemu kamaratovi, co vie, co ma robit. Usetris si kopu nervov.
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Njn ale nikdo taky není. Je to deska ali k8 754. Může mi někdo prosím poradit jak na to. Moc bych to potřeboval.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Shit »

zombux píše:..snad dokonce na první generace desek se SATA které měly i separátní SATA BIOS
To platí i teď pro AHCI BIOS a RAID BIOS. Součásti "main BIOSu" je pouze případné PATA rozhraní.
Bossd píše:Njn ale nikdo taky není. Je to deska ali k8 754. Může mi někdo prosím poradit jak na to. Moc bych to potřeboval.
Stahni si z netu RAID/AHCI driver na ALi-řadič, ulož ho na disketu, při instalaci WXP mačkej "F6"...
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“