Instalace xp problém

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Dzin »

To to trvalo než jsi nám rekl to co máš mít i v podpisu! Info o desce. :-)
Jinak pokud jsi nevedel jak se dostat do BIOSu, tak si nastuduj manual o MB, najdes ho na netu, radeji se do toho nepouštej sám... nic ve zlém
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Nemohl by mi někdo dát odkaz kde bych to našel: RAID/AHCI driver na ALi-řadič. Jo a do biosu se umím dostat ale nemůžu znát vše!!! Nikdo není dokonalý.
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Našel jsem toto http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... mbo-Z&o=XP a stáhnul šestou položku, dal jsem to na disketu při instalaci mačkal F6 a ono to nejde.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od LiveBomb »

Co presne si dal na disketu??

Kód: Vybrat vše

SATA RAID Driver is for users who plan to install Windows OS on SATA / SATAII HDDs with RAID functions. To use RAID functions, you need to make a SATA RAID Driver floppy diskette before you install the operation system, such as Windows XP. If you do not plan to use RAID functions, it is not necessary to make a SATA RAID Driver floppy diskette. Please follow below steps for the usage of SATA RAID Driver:

   1. Copy the SATA RAID Driver from our website to your SATA HDDs. Unzip it, and copy all the files and folders to an empty diskette.
   2. Make sure that the “SATA Operation Mode” option in BIOS setup is set to RAID mode.
   3. Install Windows OS to your system. At the beginning of Windows setup, please press F6 and insert the SATA RAID Driver floppy diskette you just made. Then you are allowed to select the required driver to install after your system reading the SATA RAID Driver floppy diskette.
   4. After Windows OS installation, use the RAID tool in our support CD to configure RAID arrays under BIOS or Windows environment.
For the details of RAID operation procedures, please refer to our user manual in the support CD or quick installation guide for further information.
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od zombux »

musí to být rozbaleno tak, aby v kořenovém adresáři byl soubor TXTSETUP.OEM, jinak to instalátor XP nenajde...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Ten zip jsem rozbalil a to jsem dal na disketu.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Shit »

Stačí tam zkopírovat složku WXP a txtsetup.oem

Obrázek

Když tam rozbalíš všechno, ničemu to vadit nebude.
V manuálu od desky bude napsané, jak nastavit RAID_BIOS v případě, že se zapojen na RAID_řadič jen jeden HDD, někdy to bývá i paradoxně režim "stripe", někdy JBOD.

//EDIT: V manuálu od desky je prd, měl by ale existovat "u desky" manuál k ALi RAID_řadiči...
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Už formátuji, vytáhnul jsem baterku na 10 min. a dal tam znovu tu disketu a už to šlo. Dík za rady
Bossd
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2006

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Bossd »

Takže nový problém: nainstaloval jsem win a když ho restartuju tak tam musím mít cd s win jinač to píše: REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY.
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od facility »

IMHO vejdi do biosu a nastav bootovanie z HDD ....tusim tam sipkami prejdi na HDD a pouzi tlacitko + aby ten HDD sa dostal v tom meny na prve miesto ....
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Instalace xp problém

Příspěvek od Shit »

facility píše:IMHO vejdi do biosu a nastav bootovanie z HDD ....tusim tam sipkami prejdi na HDD a pouzi tlacitko + aby ten HDD sa dostal v tom meny na prve miesto ....
Pokud používá přídavný řadič, tak musí být jako první volba v bootování uvedena RAID (případně AHCI či SCSI). ;-)
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“