SPAM - Kde se bere?

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
safrdA
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2006

SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od safrdA »

Jelikož mám už několikátou mailovou adresu zaflákanou spamem, zajímalo by mě, kde se to bere? Chápu způsoby, jaké používají spameři, ale kde seženou zákazníky, kteří jim zadají reklamu k rozesílání? Kor když je spam ilegální? To by mě tedy zajímalo...
Fogi
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. lis 2009

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od Fogi »

Když se reistrujes na každou cipo*inu a davas tam mail,tak se nediv že ti chodi nesmysly.Ja mel dene i 150mailu.
safrdA
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2006

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od safrdA »

nerikej... to vim i bez Tebe... Bohuzel, po case zacne chodit spam i na maily, jejichz adresu nikam nedavam...

Coz ale nemeni nic na tom, ze Tva odpoved je klasicky cesky uplne mimo to, na co jsem se ptal. To me neprekvapuje...
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od honny »

safrdA píše:nerikej... to vim i bez Tebe... Bohuzel, po case zacne chodit spam i na maily, jejichz adresu nikam nedavam...

Coz ale nemeni nic na tom, ze Tva odpoved je klasicky cesky uplne mimo to, na co jsem se ptal. To me neprekvapuje...
Jen do něj. :mrgreen:

IMHO může jít třeba o náhodný generování, adresy získaný z řetězáků (pokud ti někdo posílá) či tak.

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od S.h.I.t. »

Točí se v tom docela dost peněz, takže proto to celkem funguje. Navíc ti zadavatelé jsou společnosti značně pochybné až nedůvěryhodné.

Nicméně důvod je jednoduchý: točí se v tom miliony.


Jinak, kolikrát stačí být u někoho v adresáři aby si to nějaká potvora našla. Znám dost případů, kdy počítač uměl vygenerovat 2-3000 emailů za minutu aniž by o tom uživatel věděl...
safrdA
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2006

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od safrdA »

To taky vim, kdo jiný by nabízel pochybnou viagru, hubnutí, nebo různé preparáty na růst vlasů.

Otázka ale zněla, kde na spamery přijdou? to si jako zadaj poptávku - hledám spamera na rozesílání nevyžádané reklamy? :-)

To asi těžko :-)
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od S.h.I.t. »

Co vim, tak velká část je samotnými spamery
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: SPAM - Kde se bere?

Příspěvek od kotas »

IMHO může jít třeba o náhodný generování, adresy získaný z řetězáků (pokud ti někdo posílá) či tak.

- To je přesně ono, adresy získaný z řetězáků, aneb čím více pičo*in ti bude chodit, tím máš větší štěstí na spam-shit mail :) . Spam boti jsou někdy fajn a pobaví mě :mrgreen: ..
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“