jenom jeden FIREWALL?

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Papagiorgio
Nováček
Nováček
Registrován: 10. led 2010

jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Papagiorgio »

Hodně se tu doporučuje Sunbelt Kerio FW, ale...

Tady je odkaz na test firewallů, kde Sunbelt Kerio FW získal jen 5 %. Jako nejlepší jim vyšel třeba PC Tool.... Rád bych si přečetl pár názorů, než si něco nainstaluju.
http://www.zive.cz/bleskovky/test-firew ... fault.aspx

Neví někdo, jak je to s několika firewally za sebou? V bedně člověk kolikrát vidí, jak se do nějaké centrály snaží někdo(virus) proniknout a překonává postupně až pět firewallů. A potažmo. Když budu mít tenhle nový FW, musím vypnout ten původní windowsácký, nebo tam můžu nasázet třeba tři, co umí každý trochu něco jiného? :razz:
Máte někdo vyzkoušený ten PC Tool, nebo COMODO FW? Dá se tam taky diferencovat příchozí a odchozí tok u každého programu? To se mi líbí.
Geeker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Geeker »

Presel jsem z Keria na Outpost a max. spokojenost. Vice FW za sebou nema podle me smysl, rozhodne ne na jednom PC. Pokud by jsi to mel na routeru a stanici tak ano, ale na jednom PC 2x FW je blbost.
MB: Gigabyte UD3R, CPU:E8400, RAM 2x 2048 A-DATA 1066, GK: Asus Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb, Samsung 500+640Gb, Hitachi 500Gb Backup, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon iHAS424 Monitor: Samsung 970p

Obrázek Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od zombux »

samozřejmě že víc firewallů najednou je nesmysl, v "bedně" teda namelou ještě daleko větší hovadiny.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Shit »

Papagiorgio píše:Máte někdo vyzkoušený ten PC Tool, nebo COMODO FW? Dá se tam taky diferencovat příchozí a odchozí tok u každého programu? To se mi líbí.
Jo - mám je otestované oba dva. Oba jsou docela v pohodě. To docela musím "podtrhnout", jelikož oba mají své mouchy.
Comodo brzdí síťový tok a ukládání stažených souborů, PC Tool firewall mě změnu nepustí do adminy routeru (nejsem sám, viz. ofic. fórum PCTF+).
Oba popsané problémy jsou již dlouhodobé a táhnou se několik posledních verzí. :sad:

Diferencování příchozího a odchozího toku u každého programu umí oba FW v pohodě včetně rozličných upřesňujících voleb.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Flegy »

u comoda mi chyby v ry upozornovaci hlasce moznost "zatim nepoustet a prejit k podrobny konfiguraci" :(
Papagiorgio
Nováček
Nováček
Registrován: 10. led 2010

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Papagiorgio »

Už mám COMODO v kompu. Není tak uživatelsky přehledné jak jsem doufal. Spíš pro nějaké správce sítě. Nastavení celkem oříškové a velký prostor pro chyby. Když najdu nějaký běžící proces, čekal bych při pravém kliku myší, že zjistím, ke které aplikaci patří. Časem se to asi půjde naučit, ale někomu, kdo vůbec neví která páčka, bych to nedoporučil. A při instalaci jsem zvolil možnost používat jejich dns server a z toho mám teď hlavu. Nejsem si úplně jistý, jestli je dobré vstupovat třeba na bankovní účet takhle nepřímo. A tu možnost už asi bez přeinstalace nezměním...
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Aigor »

Comodo používám taky delší dobu, konfigurace je trochu atypická (bylo pro mě problém přejít z Keria), ale nejvíc mě vadí jeho bugy jako že při nové verzi neumí natáhnout zálohovanou konfiguraci z verze předchozí, nebo čas od času přestane logovat. Není to tak dávno, co nová verze zrušila část windows a trvalo skoro 2 týdny než to opravili...
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od jan.svoboda »

Dva firewally na jednom PC mi připadají víceméně zbytečné, akorát zpomalují práci s PC a internetem + si oba užírají RAMku. Jak psal Geeker a Zombux, když dva firewally, tak jeden v PC a druhý třeba na routeru. A jako firewall bych jistě doporučoval Outpost, Comodo nebo Kerio. Na testy firewallů bych se zas až tak nespoléhal, občas jsou velmi zavádějící.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od Shit »

jan.svoboda píše:jako firewall bych jistě doporučoval Outpost, Comodo..
Ještě bych přidal do nabídky freewarový PC Tools FW+.
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: jenom jeden FIREWALL?

Příspěvek od jan.svoboda »

Shit píše:
jan.svoboda píše:jako firewall bych jistě doporučoval Outpost, Comodo..
Ještě bych přidal do nabídky freewarový PC Tools FW+.
Souhlas, ten jsem krapet vynechal. Tak Kerio s omezenými vlastnostmi je taky freeware, ale i dle vlastních zkušeností PC Tools není jistě špatný.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“