Vypalováni *.avi na DVD

Nero, Clone CD a další programy k vypalování a diagnostice.
Odpovědět
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Zdravím,

mám dotaz, chtěl bych si vypálit Simpsonovi, které si nahrávám z TV a mám je formátu *.avi všechny na jedno DVD. Jeden díl mám 176MB (+/-), ale když v Neru (7.9.6.0) vytvořím pomocí Vision 4 DVD disk a přidám ty soubory tak mi to naskáče 7,94GB (i když to má v součtu okolo 3,5GB). Chtěl jsem si tam udělat i nějaké menu a tak. Můžete mi někdo prosím poradit jak to mám vypálit?

Děkuji moc.
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
xxsawer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2007

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od xxsawer »

Ten soubor co si nahráváš z televize je totiž komprimovanej nějakou mpeg4 kompresí, DVD používá mpeg2 kompresi. Takže jestli to chceš vypálit jako dvd video tak se ti to nero převede do mpeg2 -> starší komprese -> větší velikost, takže nějaká velikost souborů co máš na disku neřiká vůbec nic.
Jinak jestli to má 7,9 GB tak nevim v čem je problém...vypalo to normálně na dvouvrstvý dvd
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Ale i ty díly, které stáhnu z netu (např. první řada tu sem v TV nechytl... ) a jsou v avi nejdou vypálit... A nebudu na dvacet řad kupovat dvouvrstvý DVD bych se nemusel doplatit...Do ted jsem to vypaloval jako datový disk, jenže tam není žádné menu, nic.. By mě zajímalo jestli to nemá nějak pořešené třeba novější Nero?
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od zombux »

jestli to chceš vypalovat pro přehrávání na stolním přehrávači, tak spíš kup za pět peněz nějakej přehrávač kterej umí MPEG4, a přehrávej na tom přímo ty tvoje nahrávky. i když jak tak koukám tak tě vychází 20 sérií na 20 dvouvrstvých DVD, to je pořád jen pár korun, kde je problém?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
xxsawer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2007

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od xxsawer »

Ale i ty díly, které stáhnu z netu (např. první řada tu sem v TV nechytl... ) a jsou v avi nejdou vypálit...
Když si je nechytnul ty tak je chytnul někdo jinej :) Jestli to chceš mít mít na jednom dvd celou serii v MPEG2 teda tak abys to moh přehrát na stolnim přehrávači tak asi dvouvrstvý koupit budeš muset...
Jinak tak jak píše zombux...
B.E.N.D.E.R.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2009
Bydliště: Litovel, Nová Ves (Olomoucký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od B.E.N.D.E.R. »

Nevím jestli jste mě pochopili...

Když vypálím celou sérii jako Datové DVD, tak se to krásně vleze na klasické DVD, ale když dám vytvořit vlastní DVD disk pomocí Nero Vision 4 tak mi hned jeden díl naskočí na 300MB (nevím proč ?)
V tom Nero Vision se mi líbí, že tam jde udělat i nějaké menu a tak.... Tak proč to v tom Visionu naskočí díl na 300MB? Nebo dá se to vypálit nějak jinak, aby se to vlezlo na klasicky dvd a mělo to menu? Dík ( i za použití jiného vypalovacího SW)
PC - CPU: Intel Core 2 Duo E8400 - MB: Gigabyte GA-G31M-S2L - RAM: Kingstom 4GB DDR2 800MHz CL5 - VGA: ASUS 3870 512MB DDR5 - HDD: SSD 128GB + HDD WD 1TB
MT - Apple iPhone 6S 128GB
tst
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od tst »

Neumis cist? Kdyt ti napsali ze na video dvd se pouziva komprese mpeg2 ktera proste nejni tak dobra tudiz maji jednotlive dily vic. Na datovem dvd mas primo soubory takze tam se nic nemeni.
just me
xxsawer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2007

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od xxsawer »

Nevím jestli jste mě pochopili...
Pochopili :wink: viz to co napsal tst
Piddas
Červená karta
Červená karta
Registrován: 21. úno 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od Piddas »

když vypaluješ jako DVD video, tudíž, že když otevřeš DVD v PC, tak tam jsou složky ,,VIDEO TS, a ,,AUDIO TS,, tak se ta velikost vždy zvětšuje jelikož to převádí formát, aby to ty stolní přehrávače vzali jako DVD video, ne pouze jako datové DVD. já sem na 1 DVD(4,7GB) vypaloval dva filmy - 2x 700MB což je 1.4GB a měl sem problém to tam nacpat, dalo mi to nabídku se snížením kvality... musel sem to zaškrtnout. kvalita se vcelku nezměnila. hold takhle to prostě je ;) a teda nevím v jaký to máš kvalitě, já když sem si stahoval simpsonovi, jako seriály, tak měl každý něco kolem 300mb
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od zombux »

Piddas píše:tak se ta velikost vždy zvětšuje jelikož to převádí formát, aby to ty stolní přehrávače vzali jako DVD video, ne pouze jako datové DVD.
to je nesmysl, takhle se to říct nedá. nahoře už kolega jasně napsal že DVD je MPEG2, takže v případě že video je v MPEG2 tak velikost zůstane +- stejná. v případě MPEG4 se logicky zvětší protože MPEG4 má větší kompresní poměr než MPEG2.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Piddas
Červená karta
Červená karta
Registrován: 21. úno 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od Piddas »

myslel sem to lajcky.. když vypaluje .AVI na DVD jako DVD video tak se to vždy zvětší ;)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od zombux »

Piddas píše:myslel sem to lajcky.. když vypaluje .AVI na DVD jako DVD video tak se to vždy zvětší ;)
AVI je kontejner, pokud v něm bude nějaký prastarý nebo speciální formát s menším ratiem komprese než MPEG2, tak se to může klidně zmenšit.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
drroman
Nováček
Nováček
Registrován: 04. dub 2005

Re: Vypalováni *.avi na DVD

Příspěvek od drroman »

a co tak to zkusit programem VSO DivxToDVD či ConvertXtoDVD naskládaš tam avi soubor(y) a dáš převod a buď do iso nebo rovnou na DVD
Sempron2500+,Asus A7V880,3x512MB RAM A-data,GK MSI GF5200 128MB,HDD Maxtor 80GB,WD 750GB(SATA),LG GSA -H30N(SATA),zdroj FORTRON 350W
Odpovědět

Zpět na „Vypalovací software“