Live CD Linux pro smazání Windows

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

Poraďte prosím nějakou distribuci Live Linuxu, ve které bych mohl smazat složky Windows, Program Files a Program Files x86 (zbytky z Windows 7). Dík
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Josko »

Čokoľvek aktuálne, napr. Ubuntu.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

Dík, zkusím. Hlavně aby to umělo NTFS.

//Tak výborně, už jsem v Ubuntu a mažu jak ďas :). Prve jsem to zkoušel ze starší Ubuntu verze (7 něco) a to nepřečetlo NTFS, tahle nejnovější už valí krásně. Je to asi nejlepší způsob, jak se zbavit nežádoucí instalace Windows, pokud formát nepřichází v úvahu. Já prostě nikde v kompu už nemám ani těch 170 GB dat na zálohu :)
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

Tak teď jsem z toho jelen.. Když něco smažu, tak to sice na oko zmizí, ale místo vůbec nepřibývá! :o (A v koši to není)..
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Josko »

Ani po remounte?
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

Remount taky nepomohl. 20 GB prostě zmizelo. Viz obrázek:

Obrázek

Teď jsem ještě zjistil, že pokud smažu něco Shift+Del, tak je to v pořádku a volné místo naskočí. Ale předtím jsem dával jen Del, čímž pádem se to dalo do koše, který jsem ale pak vysypal, ale místo se nepřičetlo.
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Josko »

Asi jediný spôsob ako nájsť kde sa to schovalu bude použiť Baobab Disk Usage Analyzer ktorý tam kde si v menu je..
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

No teď jsem na to přišel - je v tom nějaká finta - totiž ty soubory, co jsem přenesl do koše a poté smazal, se sice jakoby z koše odstranily, ale jsou pořád ve skryté složce .Trash-999 na onom disku v podadresářích s různě generovanými názvy.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od nou »

no bud to vymazat pomocou

Kód: Vybrat vše

rm -rf /media/disk/Windows
z terminalu trba byt trochu opatrny pretoze v bzunku je vsetko v cudu

ja mazem zasadne Shift+Delete. to obchadza kos. neviem ja som ho nikdy nepotreboval. mazem vzdy len to co viem ze naisto nebudem potrebovat.
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

No přes příkazy v terminálu se mně to dělat nechce, jednak s tím nemám zkušenosti a dvak je to nadlouho. Přes Shift+Delete je to ideální.

Ale stejně jsem objevil další problém - nejdou smazat adresáře Users a Documents and Settings. Tím pádem při instalci Windows to píše o nalezení jiné instalace systému a že ji hodí do složky Windows.old. To by nevadilo. Začne se instalovat, první restart proběhne v pohodě, normálně to doje až do fáze, kdy se zadává jméno a heslo uživatele atd.. Jenže po restartu už to nenajede - hned po POST screenu zůstane jen bílej blikací kurzor a tím to skončí. Dělá to Vista i 7 -> takže stejně to musím zformátovat. Nevím, kde je problém. No ale když už nic, tak alespoň jsem udělal v PC datovou čistku abych mohl přesunout některé věci z C do D a pak C zformátovat (vše pod Linuxem).
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od nou »

a preco nejdu smazat. pise to nejaku hlasku? ono sudo rm to stale isti.
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

Píše to:

Obrázek

Přes Terminál to píše to stejné:

Kód: Vybrat vše

ubuntu@ubuntu:~$ rm -rf /media/700050E20050B138/Users
rm: cannot remove directory `/media/700050E20050B138/Users/All Users': Operation not supported
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Josko »

Aha, tak som sa dočítal že verzia ntfs-3g ktorá je v Ubuntu nepodporuje nejakú featuru v sedmičkovom NTFS tak preto to nejde, ide to až v najnovšej verzii ntfs-3g... Takže jediné nejaké live distro ktoré má už novú verziu.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Lojza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od Lojza »

Aha, tak to jo. Je to škoda, ale snad se nějaká verze s touto podporou objeví. Uvidíme.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Live CD Linux pro smazání Windows

Příspěvek od nou »

rozmyslam co by potom spravily XP :?:
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“