Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

Stojím před problémem, kdybych měl na serveru grafické prostředí, tak je to easy, ale mám jenom konzoli a potřebuju virtualizovat systém Windows... Je možnost to vůbec provést, nebo mám koupit další stroj?
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od wallot »

co a jak chces virtualizovat?
Cemu presne rikas konzole? Pripojeni pres nejakej seriovej port nebo mas normalni monitor pripojeny ke graficke karte pc?
Nebo mluvis o linuxu kde nemas nainstalovane GUI a chces pouzivat virtualizaci pres XEN?

Windows bez GUI funguji pouze Win 2008 Core, ale ty maji omezeny pocet funkci.

Chtelo by se ponekud lepe vyjadrit.
Naposledy upravil(a) wallot dne pon 8. úno 2010, 13:32, celkem upraveno 1 x.
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

Asi jsem to napsal spatne nebo tys spatne cetl.

Mám Server, na kterém běží Debian 5.0.3 A NEMÁ GRAFICKÉ PROSTŘEDÍ (jak jinak, u serveru grafika není potřeba)

Potřebuji na tomto systému mít virtualizažní nástroj, který zvládne virtualizovat například Windows Server 2003 i s grafickým rozhranním (explorer)...

Je to srozumitelnější?
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od nou »

no co som rychlo pogoglil tak napr VirtualBox sa da naistalovat a pouzivat bez Xservera. (pri instalacii si mozno natiahne zavislosti na Qt a Xsevery.
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od wallot »

V tom pripade pouzit XEN pro virtualizaci a do nej jako VM nainstalovat Windows. XEN jsem ale nikdy moc nezkoumal jelikoz jsem zastancem VMWare.

Co presne budes pro XEN potrebovat najdes na xen.org
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

tak u xenu jsem ztroskotal, ten je momentalne nad me sily, ktere jsou omezeny casem
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od nou »

virtualbox by sa mal dat pouzivat bez GUI. problem je ze ak ho naistalujes z repozitarov tak si dotiahne Qt a cez aj Xserver. ale to je iba instalacia na disku budu X-ka ale nemusia bezat len tam budu no.
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

nechci tam xka vubec... a nainstalovat virtualbox ze zdrojaku by slo, jenze potom si nejsem jisty jestli v nem rozjedu PLNOHODNOTNY WINDOWS kdyz bezim v textovem rezimu debianu (xka nejsou :D)

jedine vim ze virtualbox umi vzdalenou plochu na vlastni bazi, ze bych se pripojil a videl bych prubehy? :)
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
ttx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2008

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od ttx »

Virtualizacia systemov vo Virtualboxe bez spustania grafickeho klikatka je mozna. Pouzivam ju na fedore12 cez konzolovy manager.
Napr. start Windows takto: VBoxManage -q startvm "WindowsXP" --type headless
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

dobre, sdelis mi skusenost s instalaci systemu bez klikatka?
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od wallot »

a co na to jit jinak - dat na server ESX ci ESXi a na nej debian a windows jako VM. ESX pro male pouziti je zdarma, ale nejdou tam delat veci jako vmotion coz nevidim jako problem. A muzes si pak delat jednoduse kolik virtualu chces a neresit co pujde udelat na tvem konkretnim linuxu s nejakou dalsi aplikaci
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

dobre, ale vsechny aplikace mi bezi na debianu a kvuli jedne veci potrebuju win, tak prece nenahodim win kvuli jedne veci a budu ve virtualu provozovat cely system (web, mail, ts, shoutcast, proxy, irc proxy, game... etc...)
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od nou »

wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od wallot »

uplne vklidu. system na esx se mnohem snaz zalohuje napriklad.
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Virtualizace Windows bez grafického prostředí...

Příspěvek od NEONET »

nou píše:preco inak nepouzijes google http://www.howtoforge.com/vboxheadless- ... 1.2-server
hledal jsem, ale asi spatne... kazdopadne dekuju

pomoci virtualboxu (ten pouzivam i na desktopu a jsem jeho fanda) se mi to podarilo rozchodit :)


E// jenom mam ted pri instalaci (doufam ze potom ne) problem s integraci mysi... mam porad dva kurzory 10cm od sebe, hlavni reaguje ale ve virtualu si dela doslova co chce, uvidime, zkusim kdyztak jineho VNC klienta

E// tak problem se zachytavanim mysi u integrovaneho vrdp odstranen, po nainstalovani systemu jsem zapl vzdalenou plochu primo v systemu a funguje to normalne
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“