Jsem bezpečně chráněn, nebo změna anti. software ?

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Jsem bezpečně chráněn, nebo změna anti. software ?

Příspěvek od jan.svoboda »

P.S.: Minulý měsíc jsem si "hrál" s jednou potvorou ve virtualce a byl tam trial ESS. Zakázal jsem potvoře veškerou komunikaci v ESS a milá potvora se zaháčkovala na Firefox a komunikovala z virtuálky ven. ESS mlčel... :x
Ano, a myslíš, že by v tomto případě jiné firewally upozornily?

Jinak určitě zase nelze vybírat jen dle testů, občas jsou testy antivirů a firewallů nic neříkající nebo prostě subjektivní pro určité použití apod., stále platí axloth, a každý potřebuje individuální řešení, někomu nepomůže nic, někdo nepotřebuje nic.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Jsem bezpečně chráněn, nebo změna anti. software ?

Příspěvek od myom »

jan.svoboda: pokud zakazes veskerou komunikaci, tak tou siti nesmi nic projit. zadne upozornovani.

a ty testy jsou velice objektivni, presti si testovaci metodiku.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Jsem bezpečně chráněn, nebo změna anti. software ?

Příspěvek od jan.svoboda »

K tomu firewallu, OK, to jsem chtěl vědět. Jinak k testům, nemyslím to přímo k tomuto testu, ale všeobecně. Nějaké testy jsou horší než zkušenosti uživatelů. Pochopitelně záleží na metodě testování a dalších aspektech. Ale ty objektivní a pravdivé se stejně většinou shodují, takže jak někdo psal, uvedené produkty jsou na špičce.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jsem bezpečně chráněn, nebo změna anti. software ?

Příspěvek od Shit »

jan.svoboda píše:
P.S.: Minulý měsíc jsem si "hrál" s jednou potvorou ve virtualce a byl tam trial ESS. Zakázal jsem potvoře veškerou komunikaci v ESS a milá potvora se zaháčkovala na Firefox a komunikovala z virtuálky ven. ESS mlčel... :x
Ano, a myslíš, že by v tomto případě jiné firewally upozornily?
Kombinace NOD32+Comodo i NOD32+PCTools to chytla. ;-)
Jiné kombinace jsem nezkoušel.

Holt ten FW od Esetu zatím není nejlepší - to je realita. Samozřejmě je lepší než nic, či integrované řešení od MS.
jan.svoboda píše:..každý potřebuje individuální řešení, někomu nepomůže nic, někdo nepotřebuje nic.
Nicméně rozdíly v detekci tam jsou. :wink:
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Jsem bezpečně chráněn, nebo změna anti. software ?

Příspěvek od jan.svoboda »

Kombinace NOD32+Comodo i NOD32+PCTools to chytla. ;-)
OK dík za info.

Jo souhlasím, netvrdím že je nejlepší, ale jak píšeš, lepší než nic :-)
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“