Jak kompletně ochránit výkoný počítač freewarovým programem?

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
otrekr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. dub 2009

Jak kompletně ochránit výkoný počítač freewarovým programem?

Příspěvek od otrekr »

Tento problém se už tu možná řešil dávno,ale časy se mění a výkon počítačů s ním...
Kdysi jsem se zajimal o to,zdaly mě někdo se bude hrabat v počítači či ne v době používaní pay-pal.
Co si pomatuju,tak před dvěma rokama nainstalovaný antivir mi zatěžoval docela znatelně počítač,a já se rozhodnul ,,surfovat" bez antiviru.
Co se stalo?>>>>: Nainstaloval jsem nějaký free antivirus o kterým jsem ani nevěděl že pracuje.Někdy se mi zdaly že posílám zbytečně hodně paketu,ale nijak mě to neotravovalo.
S příchodem šestijáder,levnějších DDR3 4GB modulu,200MB/s ssd hdd a výkoných grafik přemýšlím o tom,že bych jsem se mohl začít zajímat se o ochranu počítače freewarovyma programy či nějakýma antivirama bez ,,ročních poplatků"
Proti čemu se bránit?
Malware: je počítačový program určený ke vniknutí nebo poškození počítačového systému.
Počítačový červ:schopen automatického rozesílání kopií sebe sama na jiné počítače.Tvorba ,,BackDoor"
Trojský kůň:skrytá část programu nebo aplikace s funkcí, se kterou uživatel nesouhlasí .
Spyware:využívá internetu k odesílání dat z počítače bez vědomí jeho uživatele
Adware znepříjemňující práci s nějakou aplikací reklamou.Různé úrovňe agresivity...
Keystroke logging:zaznemenává kody stisknuté na klavesach různýma metody jak SW,tak např. akusticky
Black-bag:dešifrování kodu a následne odeslání backdoor
Computer surveillance:kouká co dělame na počítači a odesílá data jak o naší činosti,tak o data z hdd.
Digital footprint:neboli digitalní stopa námi zanechaná.Vir bude hledat stopu a bude ji odesílat,která bude sloužit ke statistikám např. pro firmu výroba kuchyňských linek.Zjístí že jsme hledaly bílou kuchyňskou linku a začnou ji vyrábět
Hardware keylogger:zaznamenávaní čistě hardwarových ukonu provedených na klevesnici
Reverse connection:oblafnutí firewall portu,
zdroj: wikipedia,moje hlava,sousedova hlava... :D
Snad jsem všechno vyjmenoval.
Jak se tedy zbavit toho,abych mě kyberneticky špionažily?
Použít awast,norton,nod32,kaspersky,avira,panda...?
Bylo by dobré kdyby šlo např. 1x zaplatit nějakou částku a nepřemýšlet o tom,že bude třeba za rok znova platit 1000Kč a více.Nejvíc dám přednost freewaru.
Děkuji
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak kompletně ochránit výkoný počítač freewarovým programem?

Příspěvek od Shit »

Neber to nijak ve zlým, ale použij hledání...
I bez hledání je analogický dotaz cca o 5 příspěvků níže ;-) + řada dalších threadů...

Řešilo se to tady asi už 100x....

=>

Placené: Norton 360 nebo Kaspersky Internet Security, nebo levnější (a o něco hořší) Eset Smart Security

Freeware - kombinace těchto alternativ:
AV: Avast5, Avira Free popř. Microsoft Security Essentials
FW: PC Tools, Comodo FW (součást Comodo IS => nepoužívat z balíku Comodo AV !!), ZoneAlarm, Outpost Free.

Všechny výše uvedené programy (AV+FW) se v pohodě snáší mezi sebou za předpokladu, že použiješ 1 AV a 1FW.
Všechny výše uvedené AV chytají kromě virů/trojanů i adware, spyware, malware a podobná svinstva.
=>
Vyber si to, co ti bude nejvíce vyhovovat.
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“