Lavalys EVEREST CACHE

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Commanderwar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2008

Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Commanderwar »

Zdravím mam dotaz prohlížím si databazi vysledku, ale protože tu všichni maji přetočeny procesory.
Desne blbe se porovnává chci se zeptat viz obrazek

Nevite proč mám s tímto procesorem tak nizkou hodnotu Copy???
A tak vysoukou latency???..
Z vysledku sem pochopil, že procesory od AMD mam lapeší lateci, diky asi niššímu časovaní pameti.

Jen se chci ujistit že jsem moje vysledky ptimalni a procesor dela co ma pri dane frekvenci

Npriklad jeden kolega se stejnym procíkem, sic na jiny desce ma copy vyšší i když ma nižžší read, což taky nechapu jak je to možný. a co to zpusobuje viz obrazek 2

V hodne testech na netu u tohoto procesoru mývaji COPY taky kolem 7000, 5000 je podle me hrozne malo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU : Core2Duo E8200 2,67Ghz, VGA : zotac 8800GT 512MB, MB : Asus P5K intel 775, 4 x 1GBRam DDRII 800 MHz KINGMAX CL 5, Vista32Bit Home Premium
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Atapi »

a není to jedno? :-D
jinak bych řek že to bude tou deskou, i když kdo ví... :-D může to bejt cokoliv, ale nějak bych se tím nezatěžoval 8)
pro zajímavost starší PC na podobný frekvenci:
cachemem.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Atapi dne sob 31. led 2009, 12:36, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Commanderwar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2008

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Commanderwar »

no me to docela trapi i starši procik ma vetši copy než ja.)..to neni normalni ne
CPU : Core2Duo E8200 2,67Ghz, VGA : zotac 8800GT 512MB, MB : Asus P5K intel 775, 4 x 1GBRam DDRII 800 MHz KINGMAX CL 5, Vista32Bit Home Premium
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Maddogg »

Výkon systému z 99% určuje frekvence procesoru. Tento bench tě nemusí absolutně trápit. Pokud chceš lepší hodnoty přetaktuj procesor a paměti. Navíc ani nepíšeš jaké máš paměti.
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
Commanderwar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2008

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Commanderwar »

KingMax 2x1 GB 800 Mhz časováni 5-5-5-18
CPU : Core2Duo E8200 2,67Ghz, VGA : zotac 8800GT 512MB, MB : Asus P5K intel 775, 4 x 1GBRam DDRII 800 MHz KINGMAX CL 5, Vista32Bit Home Premium
Commanderwar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2008

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Commanderwar »

Maddogg píše:Výkon systému z 99% určuje frekvence procesoru. Tento bench tě nemusí absolutně trápit. Pokud chceš lepší hodnoty přetaktuj procesor a paměti. Navíc ani nepíšeš jaké máš paměti.

me tak ani nejde o lepší hodnoty jako o to pochopeni proč mam read a write kolem 7000 a copy pouze kolem 5000..což me prijde krajne nevyvaženy
CPU : Core2Duo E8200 2,67Ghz, VGA : zotac 8800GT 512MB, MB : Asus P5K intel 775, 4 x 1GBRam DDRII 800 MHz KINGMAX CL 5, Vista32Bit Home Premium
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Atapi »

ber to takhle... na HDD máš taky hodnotu kopírování ze všech nejpomalejší a nikdy to nikoho netrápilo :-D

Varování :!: : Následující věty jsou smyšlené a jakákoli podobnost s PC nebo funkcemi PC je čistě náhodná, nadměrná snaha o pochopení vět u člověka v oboru znalého by mohla způsobit záchvat.

Podle mě (volně přeloženo: teď jsem si to vymyslel :D) to je nevyvážený proto, že pří čtení/zápisu se vykonává jenom jedna funkce, při kopírování se musej dělat obě zároveň nebo se střídat jako u HDD, takže nikdy nemůžeš dosáhnout stejnejch hodnot jako u čtení/zápisu. Je taky dost možný že to maj některý paměti pořešený jinak (nebo jiný nastavení) a proto je tam takovej rozdíl oproti ostatním.
(Já mám třeba ty nejlevnější paměti A-DATA, ale taktovat jdou poměrně dobře :-D 936 pro 5-5-5-18 1,8V, vic jsem nezkoušel protože se mi s tím nechtělo patlat :twisted: , rozdíly v čtení/kopírování/zápisu jsou minimální podle toho co jsem včera měřil a ve hře se rozdíl změřit skoro nedal, maximálně skok z 800 na 936 při stejným časováni přidal, ale hodně málo. Není to k tématu, ale zajímalo mě to, protože tady každou chvíli někdo píše jak nastavit a přetaktovat paměti :-D )
Obrázek
Commanderwar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2008

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Commanderwar »

no hezky povídani příteli.)
ale stejne musím oponovat tímto obrazkem z testu na extrahardware
http://www.extrahardware.cz/files/image ... _tests.png
defakto stejna pamět kingmax a v everestu ma všechny tri hodnoty velmi podobne
CPU : Core2Duo E8200 2,67Ghz, VGA : zotac 8800GT 512MB, MB : Asus P5K intel 775, 4 x 1GBRam DDRII 800 MHz KINGMAX CL 5, Vista32Bit Home Premium
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od Atapi »

jak bych to :? ty máš athlona 64 X2? (Krom toho 6,5; 5,7 a 7 mi nepříjde moc stejný :-D, ale vzhledem k tomu že je to jinej procesor, chipset a kdoví co jestě, je to stejně neporovnatelny s tvojí sestavou )
Stejně se tady řeší nesmysly :-D
Obrázek
S.M-A-RT
Nováček
Nováček
Registrován: 11. úno 2010

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od S.M-A-RT »

Jestli ti to uleví, já mam 1066Mhz a trochu rychlejší procesor a ve výsledku jsme na tom skoro stejně :-D

EDIT: Po mírném OC se paměti zvedli o cca. 1.5-2GB/s a latence spadla o 8ns
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: Intel Core2Duo E8500 3.16Ghz@4.0Ghz (momentálně na defaultu, kvůli špatnému chladiči)
MB: Gigabyte GA-EP45-UD3LR
GPU: ASUS nVidia GTX275 OC
RAM: Kingston HyperX 4GB 1066Mhz
Zdroj: CoolerMaster Real Power 620W
CASE: CoolerMaster HAF-922
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od dexterav »

hlavne treba použiť jednu verziu benchu :D
aj Lavalys upozorňuje že 2 rozdielne verzie sa nedajú medzi sebou výsledkovo porovnať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
S.M-A-RT
Nováček
Nováček
Registrován: 11. úno 2010

Re: Lavalys EVEREST CACHE

Příspěvek od S.M-A-RT »

A to je další věc.. Stačí o jedno vydání novější a už to může být odlišné.. Navíc u toho druhého obrázku autora (jak je rozmazaný) je vidět, že to byla Beta verze tedy mohla ukazovat trochu jiné hodnoty než byly doopravdy :)
CPU: Intel Core2Duo E8500 3.16Ghz@4.0Ghz (momentálně na defaultu, kvůli špatnému chladiči)
MB: Gigabyte GA-EP45-UD3LR
GPU: ASUS nVidia GTX275 OC
RAM: Kingston HyperX 4GB 1066Mhz
Zdroj: CoolerMaster Real Power 620W
CASE: CoolerMaster HAF-922
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“