Výběr CPU AMD socket AM2 a AM2+

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Zivan »

Cetl jsi tu diskusi na CZC?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

Jakou? Odkaz by se hodil ;)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Zivan »

Klikni si na ten odkaz na desku, ktery jsi sem vlozil. Dole mas diskusni prispevky, klikni na tlacitko "vypsat vse" a cti :D

Obcas tam najdes nejrychleji reseni :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

No ty bláho to mám tak na týden. Proto sem dávám jasně cílený příspěvěk. Ale zkusím tam pohledat, nicméně jetli k tomu máte něco konkrétního, prosím sem s tím.
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Michael24 »

Několi lidí zde na foru provozuje úspěšně v téhle desce procesory typu Athlon II X4 :) Diskuzi najdeš v tématu základní desky :)

EDIT: jinak oficiální CPU support najdeš na stránkách výrbce :)
Naposledy upravil(a) Michael24 dne čtv 18. bře 2010, 16:06, celkem upraveno 1 x.
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Zivan »

Jakej tyden? Druhe vlakno od vrchu to resi :(
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

Tak jsem to prošel, ale nijak chytrý z toho nejsem :( No zkusím ještě mrknout do toho vlákna k základní desce tady na foru :)
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

Tak jsem toho přečetl milion a akroát mě z toho bolí hlava. Přiznám se, že nejsem žádný overclocker a většině parametrů, o kterých se píše, vůbec nerozumím. Otázka tedy zní, zda existuje procesor řekněme do 2000Kč včetně DPH, který by mi zásadně zlepšil výkon. Díky.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Zivan »

Athlon II X3 435
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Michael24 »

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 30972PCSBS

Je to sice trochu nad 2k, ale myslím si, že výkon ti to dost zvedne a podle zkušeností ostatních lidí by měl jet bezproblémů. A i když nejsi žádný overclocker, tak na 3.5GHz bys ho měl dostat bez problémů. Kdyžtak poradíme :) Ještě se přesvědčím ve vlákně o M2N-E, jestli to tak opravdu je a jestli ti necpu do hlavy nesmysly.... :)

/// varianta nademnou také nebude špatná a výkon určitě zvedne, ale na tvém místě bych si i do budoucna připlatil na X4 :) Ale rozhodni se sám, jak uznáš za vhodné :)

EDIT2: Tak je to pravda, s posledním BIOSem na této desce bezproblémů X4 620 funguje (i výše zmiňovaný X3 :) ) A navíc v poslední verzi je i podpora pro AM3, i když jen nějaké, ale pojedou ti snad úplně všechny :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

No problém je v tom, že ani jeden z uvedených není ve výpisu podporovaných (viz http://support.asus.com/cpusupport/cpus ... uage=cs-cz) a tak z toho mám trochu strach. Raději bych vybral něco přímo z listu podporovaných a bez té poznámky "Due to Bios ROM size limitation remove LAN PXE ROM and change Crashfree3 to Crashfree2". Sice nevím, co to prakticky znamená, ale určitě nic pěkného ne :)

Nezlobte se, ale nerad bych moc laboroval. Prostě přehodit, flushnout bios a aby to jelo :)

PS: A mám chladič Thermaltake CL-P0371 TMG A1 Předpokládám, že by měl uchladit i ty nové alternativy ne?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Zivan »

X3 435 sice v podporovanych neni, ale je tam 440, ktera ma jen o 100MHz vic, jinak je to stejny procesor. To same u X4.

A pokud netusis, co je to PXE ROM, tak to urcite nebudes potrebovat :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Michael24 »

Přesně tak, ty procesor ti tam určitě půjdou. Prostě flashni na nejnovější BIOS a vyměň CPU a musí to jet :-)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

Tak jsem ještě našel pěkné srovnání zde: http://www.extrahardware.cz/test-40-pro ... h?page=0,9

Podle toho mi vychází jednoznačně nejlépe procesor AMD Athlon II X2 250, který dokážu sehnat za 1474Kč včetně DPH. Podle grafů v odkazu výše by měl být ve hrách jen o cca 10-15% slabší. Myslíte, že je to dobrá volba?
Darkness
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Darkness »

jo a teď jsem si zase v jiném článku přečet, že už začínají být hry optimalizované pro více než 2 jádra, takže asi nakonec něco takového: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=68537

Souhlas? :D

Prosím ještě o info, jestli i na tyhle novější procesory můžu bez problému použít svůj starší Thermaltake CL-P0371 TMG A1, nebo bude například lepší boxovaný od nového procu???
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade procesoru AM2+ poraďte plz (deska Asus M2N-E)

Příspěvek od Michael24 »

jj jsem také toho názoru, že X4 bude nejvhodnější. Sám mám také doma Athlon II X4 630 a skoro vůbec netopí :) Ten tvůj chladič v pohodě použiješ :) A pak uvidíš teploty, ale myslím si, že to bude v pohodě :)

EDIT: A dostaneš ho klidně kolem 3.6GHz s jen nepatrně zvýšeným napětím :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
hovnaa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2010

Re: Výběr CPU AMD socket AM2 a AM2+

Příspěvek od hovnaa »

Dobrý den,potřeboval bych náhradu za můj stávající procesor 4800+ Brisbane který podle všeho nehorázně brzdí GK 4870.Základní desku mám http://www.gigabyte.cz/products/mb/cpul ... l.Rozpočet MAX. 2500 Kč víc nic.Hlavně na občasný hraní Crysis apod. a nesmi byt moc velka spotreba abych nemusel kupovat novy zdroj(Seasonic S12 1. generace 500 W).

Dekuji
glu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: Cheb

Re: Výběr CPU AMD socket AM2 a AM2+

Příspěvek od glu »

Tahle deska v revizi 1.0 i 2.0 podporuje Athlony II i Phenomy II do 95W, takze vzhledem k rozpoctu bych asi shanel ctyrjadro Athlon II X4 630. Jako další možnost bych videl o neco levnejsi trijadro Athlon II X3 440 ​a k nemu treba nejakej lepsi chladic. V obou pripadech bude potreba mit na desce bios F9D.
hovnaa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2010

Re: Výběr CPU AMD socket AM2 a AM2+

Příspěvek od hovnaa »

Chladič mam Alpine 64 Pro a BIOS F9D takze super,ai pujdu do toho ctyrjadra..Nebo nejakej Phenom?
glu
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: Cheb

Re: Výběr CPU AMD socket AM2 a AM2+

Příspěvek od glu »

Phenom II do maxima tvyho rozpoctu sezenes pouze dvoujadro, to uz bude lepsi ten Athlon II X3. Osobne doporucuji Athlon II X4 630 a i kdyz nema L3 cache, tak do budoucna bude lepsi mit 4 jadra nez pouze 2 nebo 3. Absence L3 cache je poznat hlavne pri kodovani videa, ale ve hrach je rozdil minimalni.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“