MDA Vario / Qtek 9100 / HTC Wizard - zkušenosti

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

kdyby jsi chtěl flashovat WM6 místo pětky, tak tady máš info na xda-developers

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=356

MDA Vario = HTC Wizard
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
kolouch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolouch »

diky za link prostuduju .. jen dotaz, ty jsi to taky flashoval, nebo jsi to mel uz s WM6 ?
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

já mám HTC Himalaya, kde byl původně Pocket PC 2003SE, kterou jsem flashnul na WM5 a teď na WM6. Je to opravdu jednoduchý, těžší je najít kvalitní a funkční ROMku :-)
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Inspyron
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2008

HTC - Vario (problém)

Příspěvek od Inspyron »

Dobry den, mam problem s konektivitou k PC tohohle MDA ,koupil jsem ho pres i-net bez papiru(bylo jenom k nemu cedo s aplikacemi).Stahl jsem si z netu Active Sync 4.05.Zapnu tento pocitac a v radku jine mam zobrazene Nero Scout a Mobilni zarizeni.Otevru CD vyjmu program(nebo hru) zavru CD otevru Mobilni zarizeni ,ale kdyz to tam chci vlozit tak to nejde (v tabulce sviti jenom zobrazit,seradit ikony,aktualizovat a vlozit,vlozit zastupce a nova slozka nesviti) nevite nekdo co s tim je ???? zapomnel jsem dodat ze Active Sync 4.05 se porad pripojuje ale nikdy se nepripoji.
RAM: A- data 4gb (gamers series 800MHz DDR2 CL5 EPP retail), GK: PALIT XpertVision Radeon HD4830, 512mb, CPU-FAN: Arctic-Cooling Freezer 64 proPWM, CASE: Aerocool aeroengine Jr.-BK
CPU: AMD Athlon 64 x2 6000+, HDD: 500gb Samsung Spipoint f1 16 mb SATA2, MB: GYGABITE MA790x-DS4, ZDROJ: Fortron 400w, FAN: 2x Revoltec fan dark blue 80x80x25
shafa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2005
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC - Vario (problém)

Příspěvek od shafa »

Zkus settings .... pripojeni .... USB to PC .... Povolit rozsirene sitove funkce ....
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Re: HTC - Vario (problém)

Příspěvek od JanHavlicek »

Je to určitě active sync 4.05, není to náhodou 4.5? Pokud je to vario flashlé na WM6, tak musíš mít 4.5
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Inspyron
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2008

Re: HTC - Vario (problém)

Příspěvek od Inspyron »

Tak se omlouvam mam AS 4.5 a os. Windows Mobile 6.1.
RAM: A- data 4gb (gamers series 800MHz DDR2 CL5 EPP retail), GK: PALIT XpertVision Radeon HD4830, 512mb, CPU-FAN: Arctic-Cooling Freezer 64 proPWM, CASE: Aerocool aeroengine Jr.-BK
CPU: AMD Athlon 64 x2 6000+, HDD: 500gb Samsung Spipoint f1 16 mb SATA2, MB: GYGABITE MA790x-DS4, ZDROJ: Fortron 400w, FAN: 2x Revoltec fan dark blue 80x80x25
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Re: HTC - Vario (problém)

Příspěvek od JanHavlicek »

Nemohl bys poslat screen? Nějak to nechápu. Jinak přímo v "Mobilní zařízení" nemůžeš vytvořit složku, otevři tam třeba My Documents a tam tu složku vytvoř
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
lord deathskull
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. zář 2005
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC - Vario (problém)

Příspěvek od lord deathskull »

pocitam, ze jinej USB kabel jsi uz zkousel, ze jo?:) - jednou se mi to taky uz stalo. Dalsi vec co ti doporucim, zkontroluj konektor, jestli neni treba zlomeny/nalomeny atd... pak snad jedni zkusit zalohu a HW reset - pripadne jeste pomaha odinstalovat a znovu nainstalovat AS.

2 JanHavlicek> myslim si, ze mu AS nepripoji ani MDAcko, proto nemuze nic vytvorit a ani nevidi zadne slozky atd... Proste to hleda zarizeni, ale nenajde.
ASUS x99 Deluxe, intel Xeon E5-2695 v3; 2x8GiB A-DATA XPG, AMD 7970 , SSD 120GB, HDD 2x1TB, 2x2TB, Vodní chlazení
Orist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od Orist »

ahoj, dostal se mi do ruky kamaraduv HTC Wizard (MDA Vario) s prosbou, jestli bych se ho nepokusil ozivit..

po zapnuti se bud nic nedeje nebo naskoci logo T-mobile a pak 4 barevny pruhy kde je verze IPL a SPL (obojiho cisla 2.21 - vypada to nejak takhle - http://img47.imageshack.us/img47/7982/obrzok623sb2.jpg ) a pote displej zbela

Poradil by mi nekdo prosim, jestli to lze nejak prehrat a dat do funkcniho stavu ?
Jinak momentalne po par zapnutich mi to nechce najet vubec a na nabijecce na pristroji nesviti zadna dioda - nemela by nejaka svitit pro identifikaci nabijeni ? muze to byt baterkou ?
Co jsem koukal na navody jak prehrat ROM, tak vsude je nutna synchronizace s pc-je to tak ? ..coz me se nepovedlo diky nenabehnuti OS.

Diky vsem za rady a doporuceni!
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od Stano K. »

To čo vydíš na zariadení je bootloader.
Nie je nutné synchronizovať s PC. Nechaj zariadenie nech sa dobije kľudne celú noc, musíš mať istotu že je dobytá aspoň na 50%, ideálne viac.
Následovne si stiahni romku na pamäťovú kartu a zapni zariadenie po bootloaderu by sa mala začať inštalácia.
HTC Wizard nepoznám no u väčšine HTC PPC to funguje.

PS: kľudne si počkaj na názory, skúsenosti ostatných ktorí majú skúsenosti aj s staršími PPC od HTC
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od OndraSter »

Takže:

Telefon připoj do nabíječky (ne USB) a nech ho přes noc nabít
Sosni originální ROMku pro to zařízení (je-li to MDA Vario od TMobile, pak zavítej na stránky TMO atd, musí souhlasit jak dodavatel tak jazyk!)
Zapni PPC a jakmile bude v RGB obrazovce, připoj ho k USB. Následně by mělo být dole "USB" po pár sekundách a na PC se nainstalovat ovladač HTC USB Sync nebo MS USB Sync nebo něco podobného.
Spusť tu "instalaci" ROMky na PC a přeflashuje se ROMka.

Ohledně flashe z SD karty -- musí být naformátovaná na FAT32 a soubor se musí jmenovat WIZAIMG.NBH (tzn vyextrahovat z toho .exe souboru třeba pomocí 7zipu onen RUU_Signed.nbh a přejmenovat). Ale obávám se, že flashování z SD karty povoluje až HardSPL, tzn pro tebe možnost nepoužitelná.

A pokud to nepůjde tak napiš, bude potřeba nějakou více HC metodu ]:->
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Orist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od Orist »

takze:
- naskocil bootloader
- pripojil jsem usb kabel (nainstaloval se ovladac v PC a na mobilu dole naskocil napis USB)
- spustil jsem instalaci ROM (stazenou z t-mobile), ale pri "overovani informaci v telefonu PDA" naskocila chyba pripojeni na PC a pdacko sbelalo - seklo se ? poradite nekdo co dal ?

Momentalce pri zapnuti se nic nedeje,vubec nic nenabehne .. ale kdyz to zkusim treba za hodinu tak je tu 50ti % sance, ze zase nabehne .. netusi nekdo co s tim ? :)

- nemuze to byt baterkou ? kamarad ten foun nedavno koupil a ze zacatku jeste chodil,prodavajicim mu bylo doporuceno, ze je potreba jej prehrat, ale driv nez se o to nekdo pokusil tak zacal fungovat tak jak funguje :)

diky za pomoc

edit: ptred chvili jsem ho zkusil zapnout, zobrazi se jen uvodni logo t-mobile a pote zamrzne - zbela display.
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od OndraSter »

Zkus ho nabít nabíječkou, nikoli připojením k PC (tam se totiž sám poté zapíná po určité době) :roll:
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Orist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od Orist »

telefon sem samozrejme nabil klasickou nabijeckou (po celou noc), ale inkikujici dioda nabijeni nesviti a telefon se mirne zahral, tak bych si tipnul, ze to nabiji ..
Orist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. zář 2003
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc s ozivenim HTC wizard

Příspěvek od Orist »

tak problem je odhalen .. vadny flex kabel :/
maco-lv
Nováček
Nováček
Registrován: 17. zář 2011

MDA vario (wizard) T-mobile UK

Příspěvek od maco-lv »

Ahojte mam taky problem ze sa mi vario neuspesne flashlo a tgeraz mi zastane na uvornej obrazovke T--mobile z IPS aSPL info.
Do bootscreanu sa dostat viem
ale pri hard resete mi vypise

Format Patrition
Format Fail

A tu je zrejme problem lebo neviem nainstalovat ani ROM od T-mobilu nainstaluje ale nespusti.
Viete mi pomoct?
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: oživenie MDA vario (wizard) T-mobile UK

Příspěvek od Maddogg »

Musíš dát rom přímo na kartu, pak najedeš do bootloaderu a mělo by se to samo rozjet. Ten img soubor musí být nějak pojmenovaný, ted si nevzpomenu jak přesně. Musíš pohledat...

edit: tak ten soubor by se měl asi jmenovat EXCAIMG.nbh , dát na sd kartu, musí být sformátovaná na fat32.
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
maco-lv
Nováček
Nováček
Registrován: 17. zář 2011

Re: oživenie MDA vario (wizard) T-mobile UK

Příspěvek od maco-lv »

Ale flash z SD karty ide iba ak je MDA CID unlock.
LEbo ja ho mam LOCKnuty
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“