HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Thellwin »

Dnes jsem potřeboval něco přetáhnout za karty do PC, ale pak jsem pospíchal a zřejmě jsem ji odpjil příliš brzy. Teď se sice karta ukazuje v Kaiserovi i v PC, správně ukazuje svoji velikost o volné místo, ale jinak se tváří, jako kdyby tam nic nebylo, nelze načíst žádné soubory. Nějaký tip, jak to zachránit bez formátu karty ?
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od myom »

tohle se mi uz taky nekolikrat stalo, vyzkousej nekolik ctecek karet, mi se vetsinou nekde karta otevrela. ale nekdy taky ne... :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Thellwin »

No už můžu jedině tu co mám doma, až se tam dostanu. Jinak je to asi někde a budu to muset zformátovat. Zálohu samozřejmě nemám ... :(
Goldnoob team proud member!
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Stricekfido »

Myslim ze tady pomuze opravdu jedine format...a clovek aspon vy na co je tlacitko bezpecne odebrat.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od myom »

no divej, mi se to stalo zrovna vcera nebo predevcirem. zacal jsem mit problemy s HR, tak jsem prehraval oficialni rom, ktera ma tu vlastnost, ze po instalaci vycisti vsechny ulozne zarizeni a jelikoz jsem si zvyknul flashovat s kartou, tak problem byl na svete. tak jsem rychle vytahl kartu no a samozrejme nesla precist. nastesti mi ji notebook vzal, tak jsem ji celou zalohoval, zformatoval a zpatky prekopiroval. rozhodne bych hned nehazel flintu do zita, format vzdycky boli, uz jsem to zazil :(
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Thellwin »

Já se bojím, že jiná čtečka asi nepomůže, kartu jsem vytáhl z PC, dal do telefonu a nic jsem nenašel. Tak jsem ji vyzkoušel znovu v PC a také nic.

Já na té kartě nemám vesměs nic cenného, spíš budu muset přeinstalovat půlku programů, protože většinou je instaluju na kartu, jenom takové ty životně důležité (Opera Mini) nebo přímo určené pro používání základních funkcí telefonu (SMS manager atd.) instaluju do telefonu.

Jóó tlačítko "Bezpečně odebrat" ... doteď jsem ho nepoužíval a nikdy nic, člověk se prostě musí spálit :)

EDIT - aspoň ty data kdyby šly vytahat, ať vím co jsem tam vlastně měl, formát už potom přežiju.
Goldnoob team proud member!
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Stricekfido »

Thellwin píše: Jóó tlačítko "Bezpečně odebrat" ... doteď jsem ho nepoužíval a nikdy nic, člověk se prostě musí spálit :)
presne tak,ja jsem to do prvniho odpaleni lesky taky nepouzival...
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Woyta »

Pretahnout data pres active sync a format. Nahrat zpet na kartu.
Ja mel problem presne opacnej. Pc videlo Kaiser ne.
Zkus kartu necim proskenovat.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Stricekfido »

Btw ma nekdo zkusenost s androidem na svym kaiseru?
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od myom »

android je na prd, ale MobileSense stoji za to :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Stricekfido »

to me by slo zase o android,sense se mi nelibi
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Woyta »

Muzes Androida vyzkouset. Jde nabootovat z flash karty.
Pak staci Kaisera restartovat a vse je v puvodnim stavu.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Stricekfido »

jj to vim,chystam se na to.ted jsem testoval ubuntu a docela sranda ale s wifi by to bylo lepsi.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Thellwin »

Takže data jsem z toho nakonec vytahal za pomoci programu Test Disk. Formát mě stejně nemine, díky za pomoc.
Goldnoob team proud member!
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Blue Storm »

takže se naskytl problém u mého Kaisera...předevčírem mi odpoledne spadl, ale jen z asi 30cm, avšak večer jak jsem si psal na ICQ, tak se mi z ničeho nic začaly objevovat pruhy viz foto a barvy jako s polovičním počtem bitů

Obrázek

Woyta říkal, že zřejmě odešel kontakt v displayi, ale chci se ujistit, že to bude tím, než koupím nový display...díky za rady
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
cursedslayer
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2004

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od cursedslayer »

Co jsem rozebíral MDA Vario 1, tak bych řekl, že display přežil, jenom se povytahnul nebo vyosil datový pásek od LCD. "Stačí" patici odemknout (po stranách) a pásek srovnat a domáčknout zpět do patice a tu pak opět zamknout. Upozorňuji že je to jepičí práce. Patice pro videodata je ale ještě ohromná proti patici na dotykovou plochu, ta má asi 2x4mm. :)
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Blue Storm »

telefon jsem uz komplet rozebral do posledniho sroubku, display vypojil a znova zapojil, ale zadna zmena
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Vivec »

tak jsem updatnul na nejnovějšího jjblastera, ta starší romka měla tendence jednou za čas mrznout a to se mi moc nezamlouvalo, co mě štve, že jsou rozhozený po nahrání zálohy smsky, zálohoval jsem je pim backupem a už nenavazují tak jak šli za sebou, ale různě se promíchali, mám se s tim smířit, nebo se dají zpátky nějak roztřídit?

taky bojuju s manila 2d customizer, chtěl bych ze spodních ikon vyházet nějaký nepotřebný, ale chápu-li dobře funkci toho programu, tak ten to neumí, jenom mění obrázky, což je mi k ničemu... nějaký nápady jak se jich zbavit?

\\očividně jsem měl jinej manila customizer než jsem chtěl, už jsem našel ten správnej co to umí :)
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od Woyta »

Otevri si rovnou konfikuracni soubor.
htcsettings ve slozce Windows a kod nepotrebnych tabu smaz.
Jinak manila 2d customizer (M2DC) taby umi zapinat a vypinat.
JJblaster mi rozhodil kaisera takze jsem opet na TPC elite 11.

Nasel jsem navod jak vypnout logovani cprog a jsem spokojen.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
michals75
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2009

Re: HTC Kaiser - zkušenosti, neoficiální ROM, tipy, triky

Příspěvek od michals75 »

Pokud můžu doporučit, a pokud chcete WM 6.5.3 ROM v češtině, můžete zkusit mojí michals75ROM, dokaz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=704830.
Neobsahuje moc zbytečného softwaru, obsahuje nejnovější OEM aplikace z HTC Mega, Manilla 2D verze obsahuje nejnovější Manillu 2D z HTC Mega ROMky od Dopodu, a označuje se nyní jako Sense :mrgreen: ...
Jako jedinnou chybu co vidím, tak způsobuje 101 MB hack a MEMFIX, kvůli kterým se po každým startu ROMky Kaiser pomalejší, dokud se neuzamkne a neuspí/neprobudí ...
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“