Komunikace + zab. PC

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
kulitam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2009
Bydliště: Morava

Komunikace + zab. PC

Příspěvek od kulitam »

Zdravim, prave jsem si preinstaloval windows (W7 64-bit), a mam vetsi problem se zabezpecenim.

Pred reinstalaci jsem musel chytit nejakou havet, protoze se mi skoro pokazde stalo, ze se po chvili pripojeni na netu rozsvitila kontrolka vytizeni HDD (nj, hadr hrabal jak o zivot...) a za chvili se sekla app. kterou jsem pouzival a potom cely komp. (Pouzival jsem na ochranu KIS a PeerBlock, pote ESS4 [vetsinou jsem na chvili vypl (!) firewall protoze jsem nebyl schopny se dostat ani k routeru) a Peerblock a ten smejd mi ho totalne zneschopnil a smazal vsechny BlockListy].

Po reinstalaci systemu jsem nainstaloval ESS 4 , samozdrejme se nedokazal pripojit na net , nahradil jsem podle navodu 2 soubory v nouzovem rezimu, ale stajne to nepomhlo, tak jsem (blbec) povolil veskerou komunikaci (nechtelo se mi verit ze je to porad v tom firewallu), komp se hezky pripojil, kontrolka se rozsvitila a jsem tam kde jsem byl.

Chtel bych se zeptat, jakym programem bych mohl detekovat toho smejda, popr. mu zabranit v komunikaci. S ESS jsem nadobro skoncil, protoze jsem se s nim uz nekolikrat hral a vzdycky to spatne dopadlo. Nevim jestli mam zkusit KIS (za doby jeho panovani se mi do PC taky nejaky smejd dostal), nebo mam zkusit kombinaci NOD32 COMODO SPYBOT S&D. popr. neco jineho...
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Komunikace + zab. PC

Příspěvek od S.h.I.t. »

Co jsi nahrazoval?

Celý problém je i na nové instaalci Win s novým ESS? Trochu podivné...
kulitam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2009
Bydliště: Morava

Re: Komunikace + zab. PC

Příspěvek od kulitam »

nn, problém se objevil ve chvíli, kdy jsem se připojil k internetu s vypnutým firewallem ESS
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Komunikace + zab. PC

Příspěvek od zombux »

kulitam píše:nahradil jsem podle navodu 2 soubory v nouzovem rezimu
to zní jako vyloženě expertní návod :mrgreen: o co jde?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kulitam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2009
Bydliště: Morava

Re: Komunikace + zab. PC

Příspěvek od kulitam »

ale, už to tady kdosi na foru resil. Pry ma ESS4 problem s routerama, coz melo jit udajne vyresit nahrazenim 2 souboru v nouzovem rezimu.

Bylo to prepsani dvou souboru, ktere udajne blokovaly komunikaci s routerem za dva ktere to mely zvladat...
kulitam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2009
Bydliště: Morava

Re: Komunikace + zab. PC

Příspěvek od kulitam »

BTW: chtěl bys se zeptat jestli je normální, aby firewall (comodo) ukazoval asi 70 odchozích spojení, nebo aby odchozí spojení mělo velikost (oproti ostatním v řádech desítek Bajtů) desítky kB. (po jeho násilném ukončení se nic zvláštního nestalo :P ) btw teďka brouzdám po netu a nemám ani jedno příchozí či odchozí spojení, tak by mě zajímalo čím by to mohlo být. (kontrola aktuálnosti systému, či takové věci, nebo malware.).

Jo a mohli byste mi trošku osvětlit, proč jsou většinou největší bordel dělá svchost? (popř. jak ho, darebáka trošičku zkrotit).
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“