Sestavy od 20.000,- do 30.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Michael24 »

Sestava se mi zdá naprosto v pořádku, akorát zdroj by klidně stačil 500W :) MB je kvalitní, i s případným OC nebudeš mít žádné problémy :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

No chcem nejaku rezervu aby som pripadne do dalsej zostavy nemusel kupovat novy vykonnejsi zdroj..
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Stano K. »

Ak neplánuješ SLI či CF tak opravdu nepotrebuješ výkonnejší napájací zdroj.
radioactive
Nováček
Nováček
Registrován: 25. led 2010

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od radioactive »

a aky teda ?? ale kazdopadne kladiem doraz na kvalitu samozrejme aj na cenu.. do tych 85 E
phz^
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od phz^ »

ja bych prosil zdrbnout toto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... TUD01KCB01 jedinej snad cim sem si nebyl jistej byla mechanika, jinak vsechno je ok ?
strekill
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2010
Bydliště: Třešť
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od strekill »

Sestava je v pohodě, disk bych zvolil spíš tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H1TZ1TURM1

A ještě bych koupil jeden 120 mm pomaloběžnej (tichej) větrák dozadu.
PC1: C2D E7500 @3800 MHz 1,4V, ASUS P5QL-PRO, 2 GB DDRII@800 MHz, GigaByte GTS250 1GB Zalman cooler,Samsung SpinPoint F3 1 TB, Maxtor 250 GB SATAII, NEC DVD+-RW
PC2: P4 540 s HT@3,2 GHz (90 nm Prescott :)), ASUS P5GD1, 1,5 GB DDRI@400 MHz, GeForce 6600 GT,
PC3: Celeron Dual-Core E1400@3,0 GHz 1,29 V (65 nm Conroe), 1 GB DDRII@800 MHz, GMA3150
NTB: ASUS K50IN-SX025 - C2D T6500@2,1 GHz, 4 GB RAM DDRII@800 MHz, 320 GB SATAII, 1360×768 16:9 lesklý
phz^
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od phz^ »

ok, budou k tomu dokoupeny dve noctui...
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Michael24 »

Budeš dělat extrémní OC? Jinak deska bohatě stačí nějaká levnější.... :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
phz^
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od phz^ »

ano ano, poškádlim ho. ovsem ted je otazka jestli tam narvu zdroj a tu VGA do toho casu... :?
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od BROS »

phz^ napsal....
Na této sestavě můžeš dělat extrémní OC.......
Tady máš upravenou sestavu za stejnou cenu kolik stála ta tvoje.... :wink:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... RM101RR801
Možno použít i tuto desku:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
http://extrahardware.cnews.cz/gigabyte- ... s-za-babku
phz^
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 21. črc 2006
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od phz^ »

horsi zdroj, horsi deska. vyssi cena?
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od BROS »

špičkový dostatečný zdroj s rezervou, špica deska s new rozhraními, CPU na vyšší frekvenci v základu s odemčeným násobičem, prakticky stejná cena :)
johny_morte
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2006

Intel sestava do 26k

Příspěvek od johny_morte »

Zdravím,
skládám si novej pc na kterým chci pracovat, dělat 2D grafiku(Photoshop, Corel,...) a taky hrát hry. Má někdo nápady jak sestavu upravit/vylepšit? Možná vás zarazí zbytečně drahá klávesnice, ale na logitech periferie nedám dopustit :-)

Kingston Value 4GB (2x2GB) DDR3 1333
CoolerMaster Hyper 212+
Asus P7P55 LX - Intel P55
Intel Core i5-750
Fortron AX550-60APN 550W, OEM
Samsung SpinPoint F3 HD103SJ - 1TB
Thermaltake VI1000BNS M9
LG Flatron W2220P-BF - LCD monitor 22"
MSI R5770-PMD1G, PCI-E
Logitech Illuminated Keyboard CZ

Děkuji za odpovědi :)


//Stano - presun
-HoNY-
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel sestava do 26k

Příspěvek od -HoNY- »

Pokud nemáš úplně našlápnutý rozpočet, zkus cPVA Samsung F2380, který má full HD rozlišení, i když ani LG Flatron W2220P není špatná volba. Také se podívej po desce s USB 3.0, v budoucnosti na ně bude hodně periferií. Obecné rady, proč to nebo ono jsem uvedl např. tady.
Já bych všechny ty pisálky, co se opravdové práce bojí, nahnal do Mišelinky tahat gumy.
johny_morte
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2006

Re: Intel sestava do 26k

Příspěvek od johny_morte »

-HoNY- píše:Pokud nemáš úplně našlápnutý rozpočet, zkus cPVA Samsung F2380, který má full HD rozlišení, i když ani LG Flatron W2220P není špatná volba. Také se podívej po desce s USB 3.0, v budoucnosti na ně bude hodně periferií. Obecné rady, proč to nebo ono jsem uvedl např. tady.
Tak sem vyměnil minitor jak píšeš :) a taky tu desku. Gigabyte GA-P55-USB3 - Intel P55
Myslíš že to takhle bude OK? :-) Ještě bych se chtěl zeptat. K tý desce asi budou SATA kabely, co?
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od Stano K. »

Áno, Sata data káble tam nájdeš.
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

pracovní pc sestava do 30 000kč

Příspěvek od romanmazur »

Zdravím,

po delší době plánuji investovat do pc, resp. koupit nový stroj. Monitor ani nic podobného neřeším, jde mi vyloženě jenom o PC.

Bohužel se už nějakých pár let moc nezajímám o HW a proto žádám o pomoc. Počítač používám především, a poslední tři roky jenom, na práci. Od nové sestavy budu tedy požadovat hlavně spolehlivost.

Co se her týká, kdysi jsem hrával, pár let už ale ne. Možná to bude hardwarem v současném PC :-). Každopádně si ale myslím, že na tom novém bych si sem tam nějaký ten herní titul pustil, není to ale podmínka. Takže tam nějakou tu grafiku, která zvládne i moderní hry, chci. Grafiku budu potřebovat i na Photoshop a mám také více monitorů (momentálně 2 o úhlopříčce 23", do konce roku určitě přibude třetí).

Tímto se dostáváme k obsahu mé práce. Jak jsem již zmínil, největším žroutem bývá většinou Photoshop (ten klidně vezme 1,5Gb RAM a více). Dále mívám spuštěné virtuální systémy ve VMware Workstations. Pracuji jako webový vývojář, takže když k tomu připočítám všelijaké prohlížeče, editor a další software, málokdy se stane že mám otevřených méně jak 30 oken.

Takže stroj by to měl být alespoň částečně výkonný, ať mě nebrzdí při práci. Cenu nestavím žádnou. Byl bych rád, kdyby se to vešlo do 20 - 25 tisíc, pokud se to z nějakého důvodu vyšplhne výše a bude to stát za to, rád si připlatím. Nad hranici 30k se mi ale už moc chtít nebude.

OS mám, ten tam nepotřebuji. Možná můžete ještě doporučit nějaké levné 2.0 anebo 2.1 repro (cena cca 1000 kč) a kvalitnější sluchátka s mikrofonem, které budu mít často na hlavě tak ať netlačí. Zvukofil nejsem, preferuji komfort, cenu sluchátek bych viděl na 1 - 2 tisíce.

K sestavě ještě. Nevím, jestli se vyplatí mít tam už USB3.0? Osobně si možná myslím, že jo, protože do budoucna upgrade na tuto verzi by znamenal výměnu základky a s ní asi většiny komponent. Co myslíte?

Co se komponent týká, nechám to kompletně volné, jak jsem psal, moc se nevyznám. Ocením ale, pokud to bude konfigurovatelná sestava která do budoucna půjde jednoduše upgradovat.

Těším se na návrhy a předem děkuji
Roman


//Stano - presun
romanmazur
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2010

Re: pracovní pc sestava do 30 000kč

Příspěvek od romanmazur »

Tak jsem si něco zjišťoval a mám takovéto nabídky:
(rozdělím je na dvě kategorie).

Opravdu vysoký výkon, nevím, jestli využiju:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... H0L01WV801
(ještě jsem nevybral základku, té se bojím nejvíce)

Druhý návrh se slabším výkonem (možná až moc):
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W5C01RR802


Co si o tom myslíte? Využiji výkon sestavy z prvního odkazu anebo je to zbytečná investice? Druhý odkaz se mi zdá možná až moc levný. Anebo půjdeme zlatou střední cestou a sestaví se nějaký kompromis mezi těmito dvěma sestavami?

P.S. PC budu kupovat bez DPH takže se dívejte na tyto ceny. Díky.
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Sestavy do 30.000Kč.

Příspěvek od BROS »

Co takle to postavit na AMD
Nativní šestijádro + 8GB RAM 8)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... VS901KTR01
+ SSD INTEL (ten ti urychlí práci nejvíce )

P.S Taky bych chtěl nakupovat na firmu bez DPH,- :-D
Teh Goat
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: pracovní pc sestava do 30 000kč

Příspěvek od Teh Goat »

romanmazur píše:Opravdu vysoký výkon, nevím, jestli využiju:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... H0L01WV801
(ještě jsem nevybral základku, té se bojím nejvíce)

Druhý návrh se slabším výkonem (možná až moc):
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... W5C01RR802
Pozor, u obou sestav ti chybí základní deska! :lol:
CPU: Intel i5-750@4Ghz + Noctua NH-D14 MB: Gigabyte P55A-UD3 RAM: 8GB Patriot Viper DDR3 1333Mhz CL9 1.5V GPU: Sapphire HD5850 Extreme 1GB HDD: 2x Samsung F3 500GB RAID 0 + WD 1TB Black + 2x WD 1TB Green + WD 800GB Green + WD 1,5TB Green Case: Fractal Design Define R2 + 3x 120mm + 2x 140mm PSU: CoolerMaster RealPower M520 LCD: 24" Samsung SM 2494HM Perif.: Logitech Wave Keyboard + Logitech MX Revolution + Logitech G700 Audio: EchoAudio AudioFire2 + Beyerdynamic DT990 Pro MIDI: M-Audio Midisport 2x2 Synth: Access Virus KB + Ensoniq ESQ-1 + G-Force VSTi
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“