Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od robocop »

Dobrý de,
nyní jsem nainstaloval Windows XP SP3 CZ (Akrualizoval jsem zcela nejnovejsimi aktualizacemi, nainstaloval všechny drivery...)
Nyní je problém v tom, že po restartu (či vypnutí a zapnutí PC) je procesor vytížen na 100%. - počítač je krutě pomalý a mam problemy otevřít SPRAVSCE ULOH (trva to tak 5 minut, než se otevře) I nabídka TENTO POČÍTAČ se otvírá nekolik desítek sekund)
Nejedná se o mul PC - má bohužel Ramku DDR2 667Mhz 512MB (512MB je málo, to vím), ale i tak tam dříve Win XP normálně frčel.
Díval jsem se ve SPRÁVCI ULOH na vytížení jednotlivých procesů, no a běží tam jen jeden proces s názvem NEČINNÉ PROCESY SYSTÉMU na cca 99%.
Ale v tom chyba asi nebude - Mě na mojem PC mi tento proces taky jede vždy na 99% a PC je přesto naprosto živé.
Nemáte nějaký nápad, kde muze byt chyba.
Jinak mi nezbývá nic jiného, než opětovná REINSTALACE Windows.
Předem díky za nápady.


//jan.svoboda - přesun z MS OS
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Maranov »

Piš česky.

512MB je dostatek. Reinstall určitě pomůže, jinak prostě spusť správce a podívej se co jiného žere výkon. Případně co přistupuje na disk (I/O).
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od robocop »

Maranov píše:Piš česky.

512MB je dostatek. Reinstall určitě pomůže, jinak prostě spusť správce a podívej se co jiného žere výkon. Případně co přistupuje na disk (I/O).
No a kdyz to reinstaluji a bude to to same, tak co ???
Zde jsou spustene procesy:
http://img23.imageshack.us/i/procesyp.jpg/

jinake nechapu tuto vetu:
Případně co přistupuje na disk (I/O):co ím myslite - nerozumím.

Jinak ikdyz ve spravci uloh vidim vytízeni procesoru jen treba na 5ti %, tak na kejsu neustále naplno svítí červená dioda, která označuje vytížení PC.
A počitač jde totálně ztuha.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Exp »

Nečinné procesy systému neznamená vytížení, ale naopak kolik prostředků je volných, takže procesor není vůbec vytiížen, což je v pořádku.

Červená dioda označuje činnost disku, takže tam hledej chybu. Buď disk odchází, nebo něco běží - vidím v procesech Avast, není náhodou nastaven automatický scan po spuštění systému?
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Maranov »

V záložce výkon by mělo být sledování prostředků, zjisti který program tolik přistupuje na disk.

Pak odinstaluj Advanced System Care a podobné chujoviny, zkontroluj jestli nejede Avast, jak bylo řečeno. Zkontroluj disk.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od robocop »

Exp: V HDD není žádná chyba. Avast (antivirus) žádné problémy nedělá - ten zatěžuje PC takových 20 sekund pri startu Windows. Jinak žádny scan na nem nastaven nemám.
Maranov:
Vzáložce výkon se žádné sledování prostředků nenachází. Žádné jiné chujoviny v PC nemám a Advanced System Care je jen to dobré, co počítači trochu pomáhá ke svižnějšímu chodu.

Moje chyba byla zrejme v tom, že jsem si ten Windows do poslední mrtě 100procentne aktualizoval. Zrejmne se tam natahlo neco co tam být nemá. Pak jsem tosku skoumal na netu po forech a dozvedel jsem se ze, velký počet lidí co si zakoupili naprosto originalní Windows XP (tak jako já) tak mají těžké problémy s aktualizacemi, které jim po jejich nainstalování hrotí jejich PC. Je to velká smula, kdyz zakoupite orygynál a takhle Vás to dostane.
Nainstaloval jsem system ted podruhé a totálně jsem zakázal veškeré aktualizace.
(jsou tam jen puvodni integrovane aktualizace do 1. srpna 2010) - na další aktualizace už kašlu.
Jediné, co me stve, je to , že mi pri kazdem spustení PC vyskakuje ta hláska vpravo dole u hodin, kterou musim porad zavirat.
Je to smula s tim Microsoftem, že neudělá něco stabylniho a vsude po netu se docítám jen problémů.
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Maranov »

Ty jsi taky stabyl.
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Exp »

Orygynál je zajímavý slovo :)
Hlášku můžeš samozřejmě zrušit - v ovládacích panelech je centrum zabezpečení, vlevo je "Změnit způsob, jakým centrum zabezpečení odesílá upozornění", tam si zaškrtni co chceš a co ne.

Vidíš to, já mám v práci hned několik PC s WXP SP3, aktualizace samozřejmě zapnuté a nikdy nebyl nejmenší problém.
LiveBomb
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od LiveBomb »

Advanced System Care - a sme doma, zase naky tjunidlo....
PC - CPU: Intel Core i5-4670K MB: MSI Z87-G45 Gaming RAM: Kingston KVR1333D3N9K2/8G GPU: Asus Radeon HD7970 3 GB HDD: Kingston SVP100/96GR, Samsung SpinPoint F3 HD502HJ, Western-Digital WD20EARS PSU: Corsair HX750 Chladiče: AC Freezer 13 Pro, 2x AC F9 PWM, 2x AC F12, AC F12 Pro PWM DVD-RW: Samusng SH-S223C Case: Thermaltake Armor VA8003BWS Monitor: LG IPS236V Keyb: Logitech Wave Keyboard Myš: Logitech MX610 Left-Hand OS: Microsoft Windows 7 Professional x86-64 Notebook - Lenovo ThinkPad E530
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od robocop »

LiveBomb píše:Advanced System Care - a sme doma, zase naky tjunidlo....
Počkejte, ted Vám nerozumím...
co se docítám na netu na ruznych forech, tak Vám vetsina lidí nabízí jen Advanced System Care a vsichni jsou s ním spokojeni, včetne me.
Já to na kompu pouzivam uz 2 roky a jen muzu vsem doporucit - nikdy jsem s timto softem nemel problemy a to v zadnem smeru.
Co Vy proti tomu mate?
moc me to zajima, co je spatne.
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Dzin »

Hod sem, nebo na specializované forum na viry log z RSIT.
Možna mas diky SP3 nakopnutou nejakou službu, nebo rovnou vira.
Mel jsem to samé.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
jan.svoboda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 25. pro 2009
Bydliště: Chrudim

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od jan.svoboda »

Robocop:
Mám chuť opravit ty slova jako "stabylní" a "orygynál", ale to by pak nedávaly trefné příspěvky kolegů smysl. Každopádně se na to nedá dívat...

S tím, že Advanced System Care je dle Tebe jen to dobré, bych se hádal. Plně souhlasím s ostatními, tyto tjůňidla nedoporučuji, systém umí řádně "opravit".

Sám jsem v době, kdy jsem měl Win XP (i SP3), neměl s aktualizací jediný problém. Ale pokud se jedná o originál, jak píšeš, řeš to s podporou Microsoftu.

S ostatním souhlas s kolegy.


//edit: S Dzinem souhlasím, dle návodu sem hoď log z RSITu, návod v mém podpisu.
Zde na foru již nejsem aktivní, vyskytuji se na Google+ (http://gplus.to/JanSvoboda), kde aktivně píšu nejen o IT.
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od robocop »

Advanced System Care mi jen pomájá, bez nej jiz po mesíci uzívaní Windows jede cylý systém stuha.
Proc ten program ignorovat, kdyz mi jen pomaha.

Jinak ta moje cestina - Nekdy to vypada jakoby jsem to psal po anhlicku.

A jinak k SP3 - ted jsem to aktuqalizoval opravdu vse na 100%...no a ono to asi není uplne good.
Takze si to vzdy radeji proctu (ty aktualizece) a zaklikam jen to, čemu rozumim.
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od Maranov »

Protože ti NEPOMÁHÁ. :-)
Systém po bootu ti skoro nereaguje, pravděpodobně je to nějaký ten sken... zapomněl jsi?


//jan.svoboda - tak tak :)
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Windows XP SP3 - Při startu PC 100% vytížení procesoru.

Příspěvek od CZDaywalker »

Zkuste provést cleanboot, jestli to nedělá nějaká služba, co se zapíná při zapnutí systému.

http://support.microsoft.com/kb/310353

pokud to nepomůže, tak jak bylo řečeno výše, pravděpodobně havět, takže stáhnout RSIT a dát log.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“