PC case na přenášení

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Branzik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2009

PC case na přenášení

Příspěvek od Branzik »

Zdravím, chtěl bych poradit nějaký odolný case , který by maximálně 4x do roka zvládl transport přes ČR (vlakem).Myslíte že stačí nějaký case s uchem nebo lepší nějaká brašna?
děkuji za odpovědi


Hladis//Presun do spravne sekce
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od Butch »

Aby byl odolny a zaroven ne uplne tezky jako .. tak asi nejaky hlinik + popruh.

Skrini s uchem moc neni.
Nebo si vyrobit kufr-pc jako jsem pred lety experimentoval ja :-)
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Branzik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. říj 2009

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od Branzik »

Paráda, díky za tipy. PC by to mělo bez problémů zvládnout ne?Pokud dam pozor
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od BROS »

PC přenášení bez problému zvládne..... akorát bych tam nedával moc velký a těžký chladič CPU.... on je to dost velký nápor na desku .... největší pozor se musí dávat na HDD ten taky nemá rád velké otřesy :) (Možno vyřešit zkoupením SSD jehož ceny klesají každý měsíc o cca 10%)
gmail.com
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2007

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od gmail.com »

Zdravím, řeším velmi podobný problém jako kolega před dvěma lety. Mám mATX desku, na které je opravdu velký chladič (NOCTUA NH-D14) a potřeboval bych poradit nějaký case na občasné přenášení. Preferuji něco malého, jelikož současný Thermaltake Armor Jr. je pro mne zbytečně velký a těžký.

Zároveň by mě hodně zajímalo, zda chladič může během přenosu zůstat připevněn na základní desce. Sundání obou ventilátorů je otázkou vteřin, přičemž potom by měl vážit "jen" 900 gramů.


Díky za rady! :)
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od Butch »

Asi bych volil tento:
http://www.czc.cz/silverstone-temjin-ss ... 27/produkt

Jinak kdybych vedel ze budu pc casto prenaset, urcite bych do nej nedaval NOCTUA NH-D14...
Vzal bych malou pevnou skrin neco jako Fractal Design CORE 1000 a tam dle moznosti nacpal co nej chladic. Pokud ale chces tam mit tu Noctuu, ten tejmin mi prijde jako jedinna moznost.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
gmail.com
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2007

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od gmail.com »

Často přenášet case nebudu, spíš jednou měsíčně. Nějaký podobný case (nebo i něco jako ten tvůj) se mi líbí, takže do něčeho takového asi půjdu.

Noctuu jsem si koupil ještě v době, kdy jsem nad přenášením nepřemýšlel a jelikož funguje perfektně, tak se jí nechci moc zbavovat... Nebo existuje nějaký jiný chladič, který by byl vhodnější? Mám i5-2500K,obvykle kolem 4,3-4,6 GHz.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od tmaven »

eg silverstone tj08 evolution +corsair h60-70-80. mohu jen doporucit ;)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od Dithius »

Noctua NH-D14 přenašení

vezmí skříň s nepruhlednou bočnici a bez ventilatoru a nalep pruh molitanu na ni zevnitř v takové hloubce aby když zavřeš bočnici se molitan "tak akorát" opřel o chladič a pomohl ho nadzvednout :)

takhle sem to vyděl u kamoše na lanparty :) myslím že to pracovalo solidně :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
gmail.com
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2007

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od gmail.com »

vodu nechci - doba, kdy to bylo opravdu potřeba, je naštěstí pryč :-) Vyjma toho vyhodit další tisíce za chladič se mi taky moc nechce... :(

Jinak skříň je asi už vybraná, takže hledám vzduchový chladič, který je o dost lehčí než 900 gramů. Dík za rady :-) A fakt se jedná o řádově 5-15 cest ročně, rozhodně ne každý týden :-D
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od Riku »

asi klasiku, Gelid tranquillo rev. 2 - 645g
PS5 | LG OLED CX55
gmail.com
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2007

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od gmail.com »

a těch 250 gramů je fakt takový rozdíl? :o nevím, moc se mi do toho nechce :(
eLzyx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Bílina / Teplice

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od eLzyx »

chladič bych neměnil, raději bych k němu dodělal nějaký držák, tak aby ten chladič nepůsobil na socket jako páka.
Tj. držák bych přidělal ke stropnici - to bude nejlépe držet, ale asi to bude chtít provrtat case a nacpat tam šroubky a to bude vidět. Nebo možná kompromisně ten držák přidělat k zadnímu panelu case - tam je relativně jedno jestli tam budou nějaké šroubky.
Ryzen R5 3600, Asus ROG Strix X570-F, 32GB DDR4@3600MHZ, Crucial M550 256GB, 300GB VelociRaptor, RX580, Asus Xonar DX, SilverStone Raven II
Dell 5491 6C/12T Core i7-8850H, MX130 ve 14"/1,5kg; veterán: OQO 01+
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od shelby_nr »

Ak si na 100% rozhodnutý, že zoberieš TJ08-E:
- žiadny držiak netreba, v tej case už je vid. http://www.silentpcreview.com/files/ima ... 08e/11.jpg
- koľko HDD tam chceš mať? lebo ak by si nechal NH-D14, tak HDD môžeš dať len do 5,25" pozície - vid. http://www.silentpcreview.com/files/ima ... 08e/11.jpg
Ak máš viac HDD, tak asi budeš musieť predať NH-D14...no potom by som zvážil ešte tieto case: Lian Li PC-V351 alebo PC-V355 a k tomu chladič Noctua NH-C14.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
gmail.com
Nováček
Nováček
Registrován: 06. říj 2007

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od gmail.com »

TJ08-E by byl kandidát číslo jedna, pokud bych se rozhodl, že s počítačem budu cestovat často. Je to bezkonkurenčně nejmenší skříň z těch, které jsem měl možnost vidět. Ten držák je fajn věc, ale zrovna na té samé stránce říkají, že je potřeba ho ještě mírně poupravit, aby fungoval stoprocentně.

Systémový disk mám jeden, datových víc, ale nemusím je vždycky tahat všechny s sebou. Prodávat Noctuu se mi právě moc nechce. Ještě existují skříně jako Lian Li PC-A05N (velká, ale váží 4kg), FRACTAL ARC Mini nebo Fractal Design Define Mini a další, ale ty už jsou větší.

No, nehoří to, takže si to časem rozmyslím :)
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: PC case na přenášení

Příspěvek od Wiruz »

u vetsiny vezovych chladicu je doporuceni na trasport PC celkem jasne danny. Chladic se nemusi sundavat ale casu by mel cestovat polozeny zakladni deskou na dolni strane, neboli aby chladic nepacil desku do strany jako je tomu v normalni poloze, ale aby byl na ni. Toho se da snadno docilit treba pri transportu autem ale do vlaku to moc prakticke nebude... tam bych uvazoval but o oddelavani chladice a pridelani na lance, nebo na lanku vozit treba jen box a snizit OC na rozumnou mez... vetsinou je na lance stejne hluk a ticho se neresi...


//edit Don: Promaz OT
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“