Asus Xonar DG

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Mám dotaz ohledně následující zvukovky

Asus Xonar DG
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=F ... templete=2
http://www.diit.cz/clanek/zvukovka-asus ... ace/36898/

Obrázek


Používám OnBoard Realtek ALC889A a hraju na compu víceméně výhradně přes sluchátka (Senny PX100). Chtěl jsem se zeptat zda by Xonar DG mohla být náhrada onboard řešení za rozumnou cenu. Samozřejmě nečekám žádné zázraky ale chtěl jsem se zeptat zkušenějších jestli tu nějaký rozdíl je. Použitý čip na kartě je C-Media CMI8786.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Tak menší testík je zde
http://www.overclock3d.net/reviews/audi ... g_review/1
ale bohužel jsem zjistil, že vzhledem k objemnosti mého vga chladiče a umístění PCI sběrnice na desce GA-EP45-DS4 se mi tam prostě zvukovka nevejde. Jinak bych do ní asi šel......
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Wuuduu »

preco nejdes do PCIe DXka?
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Wuuduu píše:preco nejdes do PCIe DXka?
kouknu na to... a uvidíme
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Nakonec do DG půjdu, už jsem ji objednal. Znovu jsem to přeměřil a do case se vejde, je totiž nižší než jsem původně myslel a chladič by se jí měl vyhnout. Důvod proč jsem nešel do DS/DX je hlavně cena a taky to, že poslouchám hlavně se sluchátky. Až ji vyzkouším tak určitě dám vědět zda splnila mé očekávání oproti onBoard Realtek 889A. uvidíme.....
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Nová recenze:
http://www.tweaktown.com/reviews/3575/a ... index.html
celkové hodnocení 91%. To vypadá slibně (přinejmenším za tu cenu co to stojí)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Takž dojmy s cca dvoudenního používání.... zatím pozitivní. Nemám sice uši jako netopýr, ale řekl bych že určitě hrají lépe než onboard co jsem měl doposud (ale je to subjektivní dojem).
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Ajťák »

no a to je přesně vono, tomu si říký psychycký zvukový efekt :-D Jako senny za litr to musí prostě zákonitě hrát na pikaču, tahle firma za něco stojí od 3 tácků vejš
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Ajťák píše:no a to je přesně vono, tomu si říký psychycký zvukový efekt :-D Jako senny za litr to musí prostě zákonitě hrát na pikaču, tahle firma za něco stojí od 3 tácků vejš
njn....
na "pikaču" to určitě nehraje, je to "slušný" zvuk (nejsem však audiofil), podotýkám vzhledem k ceně, a to už jsem vyzkoušel více zvukovek... nicméně samozřejmě že se to nedá srovnávat s dražšími kousky. S přibývajícími léty však již nehledám to úplně nej... a spíše se zaměřuji na poměr cena/výkon a z tohoto pohledu jsem velmi spokojen.
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od goelr »

Ajťák píše: Jako senny za litr to musí prostě zákonitě hrát na pikaču, tahle firma za něco stojí od 3 tácků vejš
px100 jsou na ven vyborny
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Ajťák »

poměr cena/výkon u zvuku neexistuje, respektive je to nic neříkající blábol
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Ajťák píše:poměr cena/výkon u zvuku neexistuje, respektive je to nic neříkající blábol
njn.....
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Moje dojmy po cca 4 měsíčním používání při hraní her: naprostá spokojenost, bezproblémová a znatelně lepší zvuk oproti dosavadnímu onboard, takže s čistým svědomím doporučuji všem kdo chtějí za přijatelný peníz lepší zvuk.
Jindy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Jindy »

Wuuduu píše:preco nejdes do PCIe DXka?
DX nemá ani z části alespoň tak výkonný sluchátkový zesilovač, jako DG, proto není ke sluchátkům vhodná.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od dexterav »

to síce nie ale inak je asi oo triedu lepšia ako DG :)
ale DG za tie peniaze je fajn
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Jindy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Jindy »

dexterav píše:to síce nie ale inak je asi oo triedu lepšia ako DG :)
ale DG za tie peniaze je fajn
Je lepší, já vím ;)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Reptile »

me by spis zajimal rozdíl mezi ds dg dx :-) Vim ze nejaka ma jen DTS a druha zas Dolby digital... a ted otázka co je lepší? :-D

mam doma reciever a bedny na domaci kino...tak kterou zvukovku vzit?
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Asus Xonar DG

Příspěvek od Pepa1 »

Reptile píše:me by spis zajimal rozdíl mezi ds dg dx :-) Vim ze nejaka ma jen DTS a druha zas Dolby digital... a ted otázka co je lepší? :-D mam doma reciever a bedny na domaci kino...tak kterou zvukovku vzit?
DS vs DG
nejsem sice v tomto ohledu odborník, ale dle mého laického názoru pro domácí kino (5.1 nebo 7.1) DS a naproti tomu pro sluchátka a hry (jako onboard náhrada) DG.

více o DS zde: http://www.tvfreak.cz/art_doc-3B0172533 ... A566A.html
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“