Vir ?

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Chewee
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2010

Vir ?

Příspěvek od Chewee »

Zdravím,

V pc mám teď nějakou havěť, a to i přesto že mám aktualizovaný Microsoft Security Essentials. Jde o to, že nemohu zapnout zvuk. Uvítací melodii ještě slyším, ale jaklmile se přihlásím, tak nic. Když jsem chtěl hlasitost zvýšit, hned se zase vrátila na nulovou hodnotu. Přesto ale na ten malý moment jsem uslyšel, že se něco přehrává. Začal jsem tedy zběsile mávat myší, a slyšel jsem pouze útržky slov, konkrétně : Software, user name, login, password is a nakonec "Ok, thanks you for watching !" Přestalo se to sice přehrávat, ale zvuk se nespustil.

Takže nějaký návod na nějakej program ? Začal jsem pátrat čím by to mohlo být a našel jsem podezřelý proces nazvaný "y". Procesor vytížil na 15 %, přitom v klidu mám max. 4 %. Vypnul jsem ho tedy a podíval se, kde je. Byl ve složce internet exploreru, a to i přesto, že jsem explorer asi před rokem použil pouze na stažení mozzily. Antivir mi taky moc nepomohl - "Kontrola dokončena, nenalezeny žádné hrozby". Po vypnutí zvuk už šel, tak jsem doufal, že to bude ok. Ale ouha, Při restartu počítače tam ten soubor znovu byl a zvuk nešel, navíc tam byl ještě jeden soubor, nazvaný "d2".

Komplet sken pc nic nevyřešil, i když jsem zkoušel už 2 antiviry. Potřeboval bych teda poradit, jak se toho zbavit. Děkuji
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Vir ?

Příspěvek od killerek »

Tohle bude chtít spíše nějaky antipsyware program nez jen antivir. Kazdopadne se koukni do procesu/programu po spusteni systemu a vypni jeho spousteni po startu.
Chewee
Nováček
Nováček
Registrován: 22. lis 2010

Re: Vir ?

Příspěvek od Chewee »

Jinak, pro úplnost přikládám výsledky virustotalu:

První soubor :

Kód: Vybrat vše

http://virusscan.jotti.org/cs/scanresult/287f55d3140c88d3809ea517e7d1bc074159fea2/64dee4347470ffbcca9de4fec8a8d8f3add31169
Druhý :

Kód: Vybrat vše

http://virusscan.jotti.org/cs/scanresult/38e32cb405e5abc9c502d6a89196996476ef27f8/1b5f1b77673ce2a8f9a7a068fd8d32d6ab31497a
to killerek: Tady je právě ten problém, on v spuštění po startu není. Třeba jako dneska, zapnu pc, zvuk jde tak si říkám v pohodě a najednou přestane jít, z ničeho nic. A když se ho pokouším zapnout, tak opět slyším nějaký anglický kecy o nějakým heslu a webkameře. Doufám, že mě to nepřipojuje na něco placenýho(jestli něco takovýho existuje).

Neměli by jste tipy na nějaký antispywary ? Nainstaloval jsem si Kaspersky na 30 dní, ale z nějakýho důvodu to furt hlásilo, že to nelze odstranit. Jsem na to celkem lama, tak mne omluvte :-)
tst
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Vir ?

Příspěvek od tst »

koukas do start menu po spusteni nebo do registru?

v registrech jsou minimalne dve mista kde sou zadane programy co se spousti prio startu

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

a

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
just me
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vir ?

Příspěvek od zombux »

pustil bych na to ComboFix
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“