Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Blue Storm »

2Flegy: dusík není voda :) páry od dusíku nijak nekondenzujou, pouze po ohřátí zmizí, resp. je z toho běžný dusík, který je ve vzduchu :roll:
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Flegy »

me slo spis o to, ze tam s tim dusikem zenes i vzduch...me to kondenzovalo... :oops:
W00lF
Nováček
Nováček
Registrován: 13. říj 2010

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od W00lF »

Taak to já mam na tyhle věci štěstí jedna Ati 4850 a ted možná 2. 4850 (utrhl se mi smd čip..) :nervous: :nervous:
2x CRT monitory- zakouří se a konec.. :D
1x ntb Compaq armada- dostal sem ho od otce a sestra mi ho zničila.. SW chyba modrá smrt při startu, reinstal Win. nemožný?! dodnes to nechapu.. asi vadnej HDD.
No ještě toho bude víc ale nějak se mi to vykouřilo z hlavy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Defcon95
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2010
Bydliště: Lukov - kušček od Zlína :)

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Defcon95 »

Já teda odstrojil PC tím že sem tam nedal grafárnu a RAMku hodil jen do druhého slotu ze čtyř - takže to že ramky zapojil obráceně by bylo i možné že je narval do 2 a 3 slotu místo do 1 a 2 nebo 3 a 4 :-D
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Butch »

Kolegovi se podarilo spalit ramku DDR2 Modul 1GB.
Proste dal do compu a smrad, slot uz pak taky nejel, prach tam nebyl. Ramka Dead.
Deska jede dal, az na ten jeden slot.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Tak uz jsem taky uspesnym obyvatelem tohohle threadu.. zatim nikdy nic, kdysi pradavno jen stara K5-100, ktera nedala zmatky v el. siti, ale to uz je zapomenuto, pac to je let a let..
V kazdym pripade ted jsem se zaradil mezi spalence se svou postarsi 88GT.. strcil jsem ji do PC.. mesic paril jak sileny (mozna o neco dele).. dohral vsechno co jsem chtel a kdyz jsem dojel Mafii II, tak pri naslednem odpocinkovem blbnuti ve meste najednou hrrrrrr.. zvuky a pruhy pres monitor.. resetnu PC, jakoze wtf.. a ono nic.. :) resp. nekdy najedou i okna, ale po par sec zase pruhy a nazdar..
Mam tuseni, ze je neco spatne v el., pac nechci kecat, ale zdalo se me ze v onen osudny moment pohaslo svetlo.. no.. snad ji tam nekde na druhe strane bude lepe..
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od wolf00 »

ati 9550 chcipnul vetracek,ati 3650 zadrel se vetrak,ati 4650 opet vetracek,ati 4550 po odehrani crysis se odporoucela .....
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
Zbycho
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2005
Bydliště: Horní Suchá
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Zbycho »

Maxtor: A problemy grafik Nvidie z toho období z nekvalitní pájkou by to nemohly být. Jako že se ten čip postupně uhřál a to zakolisání bylo poslední kapkou?
wolf00: Tuž jak ty levne grafiky honiš Crysisem jak žid klackem nadmutou kozu, tak se nediv že je uženeš. Na levnych grafikach nebudeš mit kvalitni fany.

Jinak abych nebyl offtopic. Před půl rokem vemu externí disk Cooler Master X Craft RX-3HA z čerstvou zálohou ku bráchovi, připojím přes firewire a nic. USB jede. Přijdu domu připojím zpátky na firewire a zas nic. Rozeberu, čuchnu k poťáku, uroním slzu, naliju si pulku na rozdychani a vytáhnu kabel od USB. Sice jede, ale kdo neskusil firewire, nepochopi. Se teraz ani neumi uspat :x
iSilver: Hardware: CPU: C2Q 9300 2,5@3,3 GHz; MB: Gigabyte GA-EP35-DS4; RAM: 8GB A-Data Vitesta EE 800+; VGA: MSI R7 265 2GD5 OC (1x pečená - artefakty); Zdroj: Corsair HX620 620W; HDD: Suma 8 TB – system 256GB SSD, ostatní WD Caviar Black a v poslední době Seagate; Chlazení: CPU – Thermalright Ultra-120 eXtreme, GPU – Thermalright HR-03 GT; Case: Yesico OpenAir 8989S
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od wolf00 »

chlazeni ktere je tam od vyroby by melo stihat zatez,zajimave ze tohle se me stalo jen u safire ... takze pokud to chapu spravne je moje povinost jakozto zakaznika si vymenit chlazeni ? edit:levne vga jsou to z pohledu ted ...
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
Zbycho
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2005
Bydliště: Horní Suchá
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Zbycho »

No, pokud se ti to stalo do dvou let, máš možnost jako zákazník to reklamovat. A jako bonus pravděpodobně dostaneš novější kartu stejné řady. Jinak pravidelný servis PC ti neříká nic? Vyfoukat, v případě potřeby propastovat chladiče, stříknout do větraků trochu mazadla :roll: . Synku, si na PCTuningu (ber to z nadsázkou). Z autem jsou prohlídky jednou ročně, zajímavé, že u pičitačů se nepíše, navštívte svého prodejce (technika) ať vám v rámci záruky zkontroluje Váš ščot.
Jinak Radeony řady x550 a x650 byly vždy low end. prodat za minimální náklady "highend zmetková" jádra a cosi na tom trhnout (ber to nadsazeně).
iSilver: Hardware: CPU: C2Q 9300 2,5@3,3 GHz; MB: Gigabyte GA-EP35-DS4; RAM: 8GB A-Data Vitesta EE 800+; VGA: MSI R7 265 2GD5 OC (1x pečená - artefakty); Zdroj: Corsair HX620 620W; HDD: Suma 8 TB – system 256GB SSD, ostatní WD Caviar Black a v poslední době Seagate; Chlazení: CPU – Thermalright Ultra-120 eXtreme, GPU – Thermalright HR-03 GT; Case: Yesico OpenAir 8989S
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od wolf00 »

tu 3650 jsem chtel reklamovat ale firma co mi to prodala uz neni v provozu,udrzbu pc delam,ted mam zatim tuhle potvoru Obrázek vykonem to neni herni f1 ale pro me staci ...
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Zbycho píše:Maxtor: A problemy grafik Nvidie z toho období z nekvalitní pájkou by to nemohly být. Jako že se ten čip postupně uhřál a to zakolisání bylo poslední kapkou?
Nene.. je na ni accelero.. karta mela svoje dlouhodobe limity nekde u 60°, takze tohle nehrozi.. buh vi jestli to nedostalo nejakou divnou pecku ze zasuvky a zrovna karta to v ty zatezi nedala.. tezko rici.. nekdy zitra jeste probehne test na druhem PC, ale vidim to blede.. opticky na ni jinak ale nic novyho nepribylo.. :)
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Nebudu editovat, at to je viditelne.. panove.. rad bych slysel vas nazor resp. wt-sakra-f.. z nudy jsem si rekl, ze svou 88Gt jeste jednou strcim do PC pac jsem nezkusil druhy vystup grafiky.. proc taky.. grafika tuhla vylozene pri loadu AERO rozhrani a vypadalo to, ze je proste tuha..

No.. zatim nechci jasat, ale grafika je v PC.. PC jede.. uz cca 15min.. prehrava videa na youtube.. aktualne instaluju CoD.. vsechno vypada, ze ji nic neni.. byly na ni dva DVI.. jeden bily.. a druhy dual-link zluty.. monitor je ted ve zlutem.. a sice nechci predbihat, ale jak to tak vypada tak to jede..
Je tohle vubec mozny..? teda ze by se mrsil vystup a nejel monitor nebo cokoli, proc ne.. ale proc najednou grafika netuhne..

Pripada vam tohle nejak normalni..? pri odpalenem vystupu bych cekal neco ve smyslu nejede na nem monitor.. vidim pruhy apod.. ona ale totalne blokla cele PC.. na druhym vystupu to zatim vypada slibne.. proc chci slyset i nazor jinych lidi je hlavne otazka.. je realne abych taktovanim PC odpalil pouze onen vystup..? AMD CPU bylo hozeny o 1/4 nahoru pri standardnim taktu HT.. pametovy mustek si to slapal ze 2GHz na 2,5.. pameti samotne byly podtaktovany oproti svymu standard maximu.. PCIE standard.. grafika byla pretocena co to slo..

A malem bych zapomel.. mam k tomu aktualne pripojeny CRT, coz je pro me vlastne vyhodou, protoze muzu parit i novy veci diky nizsim rozlisenim.. standard 4:3 je pro me 1280x960.. to na prvnim vystupu byl problem.. mazalo to pismi.. musel jsem jet na 1280x1024.. ted pro prepichnuti do druhyho je i tech 960 krasne cistych.. sakra tohle jde nejak mimo me.. :o
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Butch »

Maxtor. Takhle pochybne se mi jednou chovala grafika kdyz mi odchazel zdroj.
Tuhnuti, pruhy, kosticky, rozdilne chovani u vystupu....
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Hmm.. vcera uz jsem nemel cas to nejak hloubeji resit.. v kazdem pripade jsem zapl CoD7.. normalne to cca 10min jelo a nazdar.. stejny error a nic.. bez grafiky PC jede.. vypada ze v pohode.. zacinam mit obavy, co se mu to zleho stalo.. :)
Uvidime no.. jak jsem psal.. grafika je teda asi tuha.. jeste se zkusi v jinem PC a uvidime no..

Dalsi veci je, ze na zdroj podezreni uz nejakou dobu mam.. obcas to PC dela fakt divny veci.. tim obcas myslim treba 2x do roka, takze zadne silenosti se nedejou, ale rozhodne je to o tom, ze me chovani mojeho aktualni ho HW obcas dokaze zaskocit..
Na druhe strane X2 3GHz a poloprazdna case.. to vse naveseny na 620W Enermaxu.. nevim nevim.. no jak rikam.. zkusime a pak napisu..
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Grafiku vyskúšať v inom PC, ak sa bude sr@ť naďalej, upiecť ju ! :twisted:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Dix za inspiraci.. na peceni jsem nejak zapomel.. zatim nechci predbihat, pac mi na ni uz nedrzej RAM chladice.. zitra skocim pro lepidlo, v kazdem pripade okna najely.. driver se nainstaloval.. chvili jsem s tim klikal, pak to bez pasivu radeji vypl.. v kazdem pripade dostala 7:30 na 230°.. odnesl to beeper, jinak v pohode.. zitra dam info at tuhle moji anabazi zakoncim.. kdyztak hold poleti do kose no.. :)
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

Když už tu chcete všecko péct, tak na víc jak 220 bych to nedával. A doporučuju si něco přečíst o pájení přetavením.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Nejvice uspechu jde videt u pokusu 250/7min.. studoval jsem kde co slo a naopak jsem se proti jinym jeste krotil.. je fakt ze tesne pred koncem mista, kde je jen cin a zadny brouk nahodily kulicky, kdyz to tak reknu.. jinak zadny smrad.. tavidlo ven jen letmo.. zatim bez hlubsiho testu.. nebyl cas jit do mesta, takze predbiham, ale fyzicky to az na plastovou cepicku beeperu vypada mnohem lepe, nez jde na netu ve vetsine pripadu videt..
Jinak jsem si o pretaveni samozrejme neco nacetl a jako spicka se za bezne pouzivanych podminek udavaji cisla do 245.. a casy spicky kolem 3min.. klasicka krivka v elektrotechnice ma 237° spicku v konci casu a pak pokles o 20°pred chladnutim.. samozrejme nevim jake je na karte tavidlo a minimalne nabeh byl uplne jiny, pac sla do rozehrate trouby, ale ja bych z toho zase takovou vedu nedelal.. proste byla death.. bud pojede nebo ne no.. :)
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

Jo, jasně, reflow Non-Pb je takhle vysoko, ale tekutej je od nějakých 215. Navíc trouba nemá pořádnou regulaci teploty, takže ti o těch 10°C klidně ustřelí. A tím ustřelením nejvíc trpí plasty (konektory především). Jinak by byl technologickej limit ještě trošku výš. Nějaké podklady jsem ochoten dodat, ale jen přes SZ. Veřejně to šířit nechci (ač to jsou jen studijní texty).
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“