Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od robocop »

Zdravim.
Pred 3 dny jsem preinstaloval desktop na Win XP SP3 (zcela stejne jako jiz nekolikrat drive), ale hned po spusteni systemu si to bere hned 1,51GB RAMky - a to je mi dost divne, protoze jindy mi to vzalo tak max 550MB ramky (pri startu windows).
Kurna absolutne nevim, co si to tam tolik te ramky bere.
Když se ve spravsi uloh podivam na vytížení procesů, a sečtu je dohromady, tak to nikdy 1,51GB ramky nedá.
Jakoby tam bylo neco schovane, co si to tu ramku bere.
Nejvice me při startu PC tíží free Avast, který při jeho startu i tak 1 minutu zatezuje procesor a neni mozne neco delat. (ale to uz beru jako normalni).
Na nasledujicich fotkach ukazuji jednotlive procesy:
http://img94.imageshack.us/gal.php?g=snap1ak.jpg
http://img94.imageshack.us/i/snap1ak.jpg/
http://img225.imageshack.us/i/snap2w.jpg/

Skousel jsem i nejake procesy manualne ukoncovat ale ale uvolnilo to tak 50mb ram.
Tak jestli tomu nekdo rozumite, tek mi prosim poradte, který proces mi tam delá bordel a bere si tu ramku a nen9 to na procesech ani videt.
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od veteran13 »

zkoušel si dole zobrazit procesy všech uživatelů, jestli není něco tam?
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od robocop »

veteran13 píše:zkoušel si dole zobrazit procesy všech uživatelů, jestli není něco tam?
No pokud se jedná o uživatele, tak jsem tu jen Já jako jeden uživatel. Akorat tu mam jeste pres router pripojene dalsi 2Pc k internetu. Ale to na to neklade žídný vliv - tak to tu mam neustale už dlouhou, akorat ted pri reinstalaci meho desktopu se mi tady takhl jakoby zahlcuje Ramka.
A je mi to blbe, kdyz nevim o co de, a proc to tak je kdyz kdykoli jindy tomu stacilo opravdu cca 550MB ram pri spusteni PC (v tom je antivir 55MB ramky + jine miniprogramky, ktere si vezmou řádově nekolik málo MB z te ramky, ovladače, codec,Winamp...)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od killerek »

Dle screenu mas z fyzicke pameti zabrano jen cca 634 MB a 2,7 Gb volne. Co se ti na tom nezda?
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od Exp »

Přesně tak. Těch 1.5G je pagefile, ne využití paměti.
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od robocop »

Hele, nijak extra se v tom nevyznam, ale dost dobře vím, že při normalnim staru Windows (aniz bych spoustel nejake jine programy navic) mi to bralo vzdy tak 550MB.
Potom taky vím, že to vytížení RAM mi po nekolika minutach spadlo na tu nizkou hodnotu (550MB), ale ted tam tech 1,51GB je porad a za celý den zadny pokles. Něco tam proste pracuje, a nevim co, protože v procesech se to vubec neukazuje.

(to když otevru internetove prohližeče a v nich spoustu oken, tak si to veme 1GB ramky),
ale tohle pči čistem startu Windows už je hodně podivné.
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od CZDaywalker »

No pokud chcete zjistit, jestli to nedělá nějaký SW, co se spouští po zapnutí systému, tak spustit systém v cleanbootu. Pokud to bude dělat i tak, tak otestovat HW.

Jinak s tím Avastem je to zvláštní. Mám zkušenosti s Security Essentialsem a ten toto nikdy nedělal.
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od robocop »

CZDaywalker píše:No pokud chcete zjistit, jestli to nedělá nějaký SW, co se spouští po zapnutí systému, tak spustit systém v cleanbootu. Pokud to bude dělat i tak, tak otestovat HW.

Jinak s tím Avastem je to zvláštní. Mám zkušenosti s Security Essentialsem a ten toto nikdy nedělal.
Co to znamená spustit systém v cleanbootu?

AVAST:
kdyz jsem se ted podival na bezici procesy tak jsem tam od Avastu nasel tohle:
AvastUI.exe - ten si bere 6 248kB z Ramky
AvastSvc.exe - ten si bere 30 700kB

Jinak mimo to jsem se ve spravsi podivat na spotrebu RAM a nyní to bere jen 996Mb (z togo al berou 2 internetove prohlizece celkem 250Mb)
Takze samotny system je tak na 750Mb.
Je tedy videt, že to zatizeni RAMky presne o 50% kleslo. Ale nevim kdy a nevim proc. A hlavne me stve ze pfri spusteni Windows to bere presne 1,51Gb z ramky. A to me stve ze nevim proc, protoze na jednotlivych spustenych procesech to absolutne nikde videt neni a do te hodnoty bych se souctem zatizeni jednotlivych procesu nikdy nedostal.
Někde se to ztgraci ve vzduchu a nevim kde.
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od veteran13 »

jeslti si dobře pmatuju tak spusť msconfig.exe(start-spustit) a tam vyber diagnostické spuštení(nebo něco takového-bude to popsané) a restartuj PC
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od killerek »

Porad si v tom spravci pretes pojmy. Uz jsme ti psali, ze tech 1.5 Gb neni RAM, ale strankovaci soubor. I v tvem screenu bylo videt, ze ti to fyzicke RAM bere mnohem mene.
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od CZDaywalker »

http://support.microsoft.com/kb/331796 - Tady máte postup ke cleanbootu.
robocop
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 07. led 2004
Bydliště: Žlutava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od robocop »

killerek píše:Porad si v tom spravci pretes pojmy. Uz jsme ti psali, ze tech 1.5 Gb neni RAM, ale strankovaci soubor. I v tvem screenu bylo videt, ze ti to fyzicke RAM bere mnohem mene.
Ale RAM to asi bere,
proc by to tak ukazovalo, tolik zabrane RAM? - to mi drive nikdsy nedelalo. Nekde je nejaka chaby.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od killerek »

V prvnim sloupecku mas strankovaci soubor, to neni zabrani RAM. Az v tom druhem mas vyuziti fyzicke RAM a to je dle tveho screenu jen 630 MB.

Strankovaci soubor ovlivnuje treba nastaveni v systemu a velikost systemoveho disku.
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Mega vytížená RAM hned po startu Win XP, PROČ?

Příspěvek od CZDaywalker »

http://support.microsoft.com/kb/314482/cs - Tady je takový obsah, co je to stránkovací soubor.
Pokud je to vše o tomto souboru, pak se dá strankovací soubor upravit, nastavit apod.
Doporučuji si to přečíst a pouvažovat, co dál.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“