DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Ollie »

nikkec: Za deset litrů máš tady ten krásnej Samsung s 4xHDMI, LAN a USB ->
http://www.alza.cz/32-samsung-le32c550-d161898.htm
Ale klidně i nějakej ten Sharp, LG, Panasonic, Philips atd., hlavně ať je to FullHD...
Obrázek
nikkec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2010

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od nikkec »

cim vetsi obnovovací frekvence tim lepsi pro hry ne ??
CPU:Intel Core i7-2600K@4.5Ghz + Cooler Master V6GT , GK:MSI GTX 580 LIGHTNING , MB:ASUS P8P67 EVO , RAM:Kingston HyperX XMP Genesis 8GB 1600Mhz cl8 , PSU:Corsair Professional Gold AX750 750W , HDD:Samsung SpinPoint F3 , ext HDD:WD My Passport Essential SE 750GB USB 3.0 , CASE:Cooler Master HAF 922 W, Monitor:27" iiyama ProLite B2712HDS
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od tielka »

tielka píše:http://www.mironet.cz/26quot-lcdtv-orav ... +dp108191/

vřele doporučuji o proti slavnému samsungu super spotřeba ve full HD 75 W
oprava ve full hd spotřeba 44 W ,o.fre. 60 hz
nikkec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2010

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od nikkec »

potřeboval bych zjistit kolik má tato obrazovka http://www.alza.cz/32-sharp-aquos-lc32f ... 171559.htm
obnovovací frekvenci ..nikde jsem to nenašel
CPU:Intel Core i7-2600K@4.5Ghz + Cooler Master V6GT , GK:MSI GTX 580 LIGHTNING , MB:ASUS P8P67 EVO , RAM:Kingston HyperX XMP Genesis 8GB 1600Mhz cl8 , PSU:Corsair Professional Gold AX750 750W , HDD:Samsung SpinPoint F3 , ext HDD:WD My Passport Essential SE 750GB USB 3.0 , CASE:Cooler Master HAF 922 W, Monitor:27" iiyama ProLite B2712HDS
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Jeltík »

nikkec píše:potřeboval bych zjistit kolik má tato obrazovka http://www.alza.cz/32-sharp-aquos-lc32f ... 171559.htm
obnovovací frekvenci ..nikde jsem to nenašel

Ach ten google :-) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=77086

BTW v ElektroWorldu jsem našel v akci tuhle televizi za 16K, takže už je doma :-) http://www.alza.cz/40-sharp-aquos-lc40l ... 171556.htm
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od maXXmilian »

Ahoj,

kamarad me pozadal o pomoc s vyberem televize:
zarizuju byt... potrebuju koupit nejakou TV... asi nejakou nejlevnejsi 127-ku, ale aby to nebyl nejakej ultra shit... nejlevnejsi je tahle http://www.alza.cz/50-lg-50pj350-d162019.htm
tahle ve 3D http://www.alza.cz/50-samsung-ps50c680-d188969.htm, plus treba tyhle vypadaj ok http://www.alza.cz/50-samsung-ps50c550-d162552.htm, http://www.alza.cz/50-panasonic-viera-t ... 197349.htm.

Dál bych k tomu vzal 5.1, k te TV a zaroven k PC, nejlip asi tuhle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55646 ma to kamos a prislo mi to ok, ale nevim jestli to pujde a budu umet zapojit, jestli bude potreba nejaka redukce, taky nevim jestli ta TV umi 5.1 zvuk z USB, atd
Za kazdou radu budu rad... predevsim zkusenost s vyse uvedenymi TV by byla dobra :)

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Lucky007
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. lis 2005

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Lucky007 »

wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od wallot »

nedavno jsem kupoval 50" plazmu a rozhodnout se bylo silene.
nakonec jsem skonzil u panasonicu S50ky.

Od levnych samsungu me odradilo dle recenzi uzivatelu priserne rychle vypalovani obrazu + strasny zvuk vyzadujici externi reseni.

Potreboval jsem DVB-C tuner takze od LG jsem radeji sel dal

S50 sice nema tunu moznosti pro pripojeni do LAN, neprehrava Divx (Jen JPGy a AVCHD ve panasonic formatu), nema VGA (ale kdo potrebuje analog na pripojeni fullHD televize)

sice to neni nejnovejsi neoPDP ,ale obraz je uplne v pohode kdyz jsem to srovnaval

a veskere veci jako prehravani divx a podobne resim pres HTPC (budu ted zatim jen jedno z domacich malych pc)

TV co ma vsechny online schopnosti je tak 6tisic + a ty vrazim do HTPC a nebudu nicim omezen

obraz z PC v bez problemu jak pres HDMI tak redukci DVI-HDMI (po vypnuti overscanu jinak je obraz roztazenej mimo obrazovku)
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
ave
Nováček
Nováček
Registrován: 07. úno 2011

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od ave »

nema VGA (ale kdo potrebuje analog na pripojeni fullHD televize)
na mé plasmě je vga kvalitnější než HDMI (čímž jsem byl překvapen)

přesněji: zobrazení PC a to vše krom filmu
pracovní prostředí i hry jsou přes HDMI o dost horší (hry hnusné) než u VGA u filmů to tolik nevadí
(nativní Full HD rozlišení)

mam LG 50" (tu nejlevnější full HD) a u té je také vhodné radejí "externí" zvuk
(moc mě překvapilo kolik ruchů dokáže přenést do zvuků - čím je obraz bílejší(vysoká spotřeba a zátěž na přístroj) tím je tam toho brumu víc (u sledovaní satelitu kde nejde zvuk přímo z příjmače do receivru ale přes TV a z ní optikou do receivru))

ale s externím zvukem jsem počítal od začátku protože drahá (a kvalitnější) TV Vás stojí to, co levná + slušný zvuk (5.0 + receiver)

a já říkam neberte Tv jako TV ale jen jako zobrazovací panel :wink:
výhody jsou jasné :-)
zvuk vám zůstane a satelit také po 5ti letech taková plasma asi zdechne (časté úživáni)
tak se koupí další za 15k 8)
semmtex
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2011
Bydliště: Největší komunistická králíkarna v ČR,Praha / Lipno nad Vltavou

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od semmtex »

Muzu doporucit Samsung serie 7 mam ji doma rok a:
obraz super-muze se rovnat s ips monitorem,da se na to koukat i z uhlu
podporuje vcelku dost formaty (i matrosku)
zvuk nic moc-mam k ni pripojeny domaci kino-to je jina :P
ma usb
ma lan-funguje vcelku dobre-kupodivu nepotrebujete gigabitovou sit a full hd video prehrajete i s netbookem
sdileni po wifi nezkouseno ale prej je to dost tragicky
ma led a vcelku nizkou spotrebu
hezky vypada :mrgreen:
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Hoj lidi.
Po 2 letech budu měnit TV.

Chci 42" palce min, cena do 20 000 s DPH.
Používám TV jako monitor k PC - takže hry (auta, akce), HD filmy a pak net že.

Co by jste mi doporučili?
LED - jakou?
Plazma - jakou?
3D neřeším

Díky moc za pomoc
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
ave
Nováček
Nováček
Registrován: 07. úno 2011

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od ave »

Co by jste mi doporučili?
Ahoj
Plazmu né
(statický obraz ji nedělá dobře - nevhodná na běžné uživáni s PC, kdybys ale hrál jenom hry (+filmy), tak je moc dobrá)

LED do 20k nekoupíš ;)
(pořád malá dostupnost, téměř nulová, snad jedině v reklamě jsou dostupné nějaké zobrazovací panely ale to si do obyváku nedáš :))))

takže jedině LCD
(podívej se po panelech u kterých jde vidět "nezměněné" barvy i z 150-160 uhlu (všema směry), mají krom HDMI i VGA vstup (optika se taky hodí), podsvícení by stačilo i CCFL které je v porovnání s "levnějším" LED podsvícením mnohokrát i lepší (levnější LCD s LED podsvícením mají "menší hustotu" ledek než dražší modely u kterých je "hustota led-diodek" větší - oni na to maj i nějké pojmenováni ale už si nespomenu jaké - , nechápej mě špatně, LED posvícení JE lepší, ale u lenvných modelů je to někdy ošizeno tak, že ve výsledku je lepší CCFL, čímž se ušetří nějakej ten peníz)
nebál bych se LG, Samsungu, Philipsu nebo Sharpu

ale jsou tu i další zkušenější uživatelé tak snad poradí i konkrétni model :)
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Ok, pokud připlatím cca 4tis, tak LG 42LE8500 dobrá volba? Ta snad už má ful LED panel... co tak čtu
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
semmtex
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2011
Bydliště: Největší komunistická králíkarna v ČR,Praha / Lipno nad Vltavou

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od semmtex »

jen upozornuju ze na 42 uz budou znatelny vady v obraze :)
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

semmtex píše:jen upozornuju ze na 42 uz budou znatelny vady v obraze :)
Co tím přesně myslíš? Je mi jasné, že když není kvalitní signál, půjde to vidět ještě více.

Ale 95% signálu mi jde přes HDMI z PC, takže FULL HD pořád
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
ave
Nováček
Nováček
Registrován: 07. úno 2011

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od ave »

zkus to propojit kabelem VGA(TV)-DVI(PC)
http://www.alza.cz/kabel-propojovaci-dvi-vga-d47377.htm
:wink:
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

ave píše:zkus to propojit kabelem VGA(TV)-DVI(PC)
http://www.alza.cz/kabel-propojovaci-dvi-vga-d47377.htm
:wink:
Počkej, proč bych takovou "prasárnu" dělal? Když to jede přes DVI (PC) to HDMI (TV) a klidně to propojím HDMI to HDMI.
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
ave
Nováček
Nováček
Registrován: 07. úno 2011

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od ave »

chlape, vlastníš moc hezkou Hondu CBR1000RR takže bys měl vědět, že dělat "prasárny" je někdy žůžo :P :q

ok dost srandy, ted vážně
prostě to zkus, počítam že doma se ti redukce DVI-VGA váli v krabici od GTX 580-ky (měls tam 8pin a 6pin kabel a tuhle DVI-VGA redukci, manual a cd) na kartě máš 1xHDMI a 2xDVI, určitě se najde taky propojovací kabel VGA, takže to zapoj (tvá TV má VGA vstup) a můžeš potovnávat s HDMI. Tímto způsobem dosáhneš stejného zobrazení jako u LCD monitorů (bod na bod) pokud né pohraj se s nastavením TV (režimy zobrazení) věřím že budeš hooooodně překvapen ;)

pak bych ti rád poradil aby sis koupil nějakou tu 47" velikost ("dobrej poměr cena/velkost")
já zkoušel auta (jak arkády "poloarkády" tak i simulace) před 50" plasmou ze 1,5 metru a klidně bych snesl i větší plochu :c) (mám taky G25) parádni zážitek!)

neumím ti poradit jakou ale pokud to vydržíš podívam se v práci po nějaké (pátek, sobota, neděle)
a pak ti sdelím svůj zaujatej (na velké plochy) názor 8) a možná skončíme s financema i kolem 15k 8-)
(někdy nemá smysl utrácet víc)
(samozřejmě se bavíme o nativním rozlišení tj to co má TV, a nic jiného než Full HD nepřicházi v úvahu - 4K by bylo moc :-D )

BTW: analog nezdechnul, pořád má co říct!
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

No já su právě rozhodnutý pro 42LE8500, která má jako jedna z mála fakt LED podsvícení.
Hrátky vyzkouším.

P.S. je prasárna a prasárna. Moto za to nemůže :oops:
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
ave
Nováček
Nováček
Registrován: 07. úno 2011

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od ave »

Ahoj

já se ještě vrátim k té "prasárně"

včera jsem lítal po prodejně a testoval připojení notebooku k televizím
(1920x1080 - bod na bod kabelem HDMI-HDMI a kabelem VGA-VGA notebook měl oba výstupy)
a musím říct že VGA JE lepší připojkení ALE nejvýrazněji to je vidět u PDP
a teď proč (někomu se může líbit více obraz z HDMI, mě se ale prostě líbi více VGA)

HDMI má "přeostrenej" obraz, jde to vidět víc u plazmy, u LCD to tolik vidět není ale je to tam
(dle mě byl obraz hnusnej i z dvou metrů hlavně na plazmě, u LCD se to strácelo)

VGA má obraz "jemě mázlej" více se to přibližuje zobrazení jako u CRT-eček u Plazmy je to rozhodně více vidět a obraz JE koukatelnej už z něco míň než z metru (testováno na samsung 59" nějaká 550 nebo tak něco - novinka) u LCD TV je to tak jak jsme zvyklý u LCD monitorů (jen mě štvalo že to elektronika nenastavila hned "bod na bod" ale musel jsem to v menu donastavit - testoval jsem na 42LE6500, a samsungy 40" něco - nevím)

takže u LCDček to tolik není vidět ale je to rozdíl i tam!
zobrazoval jsem ale jen pracovní plochu W7ky hry jsem neměl čas testovat,
ale co jsem zkusil doma na LG50PK350 tak HDMI hnusné barvy zato VGA je super (hry)

tož můj závěr, možná se někomu bude líbit více to jak elektronika přepočíta a zobrazí digitálni HDMI mě se ale mnohem více líbi to jak pracuje se starým analogem přes VGA
(pokud měla TV více svtupů HDMI, dával jsem to do toho, co měl u sebe v popisu DVI)
rozhodně si to zkuste :wink:

BTW: nejsem si ale samozřejmě jist jak je to u všech TV dle všeho tam asi hodně záleží na vnitřní elektronice, nicméně prozatím všechny TV co jsem zkusil běžely tak jak jsem popsal...

EDIT: tak jsem se dočetl o možnosti vypnutí všech "vylepšení" obrazu u HDMI - režim Game u TV nebo něco podobného co konečně snad bude ok i na HDMI a nebude tam taková ta prodleva - špatná odezva... sakra že mě to netrklo hned :oops:
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“