Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

Ja myslim ze neni treba to resit tak detailne.. lidem se to obecne dari.. stejne je to vylozene volba pred vyhozenim mrtveho HW..

Ale teda aktualizuju.. koupil jsem konecne Zalman lepidlo, celou kartu pekne vycistil.. placnul na pameti pasivy (lepidlo mimochodem vyborny).. nova pasta, Accelero a hodinku jsem si zahral Mafii.. :)
Nechci teda zbytecne jasat, ale snad to vydrzi.. karta je plne funkcni.. mene horka (protoze Zalman) a slape jak hodinky.. necham to vsechno zatim na defaultu.. za par dni vratim CPU na jeho vyssi takty a do karty uz vrtat nebudu.. uvidime ..
kanecicq
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. led 2010
Bydliště: Tož ja su chachar z Ostravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kanecicq »

Já jsem se v pondělí přidal k vrahům pc - spálil jsem svoji low-end desku ... šmejd nevydržel 1.4 V :-D :angry2:
,,Lež je vždy o krok před pravdou"
Spim a myslím si že jsem UDK ,vzbudím se a myslím si že jsem vývojové prostředí pro ATMEL :P
Upozornění: Za psychické a fyzické újmy neručím!
Ignore list: smoula, RaZZoR, Tomme, unit-97, dejf9
SquirrelCZE
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od SquirrelCZE »

cerstve: mam HDD kde v napajecim sata konektoru odpadl ten stredni kus plastu (ale kontakty ok!), jsem to tak mel asi pul roku, dneska ze koupim redukci MOLEX-SATA, zapojim ji do napajeni a sekundovkou zvecnim at se nemuze nic stat, no zapojim to, spustim PC a z konektoru se krasne zakourilo...
po vypnuti se divam ze se mi odpajel jeden kontakt v SATA napajeni, doufam ze HDD to prezije, nerad bych o ty data prisel (a na svinu jsem chtel zitra zalohovat)
mind storm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. dub 2011
Bydliště: Prievidza, SR

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od mind storm »

Ja som na PC zdroji prepol na 115V a oco to potom pustil.
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Spálené 2 výstupy na Kaze Masterovi, v poslednom čase asi nič viac ... :?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od ŠakaL »

Nikdy nic,krom buřtů :)
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dejf9 »

možné bludy :!: : hmmm já se též (možná) připojil známej mě daroval 7600GS od gigabytu s tím že ji dal do bazáče a tam zjistili že nejede (přitom jemu jela) jsem ji chtěl zkusit a narval to do desky která má agp 3V(stará hokus pokus deska) a grafika valí v AGP na 1,5V a 0,8V takže nejede(no moc tomu nerozumim :D).... ale buď nejela předtim nebo jela a já ji dorazil
jinak jsem se připojil k pekařům :) jsem vzal výše zmíněnou 7600GS k sousedce která má PC s AGP a elektrickou troubu(narozdíl od naší velkej plamen-malej plamen má regulaci teploty) a po zjištění že nejde(jsem zjistil už doma) jsem ji upek(250°C,7min jak se píše v tomto dredu a na jednom nejmenovaném serveru o PC), no kondy se nafoukly, kouřilo se z nich jak z Parama, smrad jak sviňa, ale v mém oblíbeném obchůdku neměli 1500uF kond takže nevim jestli to pomohlo... ale podle mě už nešla vůbec
pak jsem spíš jen dorazil (nespálil) chudáka WD Caviara 21600 tenhle kousek z roku 1996 s kapacitou 1624,4MB už začínal vynechávat(bouchnutí do bedny tomu pomohlo :) ) a pak už nenaběhl no co už v hokus pokus PC mám barracudu 4,3GB a jsem happy :)

2kanec: kurňafix já mám nejlowendovější desku světa a mám Vcore 1.37V, vzhledem ktomu že to nemá pořádný čidlo tak mužu bejt ve velkym průseru
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Maxtor »

At je tady obcas taky nejaky feedback, tak stranku, dve pred jsem resil peceni 88GT.. pomalu se blizi konec kvetna a musim zaklepat, zatim drzi..
Po chvili uzivani se objevovalo drobne "prosvetleni" nebo jak to nazvat, na hranach objektu bez AA.. po case to zmizelo a karta slape jak hodinky dodnes.. zatim tedy jasne doporuceni.. kdo se boji, nesmi do trouby, aneb stare zelezo nepatri do popelnice, ale na plech.. :)
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Wiruz »

jeden zdroj EC 450W, P4 Prescott a R850XT PE mu davaly co proto, takze dochazelo k restartum. Nejak mi to nedalo a chtel jsem si zmerit napeti na 12V a 5V vetvi. Vytahnu molex, pripojim multimetr a zapnu PC. Najednou mi zacala mizet izolace na kabelech meraku, z molexu se divne bliskalo a kourilo a nez jsem se nadal, tak me oparila izolace z kabelu. Tim jsem se lekl a vytrhl sondy z molexu. Povedla se jen jedna, druha zustala pripojena navzdy. Tak si rikam co je to za kravinu, kouknu na PC, kouknu na ruce, kouknu na merak a hle, merak nastaven na mereni proudu. No jo, chudak EC nejak nezjistil zkrat na 12V vetvi a jel porad dal. Kupodivu to prezil zdroj i vsechny komponenty, jen chudaci kabely a jeden molex to odnesl. Kazdopadne jsem koupil zdroj novy, vykonejsi a hlavne kvalitnejsi a problemy s restarty prestaly. Hold tezke zacatky...

pak jednu mys a klavesnici v usb, kdy se mi podarilo pripojit USB konektor na FW bracket na desce a to pri predvadeni kolegoj, jak jednoduche je PC sestavit, a ze nejde nic spatne zapojit, hold modrej a fialovej bracket se blbe rozlisuje kdyz se clovek nesoustredi
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Alfajk »

tak kdyz jsme u EC a P4 Prescott,ve starym pc jsem mam taky prescota zdroj byl EC 300W,po mesici pouzivani pc sem cosi ucejtil,po par sekundach zdroj vybouchnul,asi kondenzator a vyslehli z nej plameny,doted mam na stole opalenej flek,nahradil jsme ho novym EC tentokrat s 350W a uspesne maka jiz 5 let *klepe na stul* aneb i zazraky se deji
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Dneska sa mi podarilo doslova odpáliť spájkovačku :D V škole zapájame obvody, spájkujem asi hodinu s pár minútovými prestávkami a zrazu výbuch, plamene šľahajú zo spájkovačky, chlpy na ruke opálené ...
Samozrejme, bola to kvalita, už po 10min. spájkovania z vnútra vychádzal dym. Bol som v tom, že len plastový kryt dymí, tak som spájkoval ďalej ...
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
šiny
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2011
Bydliště: ústí nad labem (velké březno)

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od šiny »

dobře ty :lol: :lol:
MB: Hp eureka-gl8, CPU: core 2 duo 2,8Ghz, grafika ATI HD 4830 512Mb, 4gb ram, no name zdroj (briliant power) 500w, Monitor: Acer P226hqv
ps2
Nováček
Nováček
Registrován: 30. kvě 2009
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od ps2 »

Já akorát jednou super desku pro PIII (podporovala až 1GB PC133 SDRAM ve 4 slotech), vč good možností na overclock. olt jsem omylem zapl pc a jak se roztočily ventilátory, tak mi oholenej kabel spadl na UATA konektor na MB a celá zákl. v prdeli :( Dále jsem rozdrtil jádro na grafice Ati HD4670(moc jsem přitáhl chladič, kterej jsem si upravil z box Intelu). Jinak zatím(naštěstí) nic... :wink:
Intel Pentium Dual-Core E6300 4GHz + AC Freezer 7 Pro, MSI Radeon HD5770 HAWK 1GB GDDR5 @GPU:1GHz;GRAM:5,4Ghz, Gigabyte EP45-UD3, Kingston HyperX 4GB 1066Mhz CL5 Limited Edition +1 GB noname, 2x Samsung Spinpoint F1 320Gb + 2x 160GB Seagate Barracuda, Fortron Aurum 80+GOLD 700W.
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od JSzu »

ps2 píše:... Dále jsem rozdrtil jádro na grafice Ati HD4670(moc jsem přitáhl chladič, kterej jsem si upravil z box Intelu). ...
Foto nemas? Jakym zpusbem rozdrtil? Nedokazu si to predstavit, neznicil jsi spis PCB kolem?
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

Ve čtvrtek jsem téměř odčoudl displej, co mám u bakule. V úterý mám státnice. Na displeji je matně vidět, co tam má bejt, takže kdyby novej nestihl dojít (ale měl by), tak ještě je pořád možnost prezentace.
Chyba překvapivě nebyla v mojich rukách, ale v pinoutu jednoho stabilizátoru. Pája udělal blbě zapojení v knihovně a prohodil dvě packy. Bohužel tak nešťastně, že nestabilizovanej vstup šel přímo na výstup do modulu displeje. Displej škaredě zablikal a já jsem to fofrem vypnul. Naštěstí to odnesl jen ten displej a ne další věci na vývojový desce.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Alfajk »

JSzu píše:
ps2 píše:... Dále jsem rozdrtil jádro na grafice Ati HD4670(moc jsem přitáhl chladič, kterej jsem si upravil z box Intelu). ...
Foto nemas? Jakym zpusbem rozdrtil? Nedokazu si to predstavit, neznicil jsi spis PCB kolem?
je to jakoby keramicky a pokud vytvoril nerovnomernej tlak na jeden roh tak se to zlomi ani nevis jak lehce....proto se to ma utahovat "krizem"
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

To je stejný jako na starých CPU, kamarád si takhle 2x ulomil roh AMD AthlonXP 2500+ při instalaci Zalmana (slavný vějíř).
Proto se teď okolo GPU ještě dává ochranný rámeček už ve výrobě, takže v současný době je skoro nemožný něco podobnýho udělat.
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od arxeiss »

JSzu píše:Foto nemas? Jakym zpusbem rozdrtil? Nedokazu si to predstavit, neznicil jsi spis PCB kolem?
Když to vypadá takto http://extrahardware.cnews.cz/files/ima ... ti_gpu.jpg tak ulomit rožek jádra není fakt vůbec složité :) Mi se zase povedlo při sundávaní chladiče urvat jeden ten odpůrek, to je tak 10x menší než klasické SMD, jak jsem to pájel tak ze mě lilo, dělal jsem to hodinu ale povedlo a GPU jede :)
Já bych foto byl schopný dodat, ale to už asi není tak lákavé jako roztříštěné jádro co :lol:
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Trinom »

Pájet ručně 01005ky? Děkuji, nechci. Dělal jsem to včera a doufám naposledy.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od OndraSter »

co 01005 (10x5), ale 0603 už je záhul pájet. Pájecí pasta s cínem a hotair ftw. Ale jde to i mikropájkou.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“