Chrome OS - nenaformatovane disky

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Mr.oz66
Nováček
Nováček
Registrován: 16. srp 2009

Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od Mr.oz66 »

Zcela experimentativne a bez jakychkoliv vedomosti o linuxu jsem si vcera stahl Chrome OS (verze 1.4.797 RC), vypalil na CD a po spusteni nainstaloval na hard disk, na mistni disk D, jelikoz na disku C mam Windows a malo mista. Po opetovnem spusteni po instalaci, sem ovsem zjistil, ze ve File Mangeru se mi vubec nezobrazuje mistni disk D, a na disku C mi zas nezobrazuje zadne slozky. Tak sem tedy znovu spustil Windows, a tam se mi zas normalne zobrazuje Ccko, ale Dcko mi zobrazuje jako dva nenaformatovane disky F a G. Potreboval bych se na ty disky ale nejak dostat, jelikoz na nich mam fotky, hudbu, zalohy telefonu a dalsi. Vedel by si s tim nekdo rady?
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od wallot »

sikula kdo vi co jsi behem instalace odklepl. rekl bych ze pri instalaci chrome jsi zvolil druhy disk a linux ti smazal NTFS oddil a nahradil nekterym linuxovym FS a tedy BYE BYE data.

udelej screenshot z disk manageru ve windows
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Mr.oz66
Nováček
Nováček
Registrován: 16. srp 2009

Re: Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od Mr.oz66 »

http://imageshack.us/f/43/beznzvu10g.jpg/ - tech 737MB volnejch, to uz sem smazal neco co se jmenovalo nak linux neco
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od OndraSter »

Awww to bude bolet

Vem nějakou záchrannou aplikaci (já používám MiniTool Power Data Recovery) a zkus to nechat prohledat disk dříve, než se tam stane nějaká další škoda.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od wallot »

u tech dvou primarnich oddilu by teoreticky mohlo jit priradit pismenko a k datum by ses mohl dostat. klikni na to pravym mysitkem.

pokud ne tak jak pise Ondra
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Mr.oz66
Nováček
Nováček
Registrován: 16. srp 2009

Re: Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od Mr.oz66 »

pismenka uz sem priradil, to sou zminovane disky F a G
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Chrome OS - nenaformatovane disky

Příspěvek od wallot »

tak jsem si cvicne pustil instalaci chrome OS ve virtualu a pokud pri instalaci nic nemenis tak ti to udela ext4 oddily takze zkus nastroje na zachranu dat a uvidis jestli z disku neco dostanou. neco by tam melo byt ale kdo vi v jakem stavu
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“