Blackberry 8520 CURVE

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

Ahoj prosím někoho ,jestli by mi mohl napsat svoje zkušenosti s tímto tel.,chci si ho pořídit a chtěl bych vědet nějaké kladné vlastnosti či čeho se mám vyvarovaat.Všem předem díky za názory.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

spíš bych si připlatil za řadu Bold, je na tom přecejen trochu lépe co se hw i materiálů týká (curve je prostě plasťáček).

Jinak bacha na to, že bez BB tarifu (BIS/BES) je ten telefon tak nějak o ničem...
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

Ano to jsem se dočetl,má za A, malý rozpočet,a chci zkusit BB a o těch tarifech vím,budu si ho pořizovat s internetem v mobilu k prodloužení smlouvy.Ale chtěl jsem slyšet nějaký zkušenosti s ním. :)
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

Vcelku kladné, krom toho, že mi nesedělo to zpracování (aby to nevyzněl špatně - zpracování je dobré, nevrže, lícuje, ale prostě to na vyšší modely nemá). Velmi slušná klávesnice (opět u boldu je o 2 třídy lepší), zvukově průměr. Je na něm trochu znát menší výkon, takže není až tak rychlý jako Boldy, ale díky dobrému systému to není moc poznat. Na baterii mi žil cca 5 dní, odhadem tak 20min. hovoru denně + celý den online, emaily... Na vyzkoušení zda BB ano nebo ne je to dobrý start :-) , ale imho dlouho nevydrží a bude to chtít jít výš, nebo pryč.

ps. Internet v mobilu není totéž co Bis a nedokáže ho nahradit ;-) Bez Bis nejdou některé aplikace na něj napojené ;-)
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

Beru to spíše tak,že internet v mobilu budu používat mimo,jinak doma budu na wifi.
Bohužel na bolda teď nemám a psali že u boldů byl kámen úrazá ten jejich joystick v podobě "kuličky",takhle mi odešil i u htc.
A na nový bold zatím nemám,no uvidíme.
Teď přijde BB s tím novým curvem,což by mě být vylepšený model,ale zatím nikdo neví cenu.....
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

Obecně pokud bych volil BB, tak si k něm vezmi BIS. Oproti internetu v mobilu má neomezená data (ale nejde přehrávat videa z youtube). BB bez BIS je poloviční :-( , přichází se tak o push emaily apod. viz http://blackberryczech.cz/?p=5973

Kulička u bolda problém není - stačí jednou za čas vyčistit. každopádně 9000 je docela pádlo (jak oproti 8520, tak oproti 9700) a určitě bych volil radši 8520 než 9000 :-)
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od wallot »

bacha 8520 ma pouze EDGE
na praci super ale na zabavu to moc neni to je lepsi bold
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

ještě se zeptám sice blbej dotaz,ale nabízí t-mobile BIS/BES?
o2 vím,že tuto službu nabízí,dále mě zajímá ceno od T-mobilu.
Díky
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

ano, nabízí. Za asi 300/měsíc... link
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

tím pádem má i přístup na net,nebo jsem to špatně pochopil?
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

ano, i přístup na net s vyjjímkou některých služeb (youtube nebo připojení pc k netu přes bb třeba) - neomezený fup v rámci apn blackberry (pro mail, prohlížeč etc)
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

takže jestli jsem to dobře pochopil?Facebook,icq,standartni porhlizeni netu je bez omezeni?a fup tam neni zadny?
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

fcb, icq, maily, net... bez problémů, fup oficiálně stanovený není, neofic. info mluví asi o 2GB, což je na mobilu přes 2G/3G síť dostatek dat...
fantomasek007
Červená karta
Červená karta
Registrován: 30. pro 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od fantomasek007 »

stejnak to bude průšvih,protože jsem si myslel,že si ho vezmu k prodloužení smlouvy,bohužel ale za lákavou cenu je pouze s internetem v el. když k tomu připočtu přímo službu BIS tak se mi to prodraží a ani nevypatí.Není nějaká alternativa?
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od S.h.I.t. »

Myslíš alternativu k BIS nebo k BlackBerry? :-)
k BIS není, k BB defakto taky ne. Koncept má podobný N E72, ale to je Symbian, který za RIM OS značně zaostává snad ve všem (snad kromě her). Pak už je jen zástup různých dotykovek bez klávesnice...
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Blackberry 8520 CURVE

Příspěvek od wallot »

tak na soukromou postu se da pouzit cokoliv. hlavni prinos BB je synchronizace s firemnim exchange serverem a tim ze telefon je ve firemni VPN a dostane se napr na intranet.

pro soukrome pouziti bych BB asi nechtel a to pracovne jsem s 8520 spokojen (neni to tak velka krava jako vyssi modely a na praci super) skoda ale absence 3G

Pro serioznejsi pouzit bych pockal na WM7.5 a telefon s HW klavesnici jako treba Dell Venue pro (hw ma uzasnej ale s WM7 zatim nic moc)
7800X3D, Gigabyte 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“