Vyber 10" tabletu

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Stano K. »

Hľadám podobné zariadenie ako je iPad ideálne na WIN platforme, nie však nutnosť.

Jeho hlavné využitie bude "navigácia" resp. prezeranie offline máp pri lietaní. Preferujem, no nie je nutné aby disponoval 3G a GPS modulom. Musí byť konštrukciou podobná ipadu, tj. bez HW klávesnice, a rozmerovo podobná.

Na cene nezáleží.
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od Stano K. »

ďalší adept je HP Slate

Zatiaľ to vyzerá na iPad 32GB Wi-Fi 3G, GPS
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od petr_ »

Jaká přesně bude aplikace ? Možná dell motion computing
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od Stano K. »

Stano K. píše:Jeho hlavné využitie bude "navigácia" resp. prezeranie offline máp pri lietaní.
:roll:
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od SNowie »

Proč jsi iPad konkrétně zavrhl? ptám se kvůli tomu, že jsem ho chtěl doporučit kamarádovi co létá. Našel jsem na youtube i video o využití jako EFB http://www.youtube.com/watch?v=lFNxdL1BqZs a case pro připevnění na nohu. Ten knižní formát mi přišel pro mapy lepší než širokoúhlý, dlouhá výdrž se může také hodit a IPS display když se bude válet na vedlejším sedadle. Díky
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od Stano K. »

Nezavrhol som iPad, ale vždy som radšej ak sa dá vyberať.
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od SNowie »

jasně, chápu ... zatím kromě Archosu, který bych nedoporučil ani svému největšímu nepříteli a iPadu nic moc na trhu nenajdeš:( leda snad kdyby ses rozhodl k lehkému odklonu od tabletu k netbookům/notebookům s otočným displayem, jinak asi nezbývá, než čekat
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od Stano K. »

Čakať tak či tak musím, u nás to ešte nie je dostupné a hlavne to nie je lokalizované. Zatiaľ to vidím na model s GPS a 3G.
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od Stano K. »

podobné zariadenia od konkurencií: Mivvy touch me, Asus eee pad, HP Slate .
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od SNowie »

Dell také chystá pár kousků, viz:

http://www.cooltechzone.com/wp-content/ ... oadmap.png
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od Stano K. »

Ten s 7" LCD by bol fajn ale nehodlám čakať až na 3Q11.
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od SNowie »

u většiny těch zařízení je datum vydání odklad/TBA/příští rok, přitom na CESu se to jima jen hemžilo
// ze všech tabletoidních zařízení, co jsem zatím našel, vypadá papírově nejlépe asi Notion Ink Adam, řekl bych, že to bude asi jediný pořádný konkurent iPadu
/// po smrti courieru a hp slate toho nějak moc už nezbývá ...
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od SNowie »

http://aviationmentor.blogspot.com/2010 ... f-use.html
tady je poměrně raný článek o použití, jako EFB ... píše také, že slunce není problém, na druhou stranu po youtube se povalují videa, která hovoří o opaku, asi nebude nad to ho vyzkoušet
gangland.cz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. dub 2010

Re: iPad ekvivalent

Příspěvek od gangland.cz »

já osobně mám rád na plachtařinu http://www.naviter.si/ je to crackly,loguje to a je to good věc,hlavně že to spolupracuje s google 3D mapou a podobně...Není ten log jako z garminu a podobně cerfitikovaný na nějaké ty extra závody,ale rozhraní je good.
Jinačí programy neznám,uvěď je =)
K čemu přesněji řečeno?Např. bude něco lepšího s matným lcd,proto s lesklým prd uvidíš.
Tohleto asi bude pro instruktora do ultralaju či sportovního letounu co?
Lolec,jsme přečetl tamten článek,zajimavý co vymyslíte xD
Do jaké míry to má být profesionální? peníze non-limit?
Sestava: p4m 800t chipset via,CPU: celeron 2,6ghz l2 cache 128kb,
VGA:Nvidia FX5200 128mb 64bit 250/133mhz gpu/paměť,hdd western digital 120gb ide.Momentálně jdou pouze dva ventilatory zdroj+cpu velice tiché slyším pouze cvakání hardisku
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Woyta »

Nejakou dobu pokukuju po necem na cteni, navigaci a video.
Pozadavky 10", GPS, dobra vydrz na baterii, USB host, cena kolem 5k a kdyz to vyjde tak i Tegra.
Z tech levnych vypada pouzitelne treba 10.2" FLYTOUCH ale vydrz kolem 3h
Pekne jsou i Archosy ale ty nemaji gps.
Starsi Point of view maji sice tegru ale vetsinou nemaji gps.

Rikam si jestli nemam pockat na podzim na nove modely.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
petr_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od petr_ »

g tablet. Tegra 2, a jde tam dostat homeycomb. GPS nemá, ale je na ni na PCB místo, takže buď se podívat po čímě po nějaké verzi s GPS (vím, že se dělala, jen se jmenoval jinak) a nebo, pokud jsi šikovný a nebojíš se, dá se dodělat (viz XDA).
NTB: 13" MacBook Air mid. 2013, Haswell i7-4650U, 8GB LPDDR3, 256GB SSD
PC: Xeon 5550, 6GB DDR3, geforce 8800GTS 640MB
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Woyta »

ViewSonic G-tablet nevypada zle ale u nas ho v prodeji nevidim. Ne ze by to byl problem koupit za kopecky.

Zatim to vypada na POINT OF VIEW Mobii Tegra Tablet 10.1" GPS. Splnuje vse a asi bych ho mel i za peknou cenu.
Sice jsem cetl neco o nepovedenem SW ale jde tam nacpat SW z jeho dvojniku.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
MaXiLuPa
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2011

Koupě tabletu

Příspěvek od MaXiLuPa »

Zdravím :)

Hodlám si koupit tablet v cenou kolem 12.000. Bude ležet v obýváku místo notebooku. 90% času bude používán na web. Občas na nějaký film přes hdmi...Mužete mi poradit jaky ? Popř. jestli si mám počkat na nástupce tegry 2....a nějaké lepší procesory....
Zatím jsem neměl v ruce nic s androidem ani nic od applu...takže nemám zkušenosti s OS....
A je mi celkem jedno co to bude ;-)

díky moc za rady
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě tabletu

Příspěvek od Stricekfido »

Na web asi fakt ipad, ja mam prvni generaci a nemuzu si stezovat, zvlada vse od fb az po pct forum, jedina nevyhoda je ze na klavesnici neni pata rada znaku. Jinak asi nejlepsi tablet, co se desingu, materialu a vydrze tyce
Shakall605
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2011
Bydliště: Vidíte ten palác? Tak tam ne. (Ostrava)

Výběr nového tabletu

Příspěvek od Shakall605 »

Po nějaké delší době se ohlížím na nějaké mobilní zařízení PRIMÁRNĚ na psaní textu a vzorců (škola/práce), sem tam nějaký filmek.
Požadavky:
-solidní výdrž baterie (min. 5hodin)
-USB port
-gps

mám v vyhlídnutej EEE pad transformer od asusu, který bych mohl mít i za slušný peníz. Jde o to že ho můžu mít poměrně brzo a já jsem si skoro o žádném nynějším tabletu nic moc nepřečetl. Např. ať se náhodou nezachovám, tak jako kdybych si chtěl koupit SSD a já hodím minci na "papírového draka" OCZ s SF 2200 řadičem...
Odpovědět

Zpět na „Tablety“