linux - cerna obrazovka jen s kurzorem. Help prosim

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
opilejpes
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. kvě 2011
Bydliště: Plzen

linux - cerna obrazovka jen s kurzorem. Help prosim

Příspěvek od opilejpes »

Zdravim, mam problem. v baru byl pc s linuxem a jukeboxem. Bohuzel posledni dobou se stalo ze to treba nabehlo ale po chvilku tam skocila cerna obrazovka na ktere je pouze kurzor. Nejsou k tomu zadne instalacky a firma uz davno neexistuje. Je to starsi pc (jeste ram ddr1)
GK je tam atina. Poradite nekdo co s tim rposim?
Vypadne to az po tom co e spusti jukebox a prehraje treba jednu pisnicku a kousek dalsi.
Ale netusim jak se treba dostanu do systemu. protoze je tam pri startu obrazovka a v ni je pod sebou volba jukebox a pod tim linux , ale trva to jen asi 0,5s takze to nejde prekliknout jinam
Video je tady.
Ta chyba se objevi cca 2:50
http://www.youtube.com/watch?v=lT6nju22Q38
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: linux - cerna obrazovka jen s kurzorem. Help prosim

Příspěvek od dejf9 »

podle videa je tam Mandrake 10.2
ale chtělo by to podrobnější info
jak se menuje ten program na juke? resp. pokud si ti podaří pustit terminal zadej příkaz "nazevprogramu -v a hoď sem výstup z terminálu", nebo ještě by bylo lepší pokud by program logoval od složky "/var/log"

k tomu výběr juke vs. linux zkus mačkat šipku dolu (nevim jak v lilu, ale v grubu se při změně výběru timeout zastaví)
pokud tohle nepomuže, tak nabootuj juke, přepni pomocí Ctrl+Alt+F1 do konzole, a přihlaš se pod uživatelem "root" (pokud víš heslo, pokud ne tak jinej uživatel) napiš

Kód: Vybrat vše

"killall Xorg"
popřipadě

Kód: Vybrat vše

"killall Xfree86"
dál napiš

Kód: Vybrat vše

startkde
popřípadě

Kód: Vybrat vše

startkde*cislo 2 az 4*
(s KDEčkama nedělam tak mě nekamenujte za blbosti co napišu :) )

vždycky sem dej výstup z terminálu! ( do souboru přesměruješ pomocí > např. "prikaz > vystup.txt")

bejt tebou se ještě pozeptám na "linuxovějších forech" tam by byla větší šance na vyřešení problému
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Re: linux - cerna obrazovka jen s kurzorem. Help prosim

Příspěvek od honny »

Jde přepnout do konzole? Ctrl + Alt + F1

Pokud jo, je nějaká chyba v logu Xek? cat /var/log/Xorg.0.log (nebo podobně umístěný)


// @ next post - jo, já to beru takhle vodzdola projistotu
Naposledy upravil(a) honny dne ned 9. říj 2011, 22:49, celkem upraveno 1 x.

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: linux - cerna obrazovka jen s kurzorem. Help prosim

Příspěvek od dejf9 »

v Xkách podle mě problém neni jelikož dle videa tam byla obrazovka hudba-video a pak jak to hodilo do KDEčka (Mandriva používá výhradně KDE pokud vim), tak to netrvalo ani 2 vteřiny a v životě jsem neviděl Xka co by se vypli za 2 vteřiny a k tomu se ještě zapli, no ale všecko je možný

takže problém vidim v KDEčkách nebo samotnym programu na jukebox nahoď jsem výše zmíněný log Xek (pokud to nebude Xorg, tak Xfree86), a pak pokud tam bude log kterej bude mít v názvu KDE nebo JUKEBOX nahoď ho taky
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“