Přechod z XP na W7 u netbooku

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Weightlifter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2007

Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od Weightlifter »

Zdravím,

nečekal jsem, že někdy budu muset řešit takový problém, ale bohužel je tady.

Dostal se mi do rukou netbook s XPčkami, a měl jsem na něj nahodit W7. Flashku jsem tedy naformatoval na FAT32, nahodil jsem na ní soubory z instalačního disku W7, a dal bootovat. -> Nic se nestalo, opakovaně nabíhalo XP, boot nastaven v BIOSu na USB.

Druhý postup bylo smazání souborů z instalačního disku, jenž nahradil ISO soubor s W7. Opět pouze nabíhaly XP.

Třetí postup byl na flashku nahozený program Acronis Disk Director, s kterým jsem nejprve naformátoval disk, nicméně po nabootovani flashky vyskočila pouze hláška NTLDR IS MISSING, a k instalaci mě to nepustilo.

Čtvrtý a poslední postup byl opět přes program Acronis Disk Director, s tím rozdílem, že jsem smazal kompletně celý diskový oddíl a vytvořil nový. Bohužel opět nic, stále NTLDR IS MISSING.

Zítra, když budu mit v ruce Win7 DVD ještě zkusím externí mechaniku, nicméně vzhledem k tomu, že netbook je momentálně bez systému, tak si nejsem jistý, zda se USB hned nainstaluje, a tedy mechanika bude fungovat. A pokud ano, není jistota, že se dostanu k instalaci W7.

Chtěl bych se tedy zeptat na možnosti. Win XP už hodně dlouho nemám, abych tam hodil jejich CD a opravil systém. Takže pokud nepůjde postup s externí mechanikou, poslední možnost, která mě napadá, je na flashku nahodit libovolnou distribuci linuxu, a natvrdo smazat celý systém. Nicméně to si nejsem jistý, jak bych to udělal, respektive jak to udělat tak, aby z flashky nabootoval právě Linux.

Ocením každé rády.
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od Maranov »

DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
Weightlifter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2007

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od Weightlifter »

Flegy: Jak jsem psal, flashku jsem formatoval, a samozřejmě jsem ji naformatoval přesně dle postupu, který se válí na googlu (tzn. ne jen FAT32 a šlus). K Ubuntu předem díky.

Maranov: Vyzkouším, díky.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od Butch »

Zkusil bych normalne si sehnat externi mechaniku a nainstalovat W7 z ni.

Ono nemusi byt problem v te boot flashce ale tim jak si to precte samotny notes.

Mam treba boot flashku Acronis na zalohu/obnovu disku a u starsich nb proste nenabootuje, a pritom boot z usb normalne podporuji.


Jinak osobne jsem mel taky W7 instalacku na flashce abych to testnul a pouzil jsem k tomu presne tu utilitu: "A Bootable USB"
Vse jsem udelal pomoci te utility na compu s mechanikou kde instalacni dvd W7 bylo z ni, z image mi to nefungovalo. Normalne to udela boot flashku. Idelani nechat program udelat vse, vcetne formatovani flashky.
Ono to trva celkem dlouho, az si clovek mysli ze se to zaseklo, ale je dobre to nechat dojet. Zadne dalsi utility jsem k priprave USB instalacky nepouzil.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od van Bellen »

ja to robim s programom,ktory postol Maranov.navyse je to od microsoftu a funguje 100%, ale na par starsich pc mi nefungovalo bootovanie asi chyba (starej) maticnej.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od Butch »

van Bellen píše:... ale na par starsich pc mi nefungovalo bootovanie asi chyba (starej) maticnej.
JJ to je presne to co jsem psal. A pritom ty desky uz podporu boot z usb mely ze?
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
brin12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. říj 2010

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od brin12 »

Chyba je v biosu netbooku, pravděpodobně nastaveno AHCI nebo tak něco. Přenastav na IDE a mělo by to jet. Stejnej problém sem měl i u svýho noťase.
i5 2500K, ASUS Maximus IV Gene-Z, AMD 6950 @ 6970, OCZ Agility 2 120GB, 12 GB RAM, Samsung FX2490HD, Logitech klávesnice a myš, Chlazení: Mo-Ra 3, Laing D5 ultra + Alphacool setup, etc...Nabízím technické překlady z AJ do ČJ, dlouhá praxe, důraz na kvalitu
Weightlifter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2007

Re: Přechod z XP na W7 u netbooku

Příspěvek od Weightlifter »

Takže,

externí mechanika & full W7 naprosto bezproblému nabootovaly, a pustily mě dále k instalaci.

Stejně tak prográmek, který postoval Maranov je plně funkční, následně ntb nabootoval i z flashky.

Děkuji za rady, moc jste mi pomohli.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“