K cemu je tablet?

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

K cemu je tablet?

Příspěvek od abernas »

Dobry den, asi to vyzni uplne divne, ale muzete mi rict, k cemu je tablet dobry? Jako coz o to, jako stylovka je to jiste zajimave, ale kdyz vedle sebe postavim 10¨ tablet a netbook, tak bych si zatim vzdycky vybral netbook, ktery ma system, na ktery jsem zvykly, muzu v nem mit aplikace, na ktere jsem zvykly, ma hardwarovou klavesnici, mnohem vetsi disk a pamet.. Tak proc tablet???
ECS L7VTA, Athlon XP 2000, 256 + 512 MB RAM DDR333, 80GB HDD Maxtor + 80GB HDD Samsung SP0812N, nVIDIA GEF 6600GT silent GB 128MB DDRIII,VIVO,TVout,AGP8x, SB Live!, WinXP Profi SP1
KOFis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od KOFis »

na cokoliv co delas i s pocitacem a neni u toho potreba moc a casto psat :-) takze vetsinou nejake serfovani, hrani tabletovych her, sledovani videii, atd. osobne to taky povazuju za blbost :-)
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od OndraSter »

Cisty tablet se mi taky nelibi, predevsim za dnesni ceny a s dnesnima OS. Libil by se mi ASUS transformer ale s Windows 8. Sam mam nyni Toshibu Portege M200, coz je mix notebooku a pracovniho tabletu (ne resistivni ani kapacitni, ale WACOM digitizer + stylus). Da se na tom hrat, muzu na tom pracovat.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Aigor »

Popřemýšlel sem na co doma 95% času využívám svůj PC
- surfování na netu
- čtení pošty
- sledování filmů
- poslouchání hudby a inet rádia

Takže tablet je pro mě ideál. Nicméně po 10 měsících používání jsem si dokoupil BT klávesnici, na psaní je to pohodlnější, ale PC zapínám už jen sporadicky a NB je od té doby ve skříni.

Chtít univerzálně nahradit NB tabletem je blbost, záleží co od toho kdo čeká.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Maxtor »

Reknu to takhle.. na co je tablet pochopis az ho budes mit.. :)
Dokud jsem si nehral celou cestu z cech na moravu s 3G iPadem, ktery zvladne i tech 10h online, sam jsem to moc nechapal.. ted uz ho musim mit.. :) na takovou tu beznou denni agendu typu cteni zprav, maily atd. proste neexistuje lepsi volba..
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od abernas »

Myslim si ze na tohle vsechno je stejne dobry netbook. Na tom muzu cist maily, poslouchat radia, a delat denni veci uplne stejne jako na tabletu. Nemusim k nemu dokupovat klavesnici. Velikostne je stejne velky, spravny model ma i stejnou spotrebu..
No proste si myslim, ze tablet je trochu zbytecna vec a zatim me nikdo nepresvedcil o opaku.
ECS L7VTA, Athlon XP 2000, 256 + 512 MB RAM DDR333, 80GB HDD Maxtor + 80GB HDD Samsung SP0812N, nVIDIA GEF 6600GT silent GB 128MB DDRIII,VIVO,TVout,AGP8x, SB Live!, WinXP Profi SP1
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Aigor »

Netbook je větší, těžší, pomalejší, hlučnější a s horší výdrží. Cokoliv z toho lze škrtnout, ale na úkor ostatního. Vždy je to o kompromisu. Navíc si moc neumím představit číst fórum, nebo vyřizovat fórum třeba ve frontě na poště - v jedné ruce netbook a druhou datlovat. Přesně o tom je tablet. Nemluvě o dalších stránkách jako je třeba běžná údržba (aktualizace, antiviry, instalace,..) i náchylnost na ušpinění (nadrobenej binec snadno sfouknu z tabletu, ale těžko budu vymetat z netbooku)
abernas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2006

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od abernas »

Ja si obecne nedovedu predstavit cteni nebo vyrizovani fora ve fronte na poste. Ale to je asi problem me predstavivosti :-)
Kdyz je neco takhle nutneho, nejaky mail nebo neco, zvladne to jednoduse i muj androidni mobil a neni treba vubec vytahovat zarizeni s uhloprickou 10"
ECS L7VTA, Athlon XP 2000, 256 + 512 MB RAM DDR333, 80GB HDD Maxtor + 80GB HDD Samsung SP0812N, nVIDIA GEF 6600GT silent GB 128MB DDRIII,VIVO,TVout,AGP8x, SB Live!, WinXP Profi SP1
gck23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2010
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od gck23 »

mam ipad, hlavni pouziti - konzumace obsahu, rano ho v autobuse zapnu, nauploaduje se mi tam aktualni cislo lidovek, v buse si je prectu, pri prestupu to vypnu v dalsim spoji to zapnu, je to zobrazeny hned, u netbooku to nejde, teda pokud neni vyply uspavani a nejede porad, ale to pak moc dlouho nevydrzi baterie, dal - cteni komixu a pdf, fakt super, vybornej dispaly a odezva. Je to lehci a staci tomu pasivni chlazeni. Psani na netbooku taky zadna slava, pokud clovek nema 12"
Core i7 8700K, Asrock Taichi Z370, HyperX 16GB KIT DDR4 3333MHz CL16 Predator, Kingston A1000 960GB NVMe, MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G, Be quiet! DARK BASE 700, AOC ag352UCG
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Wiruz »

hele ale takhle by jsi mohl vyvratit funkci skoro vsech zarizeni. Na co mi bude chytrej mobil kdyz mam s sebou notebooka a wifi je vsude. Na co jsou netbooky kdyz mam notebook 13.3".

Dokazu si predstavit ze si proste lehnu do postele, na tabletu si klidne prectu par clanku, pak nahodim serial a jdu spat. Jasne, jde to i notebookem, ale proc se snim tahat do postele kdyz mu to ocividne nesvedci a kam s otravnou klavesnici kdyz ji zrovna nepotrebuji. Nebo jinak, prijdu dom, vemu tablet a sednu do kresla v obyvaku se zarizenim vypadajicim jako kniha, nehrejici, nerusicim a s jednoduchym ovladani.

Tablet nemam ani si ho nebudu kupovat, zastavam nazor ze mi na vse staci PC a resit maily nekde mimo domov / praci nepotrebuji, nebot se stejne pohybuji na kole, takze neni cas. Takze chytre telefony, notebooky, netbooky, tablety a jiny otravny HW neuznavam... Dost omezeny nazor ze? Podobny mas i ty v domneni ze tablet neni potreba.
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Aigor »

Nema smysl se hadat jestli tablet je uzitecny nebo ne, myslim ze jsme tu dostatecne nazorne popsali jeho vyuziti a kdo bude chtit, cestu k nemu si najde.
Pro me byl zatim mail/internet v mobilu spis utrpenim v nouzi (a to mam docela kvalitni a novy smarphone), tablet sem se naucil pouzivat az potom co sem si ho koupil a dnes ho nosim vsude sebou, na rozdil od notebooku/netbooku mi to nedela problem a na rozdil od mobilu se na nem da dobre pracovat.
A jeste jedna vec se me na tom libi - nepotrebuju svetlo na klavesnici 8-)
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od peta809 »

Měl jsem taky tablet, ale pak jsem si pořídil mobil s Androidem a tak jsem tablet prodal a jsem rád, že jsem tak udělal. V tabletech totiž osobně nevidím moc velkou budoucnost, psaní na softwarové klávesnici je nepohodlné a hlavně pomalé a ostatní věci se také nepohodlně obsluhují, možná tak na ty filmečky je to dobrý, ale jinak nevím. Rozhodně bych si teď vybral netbook než tablet. Toť můj názor.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od LukášST »

100lidí 100názorů..
Osobně se mi líbí placka od applu... Je to pěkný zařízení.. Chodím do školy, kde si většinou na NTB dělám poznámky z hodin. Nevím jak bych na iPadu dělal poznámky rychlostí psaní 10ti prsty ?? Jedině klávesnici a to opravdu můžu mít ten NTB (používám 16" VAIO) ano chápu, nosit iPad co váží nula nula nic, je super, zásuvku to nepotřebuje celej den co jsem ve škole (průměr 6 hodin) a umí to co ve škole používám - maily, web, pdf, office ..hry..

Hodně mě ale odrazuje ta obsluha.. Je pravda, že jsem s iPadem neměl ještě čest ruku v ruce abych si s ním mohl hrát, vyzkoušet jej apod. Možná by se můj pohled na to změni.

Jenže co jsem slyšel od více lidí, když to člověk zapne, nebude pracovat. Je to pravda ? :)

Takže stále váhám a je to spíše NE, než jo..
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od OndraSter »

Pracovat na iPadu se nedá, zvláště bez externí klávesnice (bluetooth). A pak už to je na tobě, jak moc udržíš pozornost, nebo tě to bude svádět.

Jak jsem psal, já mám starší convertible. Potřebuju tablet? Otočím displej a zaklapnu. Potřebuju pracovat? Nechám v notebook módu.
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od LukášST »

Ve škole, běžně hraju na NTB všechno možný, v poslední době F1, Driver atd. poznámky dělám minimálně, ale to je tím, že to ve škole není tak hustý, jako bude před zkouškovým :D
Takže zatím si počkám a možná mi udělá radost ježíšek :)
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Nagant »

Rád bych se zeptal, zda bych při práci na tabletu místo PC šetřil datový limit pro mobilní připojení.
Při zhruba stejných návštěvách web stránek.

Předpokládám, že něco by ušetřilo nestahování aktualizací MS Update i antiviru (resp. by byly menší).
Ale jde mi hlavně, zda je nějak (podstatně) menší přenos dat při prohlížení webu.

Nebo to bych musel mít spíš nějaký smartphone?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Butch »

Tam zalezi jaka verze webu se ti v prohlizeci nastavi(jestli mobilni nebo desktop). To se da zmenit i pak manualne na vetsine stranek. Pokud je mozno si nastavit v mobilnim prohlizeci kvalitu obrazku apod, aby se neprehravaly automaticky flashova videa, reklamy...

Je to spis nastavenim prohlizece, typem prohlizece a nastavenim rozbrazovaneho obsahu nez ze by tablet "zral" mene dat nez PC pri prohlizeni. Protoze i na compu si to muzes optimalizovat.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od MrJojo97 »

Som podobneho nazoru ako ondraster mam lenovo yoga 3 pro a je to asi najlepsia vec do ktorej som kedy investoval... V skole notas mod a v vlaku... Tablet mod... Vykon je dostatocny sem tam si na tom zahram aj nejaku tu hru alebo cez remote (teamviewer) nastavujem rendery a rozne veci v workstatione pokym som prec :)
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od shelby_nr »

Uz tu toho bolo dost pisane, nie kazdy to vyuzije.
Zo zaciatku (ked boli prve teblety), tak som si myslel, ze je to <> ...no postupom casu a najmä teraz si to neviem bez toho predstavit. Je to dobra vec - dojdem domou a chcem si len pozriet mail a spravy, tak sa mi nechce cakat pokial nabehne PC/NB...tak isto - pozeram tv a chcem len nieco rychlo pozriet/najst, tak je to lepsie cez tablet. Ak niekto chce trochu viac na tom pisat, tak si pripoji klavesnicu.
Predsa je to ako "doplnok" cize sa moc nepocita, ze by sa na tom nieco seriozne robilo.

Tiez uz k pausalom sa da zobrat tablet, ktory potom je skoro "zadarmo".
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Breby
Nováček
Nováček
Registrován: 14. kvě 2014
Bydliště: Česká Třebová

Re: K cemu je tablet?

Příspěvek od Breby »

tablet je v dnešní době taky výchovný prostředek, že zakážeš TV, pohádky.... to neplatí. Zakážeš tablet na 1 týden, to se pak doma dějí věci :D . Z vlastní zkušenosti je to ideální prostředek pro překlenutí určitého časového prostoru, kdy si chceš dáchnout ( něco udělat ) a dítě chce na tablet ( chvíli je klid ), nebo když potřebuješ aby se dítě na chvíli samo zabavilo.
Intel Core i5-4690K, Scythe SCMG-4000 Mugen 4, MSI Z97 GAMING 3, GEIL EVO LEGGERA Low profile 8GB DDR3 1600, Crucial MX100 - 256GB, MSI GTX970 4G, CORSAIR RM Series RM550 550W, NZXT H440, černá/modrá, AOC i2360Phu, WIN 8.1
Odpovědět

Zpět na „Tablety“