Motorola Defy/Defy+

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Myom - pak dej vědět, jaké jsou dojmy :)
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

tak a mam tu prvni dotazy.

hlavni je, ze nemam k dispozici wifi. je mozne ho donutit vyuzivat pripojeni po kabelu?

jinak zpracovani me zas az tak nenadchlo. ty krytky mohly byt lepe vyresene a tlacitko pro spousteni je z kousku plastu, ktery je maly, volny a pri zatrepani chrasti. ale jinak dobre zatim. jenom potrebuju to pripojeni vyresit, abych tam mohl nahazet nejake aplikace...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Krytka nahoře mi nevadí, spíš ta pro miniUSB, protože při delším držení to občas není nejpříjemnější, ale dá se to, holt daň za "vodotěsnost".

Co se týče využívání netu od PC přes kabel, tak normálně to nejde, asi jsou nějaké postupy, jak to udělat, ale není to ve stylu "next -> next -> ok > online na mobilu". To budeš muset googlit, já jsem to nikdy nepoužíval ani s WM, takže jsem absenci téhle featurky při přechodu na Android nepostrádal.
Goldnoob team proud member!
johnsmithx
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od johnsmithx »

myom píše:no tak ji uz mam doma... na vaclavaku 2 kusy, z toho jeden mam ja... tak ji nabiju a jdu se seznamovat...
2 kusy bych teda nepovažoval za "dostatek", navíc pokud to bylo včetně rezervací, tak ten druhý byl můj, byl jsem tam až večer. Tak pokud to je tak, tak jsme vykoupili Václavák :-)
myom píše:hlavni je, ze nemam k dispozici wifi. je mozne ho donutit vyuzivat pripojeni po kabelu?
Ještě jsem se nedostal k tomu to zapnout, pak dám vědět, jak funguje wifi mě.

Jinak k tvému dotazu: usb tethering = mobil poskytuje počítači přes usb přístup do sítí, do kterých má (mobil) přístup; reverse usb tethering = obráceně. Tebe zajímá to druhé.
Ono to je prakticky totéž, prostě mobil a pc si přes usb vytvoří mezi sebou síť a v tom prvním případě navíc mobil (server) umí vzít (routovat) pakety od pc (klient), nahradit v nich odesílací adresu za svou vlastní (nat) a poslat to dál, přičemž na zpáteční cestě cílovou adresu nahradí zpátky za adresu pc a pošle mu to, takže ve výsledku počítač takto může třeba na Internet; v tom druhém případě je to přesně obráceně - počítač je ten chytrej server, kterej routuje a natuje pakety od mobilu (klienta).
Principiálně, pokud mobil a počítač umí mezi sebou přes usb vytvořit tcp/ip síť, pak obojí musí fungovat, je to jen otázka nastavení na obou stranách (na straně serveru se zapne forwardování paketů + nat, na straně klienta se nastaví routování směrem na server, obojí umí nastavit linux i windows nativně).

//EDIT: tak jestli funguje wifi zatím nevím, protože ta romka snad vyžaduje k funkci simku neboco, tak tam poletí cm.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

johnsmithx: tobe hlavne patri velke dik, chlape, ze jsi sem prisel s takovou informaci, ze uz jsou na skladech. jako domluva s nima je silena...

reverse tethering jsem hledal, ale v podstate nic clovek nenajde. jenom par navodu na linux a jinak nic. parkrat jsem nasel zminky o tom, ze by to slo pres VPN, coz jsem predpokladal, ale nikdo nepotvrdil, ze to jde. a ja site moc nemusim, takze bych to sam od sebe asi nenastavil. nicmene jsem nasel, ze by v poslednich CM mela tato funkce byt a funkcni. takze otazka na thellwina: nemuzes to tam nekde najit? kdyby to slo, tak bych sel hned do rootu.

jinak celkem piplacka dat system do provozu schopneho stavu... nahodil jsem tam GO launcher EX a nakonec jsem rezignoval a vsechno jsem nainstaloval od GO dev. a musim rict, ze jsem spokojeny. uz jsem si i navykl na nektere aplikace. takovy MHDroid je aplikace za vsechny prachy...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
johnsmithx
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od johnsmithx »

myom: nemáš zač, když můžu, tak pomůžu. V CM usb tethering je, jestli to umí i reverzní, to nevím. Ale jak říkám, je to jen otázka nastavení, kdybych na to měl čas, tak ti to udělám.
Jinak s tím rootováním pozor, zatím jsem nenašel fungující exploit (ale ještě jsem nezkoušel třeba zergrush). Zatím to vypadá, že jediná možnost k rootu je to nejdřív přeflashnout. Z uživatelského hlediska ti to může být samozřejmě jedno, kudy se k cíli dostaneš, ale todle by znamenalo, že nejdříve pozměníš obsah (rom) než ho budeš moci zazálohovat (což pak už ani nebude moc dávat smysl), protože k vytvoření dumpů potřebuješ root práva. Exploit naopak umožňuje získat práva zneužitím díry ve *stávajícím* systému, který pak prakticky nepozměněný můžeš zazálohovat. Takže pokud chceš dělat originální zálohu, tak na todle bacha.
Já bohužel fakt nemám čas se tím dlouho zabývat, ještě tak pár dnů a v nejhorším to prostě přeflashnu (záruka u telefonu za 977 Kč mne moc nezajímá, navíc to chci do zahraničí, takže bych ji stejně neměl kde uplatnit) a dám tam CM (už se začíná objevovat první použitelné CM9 s androidem 4 mimochodem), asi tam udělám pár úprav a asi taky trochu upravím kernel, ale tím to končí (set & forget). Až budu mít nějaké novinky, tak to sem napíšu.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

v originalni romce je usb tethering taky, ale v CM ma byt udajne i moznost toho obraceneho...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

myom: reverzní tam určitě nemám (jako nějaké nastavení, v podobě zaškrtnutí volby a jedu ...) a nebo špatně hledám.

Pokud jde o root, tak tohle by mělo umět i Defy+ ale raději si to ještě ověřte - http://www.svetandroida.cz/easy-rooting ... mem-201111

Ad CM9 ICS - tak než to bude použitelné, tak to bude podle mě ještě nějaký čas trvat, já to testovat rozhodně nebudu, dokud nebudou na nějaký release veskrze kladné ohlasy :)
Goldnoob team proud member!
johnsmithx
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od johnsmithx »

Thellwin píše:Pokud jde o root, tak tohle by mělo umět i Defy+ ale raději si to ještě ověřte - http://www.svetandroida.cz/easy-rooting ... mem-201111
No to je ten zergrush exploit, který jsem zmiňoval :-)
Thellwin píše:Ad CM9 ICS - tak než to bude použitelné, tak to bude podle mě ještě nějaký čas trvat, já to testovat rozhodně nebudu, dokud nebudou na nějaký release veskrze kladné ohlasy :)
Holt někteří musí být ti "stateční" a holt ti ostatní jsou prostě.. ti ostatní :-)

//EDIT: Tak Thellwine díky, ušetřil jsi mi problémy s kompilací, zergrush byl ten pravý. Navíc to má vtipné hlášky:

Kód: Vybrat vše

$ ./zergRush
./zergRush

[**] Zerg rush - Android 2.2/2.3 local root
[**] (C) 2011 Revolutionary. All rights reserved.

[**] Parts of code from Gingerbreak, (C) 2010-2011 The Android Exploid Crew.

[+] Found a GingerBread ! 0x00015118
[*] Scooting ...
[*] Sending 149 zerglings ...
[*] Sending 189 zerglings ...
[+] Zerglings found a way to enter ! 0x18
[+] Overseer found a path ! 0x000151e0
[*] Sending 189 zerglings ...
[+] Zerglings caused crash (good news): 0x4011ccd4 0x0074
[*] Researching Metabolic Boost ...
[+] Speedlings on the go ! 0xafd19413 0xafd3925f
[*] Sending 181 zerglings ...

[+] Rush did it ! It's a GG, man !
[+] Killing ADB and restarting as root... enjoy!

D:\>adb kill-server

D:\>adb shell
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
# id
id
uid=0(root) gid=0(root)
#
Ten skript ale zapisuje na data partišn, takže kdo si chce nejdříve udělat originální zálohu a pak teprve blbnout s rootem, tak to nespouštějte. V dalším příspěvku napíšu návod.
johnsmithx
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od johnsmithx »

Návod na rootnutí Defy+ s minimálním impaktem na obsah orig. ROM, záloha všech partišen (ROM)

Předpoklady:
  1. v mobilu povolený USB debugging (settings/applications/development),
  2. v mobilu je karta s dostatečným (necelé 2GB; velmi vhodným kandidátem by mohla být právě 2GB kartička, která je dodávaná spolu s mobilem) volným prostorem, který je běžným způsobem z mobilu viditelný,
  3. v PC nainstalovaný Android SDK (konkrétně z něj stačí jen soubory adb.exe, AdbWinApi.dll a AdbWinUsbApi.dll),
  4. v PC nainstalované Motorola drivery (s MotoHelperem http://www.motorola.com/consumers/v/ind ... 06b00aRCRD nebo bez http://developer.motorola.com/docstools/USB_Drivers/).



Postup:
(příkazy, které píšeme, jsou červeně)
  1. Z http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1296916 stáhneme zergRush binárku, rozbalíme obsah na disk PC.
  2. Ve stejném adresáři otevřeme příkazový řádek (pokud nebyl instalovaný Android SDK a máme jen ony 3 potřebné soubory, tak je nakopírujeme do tohoto adresáře).
  3. Ověříme, že adb "vidí" mobil napsáním: adb devices, mělo by to dát takovýto nějaký výstup:

    Kód: Vybrat vše

    D:\>adb devices
    List of devices attached
    0A3AAA1D1100F024        device
    
  4. Uploadneme exploit do mobilu napsáním: adb push zergRush /data/local.
  5. Nastavíme práva pro spuštění exploitu a následně ho spustíme napsáním: adb shell "chmod 777 /data/local/zergRush ; ./data/local/zergRush".
    .
    (Chvilku to bude dělat taškařice, pak se to samo odpojí, jelikož adb, který byl dosud spuštěn s právy shell, byl úkladně zavražděn a nyní je nově spuštěn s root právy.)
    .
  6. Zabijeme si adb i na naší straně (aby mu to nebylo líto): adb kill-server a připojíme se do mobilu: adb shell a měli bychom dostat prompt se znakem mřížky # (v případě ne-root práv dostaneme znak dolaru $).
  7. Ověříme, že jsme skutečně root napsáním id a měli bychom vidět "uid=0".
  8. Vymažeme exploit cd /data/local ; rm zergRush a ještě po něm uklidíme cd tmp ; rm *.
    .
    (Máme roota, cizí živlové jsou vymazáni, můžeme zálohovat? Nemůžeme! Snad po 30 letech existence DOSu a více než 40 letech existence UNIXu nikdo nepochybuje, že vymazáním souboru se vymaže pouze záznam o něm z adresáře, nikoliv jeho obsah z paměťového média. Koneckonců kdyby to tak nebylo, tak pokaždé, kdybychom chtěli vymazat soubor v řádech TB, tak bychom mohli jít na svačinku. Čili pokud bychom teď udělali zálohu, tak v ní samozřejmě data těch živlů budou. Pomůžeme si jednoduše - vytvoříme si soubor, který bude obsahovat samé nuly a uděláme ho tak velký, aby zaplnil veškeré volné místo, čímž efektivně fyzicky smažeme vše, co bylo - dosud jen zdánlivě - vymazáno.)
    .
  9. Vytvoříme soubor s nulami dd if=/dev/zero of=sfdwregfbevc bs=1024 count=99999999, než to skončí, tak si uděláme 5 minut přestávku, a pak ho zase smažeme rm sfdwregfbevc.
    .
    (Název souboru může být samozřejmě libovolný, ale nedoporučuji ho nazvat například "zero", protože by to bylo příliš zjevné. Nesmíme zapomenout, že názvy vymazaných souborů budou stále v záloze dohledatelné. Jó, pokud by někdo chtěl být akurátnější, tak před vymazáním všech námi mazaných souborů bychom je mohli nejdříve přejmenovat a nastavit jim velikost, vlastníka i práva na nevinné hodnoty, ale to už jsou takové drobnosti.)
    .
  10. Nyní si již můžeme s klidným svědomím (jiné soubory, než námi již smazané a vynulované, exploit nikde nevytvářel, jak se i můžeme přesvědčit ze zdrojového kódu https://github.com/revolutionary/zergRu ... zergRush.c) zazálohovat téměř zcela originální (až na vymazané názvy souborů) obsah všech partišen. Nejdříve si na microSD kartě vytvoříme k tomuto účelu adresář s příhodným názvem mkdir /mnt/sdcard/backup, koukneme se, jak vlastně ty partišny vypadají a jaké mají odpovídající block device názvy cat /proc/partitions a nyní již můžeme napsat sérii příkazů (lze hromadně copy&paste, postupně se vykonají):

    dd if=/dev/block/mmcblk1p7 of=/mnt/sdcard/backup/pds bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p15 of=/mnt/sdcard/backup/boot bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p16 of=/mnt/sdcard/backup/recovery bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p17 of=/mnt/sdcard/backup/cdrom bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p18 of=/mnt/sdcard/backup/misc bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p19 of=/mnt/sdcard/backup/cid bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p20 of=/mnt/sdcard/backup/kpanic bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p21 of=/mnt/sdcard/backup/system bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p22 of=/mnt/sdcard/backup/prek bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p23 of=/mnt/sdcard/backup/pkbackup bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p24 of=/mnt/sdcard/backup/cache bs=1024 count=99999999
    dd if=/dev/block/mmcblk1p25 of=/mnt/sdcard/backup/userdata bs=1024 count=99999999

     
    a opět si uděláme přestávku.
  11. Nakonec zkontrolujeme, že na kartě skutečně máme všech 12 binárních kopií partišen: ls -l /mnt/sdcard/backup, kartu vyndáme a ukryjeme ji na bezpečné místo.

Zálohu máme, roota máme, můžeme dělat lumpárny. Pokud by někdo chtěl zůstat s orig. ROM a jen využívat výhod roota, pak bude nejjednodušší, když mobil v tuto chvíli rebootuje, čímž ho vrátí do původního ne-root stavu a spustí DooMLoRDův skript stažený z http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1312859.

Jak vytvořenou zálohu aplikovat zpátky do telefonu v tuto chvíli nenapíšu a vzhledem k časovým možnostem to bohužel asi ani nebudu zkoušet (teoreticky by mohl fungovat dd s obrácenými parametry if a of), ale to už je to nejmenší.

Pokud by někdo chtěl překopírovat tento návod jinam, tak samozřejmě může. Doporučuji dát přinejmenším avízo na androidforum.cz, je tam solidní komunita.

Až vyřeším instalaci CM, pokud to bude mít nějaké zádrhele, tak mohu kdyžtak také napsat nějaké poznámky.

P.S.: kdyby si někdo chtěl kompilovat zergRush ze zdrojáku sám, tak kromě toho, co je uvedeno uvnitř, je potřeba linkovat ještě libdl (-ldl).
mrzzzak
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od mrzzzak »

tak sem si jí dneska vyzvednul na I.P.Pavlova, vypadá to, že tam ještě slušnou zásobu mají...

jinak root funguje jen ten popsaný na světandroida, ostatní "oneclick" absolutně nejdou...
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

no tak uz jsem se s androidem i mobilem trochu szil. telefon uz mam celkem funkcni, celkem slusna kopie sense :), asi i trochu lepsi. je fajn, ze spolu spousta aplikaci komunikuje. zaklad pro fungovani uz ale je, i kdyz to trvalo. tedka mi jenom vadi, ze tam mam od vodafonu nainstalovane spoustu aplikaci, ktere jsou mi k nicemu a nejdou odinstalovat.

dneska mi prisel silikonovy obal za dolar a celkem me dost prekvapil. je tvrdsi, nez jsm cekal, hladsi, nezadrhava se a sedi. cekal jsem teda mnohem horsi provedeni (mela to byt nouzovka). kupodivu i vypada dobre (skutecne cerna barva, ne nejaka divna sed). navic se s tim obalem telefon lepe spousti. jeste cekam na folii na cely telefon z US.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Prej "to trvalo" ... já jsem to do dneška nesestavil (a to ho mám od září) podle mých potřeb, ale mám ho fakt na hraní a na net zatím, takže mě nic netlačilo, to dodělat komplet :)


EDIT - docela by mě zajímala výdrž baterky u Defy plus, už máš nějaké poznatky?
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

prelozim to jinak. uz z neho muzu rozumne volat, posilat zpravy, organizovat kalendar a ukoly a orientovat se v prostredi :roll: .

vzhledem k tomu, jak to tedka zdimam, bych nejake zavery jeste nedelal. ale nabijim ho jednou denne (i kdyz neni uplne vybity).
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Thellwin »

Mě šlo o klandář a úkoly s termínem, to jsem vyřešil za pomoci Pure Widget aplikací, jsou super a stojí jenom asi 30,- za tu cenu bomba. Pro úkoly bez termínu jsem si koupil aplikaci Moogly, taky asi za 30,- klidně by se to dalo vyřešit zadarmo a jinak, ale mě se hrozně líbila :oops:

Pro správu aplikací na plochách je super Folder Organizer, případně Apps Organizer, první stojí pár pěněz, druhý už ani nevím, stejně jako u počasí jsem kde jsem si koupil jak Fancy Widget tak Beautiful Widgets a používáním vybral ten, co mi vyhovoval víc (Fancy) jsem to neřešil a prostě zkusil oba a zůstal u Folder, ovšem funkčně jsou skoro nastejno.

Možná by jsme si mohli založit vlákno pro výběr Android aplikací, přece jenom, tohle není vyloženě o Defy, ale o A obecně.
Goldnoob team proud member!
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

klidne to vydel, asi to bude lepsi.

kalendar jsem vyresil taky pure widget, ale na ukoly mam astrid to do list s power packem. ma perfektni widget, jednoduchy vzhled a je provazany s pure, takze si muzes zvolit v kalendari, jestli chces novou udalost, nebo ukol. nebo jenom napises, co chces delat do widgetu.

na hodiny s pocasim jsem nainstaloval taky fancy, ale na pocasi jako widgety mam meteoservis. i kdyz mas ADW launcher, tak se podivej na GO widgety, mozna by jsi ani ten kalendar nemusel resit. app go sms je od nich hodne povedene s widgetem...
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
johnsmithx
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od johnsmithx »

Jak jsem to zatím pochopil, tak CM pro Defy by na Defy+ (potom, co se rootne a nainstaluje na něj 2ndinit) mělo jít po nahrazení několika souborů - kernelu, battd a asi ještě pár dalších. Zdrojáky kernelu sice jsou k dispozici, ale údajně musí ten kernel být podepsaný Motorolou, ale moc se mi to nezdá, proč by to pak Motorola zveřejňovala (i když na druhou stranu by to smysl mohlo mít - podle GPL licence jsou povinni zveřejnit zdrojáky, ale možná je už nic nenutí, aby programy zkompilované z těchto zdrojáků jejich mobil spustil; ale nejspíš to je blbost).
Každopádně CM by na tom mělo normálně fungovat. Pokud to bude skutečně tak, že bude stačit v normálním oficiálním Defy CM nahradit pár souborů, tak se dá jednoduše z těch pár souborů udělat balíček a pak v recovery instalovat oficiální CM a po něm hned balíček a je to.
Squad
Nováček
Nováček
Registrován: 24. říj 2011

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Squad »

Zdravím ... Skúsil už niekto CM9 na motorole ? :)
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od Butch »

Tak kolega mel Defy, ted ma Defy+ a rikal ze s tou vydrzi je to dost podobne.
Sice lepsi, ale zase ma silnejsi cpu co vice zere a rikal ze pri castem pouzivani je na tom skoro stejne.
Zadna extra zmena tam neni.

BTW: na muj Nexus S uz vysel Android Ice Cream 4.0.3 :-) a uz jsem ho tam hodil, vydrz stoupla, v klidu se cpu podtaktuje dokonce na 100Mhz. Vzhledem k tomu ze se Google spojil s Motorolou co se tyce mobilnich zarizeni, tak verim ze brzy bude Android 4.x.x i na Defy+ a tim pak i vyssi vydrz baterky.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Motorola Defy/Defy+

Příspěvek od myom »

dneska jsem daval ochranou folii na cely telefon od amiku. sice je to resene celkem podivne a nasazovani zadni casti neni moc optimalni, ale tedka jak uz to vyschlo, tak se to super. mobil se nezvetsil, ale lepe se drzi, nema tendenci vyklouzavat a je alespon trochu chraneny. folie jako rakova je slusna, nasazuje se mokrou cestou. za 3 USD (vyprodej, puvodni cena 9 USD) zatim dobre. uvidim, co vydrzi. jeste se mi otterbox nechce objednavat.

jinak mel jsem problem s klavesnici, protoze nic nebylo na me dost rychle, nebo nevyhovovalo pozadavkum. nakonec doporucuju vsem nahodit thumb keyboard, protoze to je opravdu to nejlepsi, co je.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“