Nejde nainstalovat Ubuntu

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Nejde nainstalovat Ubuntu

Příspěvek od krakenuss »

Po marném boji s instalací Mandrivy jsem se rozhodl, že se vrátím k osvědčenému Ubuntu. Vložil jsem CD do mechaniky, nabootoval jsem ho, když mi vyskočila tabulka jestli chci Ubuntu nainstalovat nebo vyskoušet jsem dal nainstalovat. Pak jsem došel do fáze rozdělení disku. Když jsem dřiv Ubuntu dával do notebooku, byla tam možnost nainstalovat Ubuntu vedle Windows 7, ale tady najednou nebyla, byla tam pouze možnost naformátovat celý disk nebo Vlastní rozdělení disku, instalaci jsem vypnul a rozhodl jsem se že to zkusím později. Asi za hodinu jsem to zkusil znovu a najednou tam byla možnost nainstalovat vedle Windows 7 ale mohl jsem to nainstalovat pouze na Externí disk nebo na Flashku, když jsem je odpojil, ona možnost zmizela. Nevíte jak to udělat abych to mohl nainstalovat tak pohodlně jako dříve na NB. Díky.
lsdage
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2007
Bydliště: Brno

Re: Nejde nainstalovat Ubuntu

Příspěvek od lsdage »

A proc nepouzijes to "Vlastní rozdělení disku"?
Urcis si velikosti oddilu pro windows (zmensis to) a ubuntu (+ pripadne swap) a instalace jede dal...
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Ubuntu

Příspěvek od krakenuss »

lsdage píše:A proc nepouzijes to "Vlastní rozdělení disku"?
Urcis si velikosti oddilu pro windows (zmensis to) a ubuntu (+ pripadne swap) a instalace jede dal...
Bohužel nevím přesně jak s tímto nástrojem zacházet, ani jaké oddíly si mám vytvořit. Navíc to existují windows oddíly ukazuje špatně, V tuto chvílí mám ve Windows 4 oddíly, z toho 1 prázdný o velikost 20GB připravený pro instalaci Ubuntu ale v tom vlastním rozdělení disků tam mám jenom 2 oddíly.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Nejde nainstalovat Ubuntu

Příspěvek od nou »

no myslim ze ten 20GB je volne miesto a nie particia. v manualnom rozdeleni disku by to ale malo byt uvedene ako prazdne miesto. takze daj vytvorit novu particiu. ako pripony bod zvol "/". swap particia nie je nutna ak mas cez 1GB RAM.
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Ubuntu

Příspěvek od krakenuss »

nou píše:no myslim ze ten 20GB je volne miesto a nie particia. v manualnom rozdeleni disku by to ale malo byt uvedene ako prazdne miesto. takze daj vytvorit novu particiu. ako pripony bod zvol "/". swap particia nie je nutna ak mas cez 1GB RAM.
Vim ze jsem amater ale mohl bys mi pls presne popsat jak mam ty disky rozdelit, nerad bych něco pos***. díky :)
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nainstalovat Ubuntu

Příspěvek od bubanek »

https://help.ubuntu.com/community/HowtoPartition

swap partition je nutná když chceš používat hybernaci
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“