Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
C4R
Nováček
Nováček
Registrován: 24. zář 2011

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od C4R »

Tak mě se povedlo odpálit usbčka ani nevim jak ale pokaždý když do nich něco připnu funguje to tak 5 sekund :D
Sp1dr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. zář 2011
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Sp1dr98 »

DVD v mechanice xD
CPU: i5 9600KF +NZXT 42m, MB: TUF Z390-PRO GAMING , RAM: Kingstone 32GB DDR4 3777Mhz ]
GIGABYTE RTX 2070 Sueper
, PSU: Corsair RMi Series RM750i - 750W+Gold, CASE: NZXT 501, LCD: MSI 240Hz IPS, RAT: MX518
WenzelLAH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2010
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od WenzelLAH »

Já toho na kontě teda moc nemám :-) u hlučného zdroje jsem si vytáhl kabel od fanu na fancontrol a stahoval si v klidu otacky na minimum, na hraní jsem je pouštěl. Ovšem jednoho dne jsem při Crysis zapoměl dat na plno a zdroj se mi uvnitr kapku roztek :-) Pak mi odešel samozřejmě nějaký ten zdroj eurocase a vzal sebou hdd, ale to ne mou vinou. Podařilo se mi také "škrábnout" desku v htpc když jsem daval gpu, pri zapnutí byla v pc vidět jiskra, kouřilo se, ale deska jede dal :-D akorát neměří teploty :-D JInak žádné významnější úspěchy na kontě nemám... :-)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Michael24 »

Tak za poslední rok přibylo také pár věcí. Bohužel celkem nových :-D

Na poslední OC akci pod LN2 odešla deska Asus Crosshair IV Formula a Phenom II X4 955 BE :( Jinak snad nic :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

To sou ty věci, co reklamuješ? Dobrej přístup.
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Michael24 »

Ano, desku jsem reklamoval. Přístup? Tohle dělá 99% všech overclockerů (ať už to odejde na vzduchovém chladiči, nebo pod DICE/LN2), to zbylé 1% si to raději pověsí na zeď jako výzdobu.. Navíc za pokus to stojí a když reklamaci zamítnou, zlobit se rozhodně nebudu, mají na to v tomhle případě plné právo... :wink:

Uznávám, že to není úplně morálně správné, ale různé e-shopy už se mě tolikrát pokusili oje**t při normálních reklamacích (po rozsáhlém dohadování se o mých právech mi po více jak 35 dnech reklamace chtěli vrátit aktuální částku zboží, ne kupní), že už jim na nějakou morálku kašlu , slušně řečeno. :wink:
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

To jsem myslel pozitivně :-)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Michael24 »

Tak v tom případě pardon, pochopil jsem to jinak :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

Jo aha zapomněl jsem udělat smajla :-)
Už se mi taky něco podobnýho občas stalo hlavně u známejch, co chtěli šetřit, koupili si i přes moje varování shitky a divili se, když zkoušeli OC a napájecí kaskáda bez chlazení nevydržela nápor od kvalitního zdroje EC/KME/Evolve...
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Michael24 »

To mi povídej, to je jako když jsem skládal PC rodičům. Se svými argumenty jsem také neuspěl, takže je tam zdroj Redstar, papírová shit case taktéž od Redstaru, RAM 3x1GB, což si samozřejmě nerozumí s ne moc kvalitní deskou M2N-E SLI, takže pravidelně jednou do měsíce "beep codes" chyba RAM, musí se půl hodiny různě přehazovat ve slotech, ventilátor ve zdroji jede pořád na 100% a hučí jak vysavač... :-D A takhle bych mohl pokračovat... Jenom náhodou zatím nic neodešlo... :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

chudáci, máti sem radši koupil jetej lepší než nějakou podobnou pohromu :-)
1Pupik1989
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2011
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od 1Pupik1989 »

Tak procesorů jsem pár odkouřil a vzhledem k tomu, že to byly nějaké Athlony, jsem to neřešil. Potom mi hořel zdroj, kouřil chipset atd. Zkrátka začátečník samouk. Zase ale první PC jsem postavil když mi bylo 5 let pod dozorem a následně ho odpálil když mi bylo 6 let (také pod dozorem) :D

Většina věcí hlavně hořela i bez přetaktování za běžného chodu :( Třeba zdroj nebyla moje chyba, ale přepětí v zásuvce (hrozně nám kolísalo).
CPU: AMD Phenom II x4 955BE @ 4GHz FAN: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2
MB: MSI 760GM-E51
RAM: Kingston 2x4Gb RAM DDR3 1333 @ 1466MHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 985/1260MHz
HDD: WD Caviar Green WD10EARX 1TB SATAIII/600, ZDROJ: Fortron FSP550-APN (550W)
damib
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2011

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od damib »

Já sem před pár dnama zrovna odpálil ramky a z case se žinul dým jak něco ale pak se rozpohybovaly.
To sou už dvě věci co sem odpálil.
Sem o 150 killů dopředu !!!!!!!!!!
nnixonn
Nováček
Nováček
Registrován: 09. úno 2010

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od nnixonn »

Mě se povedl spálit starej AT zdroj, když sem přepnul z 230V na 140V nebo kolik tam je :D pak Duron 800Mhz nevydržel přetaktování. Starej 5ti palcovej disk jiskřil když jsem po něm nechtěně přejel šroubovákem, ale vydržel. Pak mobil Motorola E398 odešla po přeflashování. A poslední zatím na mým kontě je stará sdram, kterou sem strčil do slotu naopak :D nevim jak se mi to povedlo. Smrad to byl pěknej :D Jooo a ještě stará 486ka, která začala praskat po tom, co jsem ji špatně vložil do patice :D praskalo to jak polínka
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dejf9 »

Tak jsem byl u známý přeinstalovávat prastarý zatuchlý Widle XP snad s SP1. 2,4Ghz Celer, 256mb RAM a MX4 od nVidie. Přijdu zapnu PC, že se mrknu jestli má všechno zálohovaný na 2. oddílu, zapnu starej CRTčkovej monitor a ozejvá se cvrdlikání, se zeptám jestli to je "normální", že prej jo, obraz skákal, ale když to něco ukazovalo, neřešil jsem to.

Problém No. 1: vypalovajda nečte nic, problém vyřešen, byl špatnej ATA kabel.
Problém No. 2: Nainstaluju WINXP, datovej disk je na C: a systém na D:, ok není problém změnim v registrech.
Problém No. 3: A teď to přijde! Restartuju a najednou se ozve rána jak z děla, pojistky vyhozený, smrad jak kdybych v Semtíně strčil hlavu do komínu. Nahodim pojistky a monitor je v pr.. Já to čekal.
Krom těhlech kondíku shořely asi 2 diody a pochopitelně byla přepálená pojistka, ve který byl místo drátku jen prášek, to musel bejt proud... Teda ten velkej je jenom nafouklej... Deska je "jenom" očouzená a snad to neschytaly další součástky.
http://i42.tinypic.com/2gyd9bd.jpg
Každopádně, pokud ho opravim, známá o něj nemá zájem (problém vyřešen, vzal jsem přebytečnej VGA kabel a do doby než si pořídí NTB, tak holt bude mít PC v obejváku u TV), takže pokud se mě ho povede spravit, tak ho pak mužu nabídnout, pokud si to nerozmyslí

//Jo a moje nForce4 začala místo 100°C topit na 110°C, očekávám její brzký konec :up: :inlove: :bomb: a Sempron místo 70°C 80°C, a to mě 8cm BOX od AMD jede na 5k RPM a 12cm z Eurocasu zdroje na 4k...
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od srna »

blby je ze ocouzena deska kolikrat vede proud(uhlik) takze bych to pro sichr vyskrabnul.
pojistka plnena piskem(bilej prach) je celkem normalni, i u malejch sklenenejch
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Jeltík »

Nediv se, že ti to topí, EC zdroje rády odpalujou i celý PC, tak už ten prastarej šroťák konečně vyhoď...
1Pupik1989
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2011
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od 1Pupik1989 »

To jsem si vzpomněl na CRT. Víte jaká je to rána, když křápne CRT? Kdo to nezná, tak si to nedovede představit. Jde to ale poznat, takže když slyšíte pískání a najednou zmizí do neslyšitelných frekvencí, tak radši hlavu pod stůl. Je to jako když se zblázní fréza!
CPU: AMD Phenom II x4 955BE @ 4GHz FAN: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2
MB: MSI 760GM-E51
RAM: Kingston 2x4Gb RAM DDR3 1333 @ 1466MHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 985/1260MHz
HDD: WD Caviar Green WD10EARX 1TB SATAIII/600, ZDROJ: Fortron FSP550-APN (550W)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kotas »

Starší fošna s.478, vadné kondíky nebo co, deska byla asik někde ve zkratu či co, prostě puk puk a bylo smradu jak ze šťovíku, ale dobree probuzení v sedm ráno :mrgreen:
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dejf9 »

Jojo, v létě letí z okna, už mě nejdou 3 SATAny (1 naštěstí jo, mužu číst/smažit DVD :wink: ), GeForcka 6150 už odešla před časem, tak jsem narychlo splašil HD5450, no zkusil jsem 4 disketovky, jinde fukční, tady ne (ještěže mám USBčkovou). Zdroj jakýsi NONAME 400W (tipuju tak 250). Ale bacha, disk má za sebou skoro 10000 hodin a porucha nikde, žádný realokovaný sektory, nic, prostě ten tu bude asi tak dlouho, jako 252MB WD. A to kdybych vzal novinovej papír a ty komponenty přišrouboval na něj, tak to drží líp než teď, takže vibrace jak na mym kole.
A když ten starej šroťák odejde, tak než si koupim lepší PC mám tu sestavičku se SC. 370, P3 733, 192MB RAM, a 16MB Matroxka, Arch Linux, jádro 3.2 (ano z nejnovější řady), Midori, a IceWM=celkem použitelná mašina na net bez flashe, po startě si vezme sice 40MB, ale je to o hodně použitelnější než Win98 nebo nedejbože W2k.

AD ten monitor: kondíky jsem koupil (musel jsem až Pod Vinici!), cesty proškrábl, pojistku dal, kondy zapájel, diody, zkontroloval strčil kabel do monitoru, připravil baterku a násadu od koštěte na jističe, strčil do zásuvky a... Malý lupnutí, pojistka v PR. takže je tam ještě někde zkrat.
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“