Windows nebo linux

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Palko12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2011

Windows nebo linux

Příspěvek od Palko12 »

Zdravím,
už druhý HDD musím měnit za nový v notebooku lenovo thinkpad a tak mi to leze do peněz.
Mám tam Win.Vistu překopnutou na XP prof. a tak ta stálá komplikovaná instalace mě už leze
na nervy. Notebook se používá na internet,přehrávání filmů a občas to hraní nenáročných her.
Slax nebo ubuntu by to také zvládlo?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Krteq »

Ta distra by to určitě zvládla, jen na to hraní se budeš muset obrnit trpělivostí. Ale pokud to zvládneš, dají se hry bez větších obtíží hrát i pod linuxem (samozřejmě tím nemyslím poslední náročné 3D střílečky).
Palko12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2011

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Palko12 »

Když jsem měl v noťasu Win.Vistu překopnutou na XP profi,tak byl dost hlučný. Když jsem jenom brouzdal po internetu ,tak se točil větrák a i ten HDD byl slyšet. Dal jsem tam nový HDD a zastrčil flash disk s ubuntu a takový
ticho a přitom jsem brouzdal po internetu.Určitě to bylo hlavně tím,že jsem to neinstaloval na HDD.Thinkpad má
z levé strany otvor pro SSD,tak určitě budu uvažovat o koupi SSD,protože takový ticho je hotový balzám na nervy. 8)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Flegy »

tim ze si jel z flashky a ne z hdd to nebude, protoze teplo vyzarovane 2.5" hdd (cca 2-3W) je zanedbatelne oproti procesoru :)
Oriwen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Oriwen »

Pokud ti tak strasne vadi instalace neni nic jednodussiho nez udelat si po instalaci systemu a zakladnich programu image disku (treba Acronisem) a v pripade vymeny disku, zhrouceni systemu apod proste nahodis tuto zalohu.

Nove Ubuntu ti nedoporucim, po instalací na mem NTB byly desne pomale, HW fungoval , ale ta rychlost byla zoufala.
Dell Precision M6600 - Core i7 2720QM, Quadro 3000M, 16GB DDR3, 120GB SSD + 2x320GB HDD.
Acer Iconia A700 - RootBox Android 4.2.2
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Krteq »

U Ubuntu distra je lepší použít "alternate CD" a nepotřebný balast neinstalovat.
Palko12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2011

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Palko12 »

Jo jo,nejlepší bude záloha disku tedy iso. Servis po mě chce za instalaci Win.Visty s překopáním na XP prof. 1000,-Kč. a to se mi zdá přemrštěný. Ve stolním PC jsem si sám instaloval XP home a šlo mi to v pohodě.Na Vistu mám
štítek,ale nemám instal.CD a ještě je třeba klíč na XP prof. může být i používaný s druhého PC. Za ty peníze bych si raději koupil třeba s aukra XP prof.nebo home a nemusel bych to řešit přes Vistu.
l lyg
Nováček
Nováček
Registrován: 25. čer 2010

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od l lyg »

Tady si dovolím trochu oponovat, ubuntu je bezva, to, že je to na jednom počítači pomalé neznamená automaticky, že je to pomalé všude, mně to běhá výborně!
A ohledně her je to případ od případu, neplatí, že čím "lepší", tím nižší pravděpodobnost spuštění - třeba COD MW3 běží úplně bezchybně, ale BF3 nejde kvůli dementnímu stahování přes Origin (takovej jejich malej Steam), který sotva funguje i na winkách.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Flegy »

nj, ale vetsinou slusnej pokles fps. nehlede na to, ze drtiva vetsina her co jdou pres wine sice chodej, ale s multiplayerem mas smolika :wink: . viz. cod5 a dalsi
Palko12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2011

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Palko12 »

Jen tak dál přidávejte zkušenosti co se týká hraní her na ubuntu,Linuxu atd., protože to je jedna z věcí co odrazuje si tento OS instalovat nebo se jenom informovat.Prostě si většina myslí,že když je to za dara, tak toho tolik nemůže zvládnout.Většina lidí má WINDOWS,ale stejně ho nevyužijí tzn.,že to co potřebují na PC dělat,tak to bohatě zvládá LINUX a jemu podobný či vázaný OS.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od nou »

ono chiet hrat windows hry na linuxe je podobne ako chciet hrat PS3 hru na Xboxe. bezny pouzivatel ale linux bohate staci. zoberte si ze kopec beznych ludi je 99% casu v prehliadaci na facebooku. takymto ludom je jedno ci je tam windows alebo linux a teda maju zbytocne kupeny windows. a samozrejme aj ostatne cinnosti ako pozretie filmu napisanie nejakeho dokumentu linux bohate staci.
Palko12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2011

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od Palko12 »

nou píše:ono chiet hrat windows hry na linuxe je podobne ako chciet hrat PS3 hru na Xboxe. bezny pouzivatel ale linux bohate staci. zoberte si ze kopec beznych ludi je 99% casu v prehliadaci na facebooku. takymto ludom je jedno ci je tam windows alebo linux a teda maju zbytocne kupeny windows. a samozrejme aj ostatne cinnosti ako pozretie filmu napisanie nejakeho dokumentu linux bohate staci.


Ano,když jsem u PC,tak spíš na internetu. Nedokážu si představit PC bez internetu.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows nebo linux

Příspěvek od bubanek »

PC bez internetu je s linuxem velmi reálná věc ;-)
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“