Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

amrtin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2005

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od amrtin »

Lemures píše:Mne sa tento problém začal pred pár dňami objavovať na PC s integrovanou Realtek zvukovkou. Praská to iba pri prehrávaní hudby a videa. Skúšal som rôzne prehrávače aj reinštalovať ovládače, či vypnúť ostatné vstupy na zvukovke, ale nič z toho nepomohlo. Napadá niekoho ešte nejaká možná príčina?

//edit: Nepomohlo ani vypnutie PC Beep v registroch ako niekto spomínal vyššie. Dočítal som sa, že to môže byť spôsobené výkyvmi v sieti, lenže toto sa prejavuje iba pri prehrávaní hudby čo je celkom zvláštne...

Skúšal som aj slúchadlá a je to počuť tak isto výrazne aj keď stíšim zvuk na PC a pridám na reproduktoroch.
Vypni v biosu šetřící funkce procesoru(jmenuje se to nějak jako C1E...),mě tohle jediný pomohlo(měl sem ten samý problém).
Ntb ASUS X-51L W7,32bit.Pc:AntecNineHundredTwo,GigabyteEP45EXTREME,W7-64bit,OCZ VertexSSD 60GB,OCZ4x2GB DDR2PC1066,AsusGTX260 OC+AcceleroExtreme,Enermax720W,Q9550(@3400MHz)+ZalmanCNPS97 00LED.
vinniczech
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2008

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od vinniczech »

Ahoj. Mam sound blaster live! 24bit. Vsichni tady popisujete že vám to dělá náhodně, ale mě to praská vždycky ve stejných pasážích jak u filmů tak u písniček. Neni to u všech. Je to divné. Stáhnul sem Tron Legacy v mkv formátu a pouštěl sem ho u ségry na notasu připojenej na LDC telku a tam to šlo v poho. Ale když si ho chci pustit doma na stolnim pc tak to praská při mohutnějších basách, ale přitom jsem používal stejný bedničky když sem používal nedavno notas a pouštěl stejný film a žádný nebylo

ps: je možný že jsou výkyvy elektřiny protože bydlim v poslednim patře a dělají nám nový výtah? Nikdy ten zvuk nepraskal vůbec nevim co to je :/
please wait... rebuilding
amrtin
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2005

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od amrtin »

"vinniczech"zkus polaborovat s el.zásuvkou-připojit poč.do jiného okruhu.Zaměř se na odstínění zvukovky a celého počítače a taky bych zkusil jiný zdroj.
Ntb ASUS X-51L W7,32bit.Pc:AntecNineHundredTwo,GigabyteEP45EXTREME,W7-64bit,OCZ VertexSSD 60GB,OCZ4x2GB DDR2PC1066,AsusGTX260 OC+AcceleroExtreme,Enermax720W,Q9550(@3400MHz)+ZalmanCNPS97 00LED.
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Reptile »

Pročetl jsem si to tu cely...a mam částečně podobný problem jako několik uživatelů. Používam integrovanou zvukovku na desce viz podpis a kabel táhnu do zesilovače DENON ...ted nevim přesný označení a repro Infinity Alpha 40. Ale mam pocit že na předchozim pc mi to nedělalo.

Problem:
kontinualní slabé pískání - vrčení při vyšší hlasitosti dost znát... a jsou slyšet výkyvy když pracuje HDD

Po přečtění mam asi jen tyto možnosti - kdybych na něco zapomněl prosim dejte vědet:
1) nastavit pc jako standartní - což nechci protože AHCI je dobrá věc
2) nastavit natvrdo IRQ
3) vypnout vsechny vstupy - což myslím mam
4) vypnout šetřící funkce v biosu
5) přemyšlel jsem vyměnit zvukovku za ASUS Xonar DS
6) vyměnit kabel?
7) ???
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Jája »

Ten zesilovač nemá digitální vstup?
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
Reptile
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Reptile »

ee. bohužel . je to už postarší typ - DENON PMA 655-R

//edit:
mam šáhnout po Asus Xonar DX nebo Asus Xonar D1
CPU:Intel Core i5 2500k @ 4,7GHz - 1,27V Cooler:Thermalright Silver Arrow MB:Asus P8P67 B3 RAM:4x4GB Kingston HyperX 1600Mhz GPU: MSI Radeon RX 5600 XT MECH OC 1820/1780 HDD:Samsung SSD 840 EVO 120GB, Samsung 1TB, Samsung 1,5TB, Seagate 2TB, Seagate 4TB Case:Thermaltake VH8000BWS Armor+ Mx PSU:Seasonic X-560 Gold Writer:Samsung SH-S223C Mouse:Razer Diamondback + Logitech MX 1100 Keyboard:Logitech Cordless Desktop Wave Pro
PavelSchmid
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2012

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od PavelSchmid »

Dobrý den,
mám notebook acer aspire 6530G a zvukovou kartu Realtek high definition audio,-
datum ovladače - 18.10. 2011
verze ovladače - 6.0.1.6482
mám stejný problém jako ostatní s praskáním při přehrávání hudby a taky videa asi
tak půl roku, tady jsem se dočetl že by se měli vypnout vstupy mikrofon a další vstupy
to jsem udělal ale nic se nezměnilo a ostatnímu co je tu psané nerozumím a už nevím co mám dělat.
Poradí mě prosím někdo. Předem děkuji za odpovědi.
PavelSchmid
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2012

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od PavelSchmid »

Kdo by měl zájem si stáhnout nejnovější kodeky tak tu je odkaz::

http://www.free-codecs.com/realtek_hd_a ... wnload.htm
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od X-COM »

Stejná situace jako u ostatních.
Integrovaná zvukovka na Gigabyte P67A-UD3-B3, aktuální ovladače
Zadní konektory zvuk v pohodě, přední sluchátkový výstup chrčí
Kdysi mi to vyřešilo zakázání vstupů zvuku, ale ve Windows 7 to nejsem schopný najít. Kde to je?
Změnu IRQ jsem taky nenašel. Má to být v BIOSu, žejo? Kde?
Změna počítače na Standardní PC jsem taky nenašel, kde to je možné změnit?

Díky
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
PavelSchmid
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2012

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od PavelSchmid »

Chodí sem někdo :?
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od X-COM »

Vypadá to, že ne. Pak se není čemu divit, že lidé zakládají nové thready se stejným obsahem.
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
PavelSchmid
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2012

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od PavelSchmid »

Tak to máte pravdu už jsem našel plno jiných diskuzí.
cejnik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. srp 2006

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od cejnik »

Zdravím,oběvil se mi problém se zvukem.
Slyším v reproduktorech zvuky jako když pracuje disk a takové pískání podobné zvukům jako,když se staré modemy připojovali na internet. Zesiluje to když něco udělám,nebo je to dost slyšet,když mám otevřenou nějakou stránku a kolečkem myši jezdním nahoru a dolu. Když sem si připojil sluchátka bylo to slyšet také. A ty zvuky jsou slyšet i když ve win dam ztlumit reproduktory.

Zvukovku mám integrovanou v desce Msi P67A-C45 s procesourem i5 2500k zdroj forto blue storm 500w. Win 7 64bit

Koukal sem na rady co jsou tady. Ovladače mám aktuální. To IRQ nevím jestli je i pro win 7 aktuální.
Co mi pomohlo bylo když jsem vypnul v BIOSU C1E a Intel C state.
Potom to přestalo.
Ale to asi není nejlepší řešení když mi pak i v klidu ve win de do procesoru 1,23v místo 0,9v.
Znamená to že má procesor i v klidu stejnou spotřebu jako v zátěži?

Nevíte někdo prosím čím by to mohlo být? A jak se toho zbavit lépe?
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Behemot »

Blue Storm, hádám II. To budou odcházející/už vadné kondenzátory. Můžu poslat nebo vyměnit.
cejnik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. srp 2006

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od cejnik »

Ano je to blue storm II. Myslíš,že by to mohlo být opravdu těma kondenzátorama ve zdroji?
Už si se s tím setkal?
Jinak vyměnit bych si je nejspíš dokázal sám.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od Behemot »

Nesetkal jsem se konkrétně s tímto projevem, ale vím jistě, že tyhle zdroje padají jak hrušky právě s kondenzátorama, OEM verze klidně už po dvou a půl letech. A přeci jen v podstatě téměř neexistující filtrace pak propustí kdejaké zvlnění a šum. Můžeš kouknout dovnitř, jak jsou na tom…
cejnik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. srp 2006

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od cejnik »

Mrknul sem do něj. Kondenzátory se nafoklý nezdáli. Každopádně výměna by neuškodila.
Zítra v práci se ještě zkusím zeptat kluků jestli nemaj doma nějakej zdroj,kterej bych tam zkusil připojit jestli to ustane. A pak by sme se kdyžtak domluvili na poslání těch kondíků.
cejnik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. srp 2006

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od cejnik »

Tak bohužel zdroj na půjčení sem nesehnal. Ale sehnal jsem tester na zdroje a tam mi po připojení kabelu pro napájení desky se nerozsvítilo -5V. Znamená to tedy že zroj je špatný? A pomohla by výměna kondenzátorů?

Tady je obrázek testeru.

http://www.imgup.cz/image/w04
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odstranit praskání zvukové karty při práci disku

Příspěvek od CageJ »

skus vymenit zdroj.. ak nemas nejaky kvalitny asi by som kondiky nemenil
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“