S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Krteq »

Pro CoP doporučuju AtmosFear + Hi-res textury dle vlastního výběru. Sám jsem si udělal takový mix modů a vyšlo mi tohle. Jen složka Gamedata má i po zabalení 7-zipem s max. kompresí přes 3 GB :(
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od jcdenton12 »

dajake Hi-Res textury do SoC tiez niesu?

nahodil som vanilla SoC, patch 1.0006 a Complete Mod 2009
ze by to bolo dajako graficky prekrasne sa neda povedat (full dynamic lightning a vsetko okrem grass shadows a AA na full)
...
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Flegy »

Krteq: skus zvetsit slovnik, teda jestli mas dost pameti
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Krteq »

jcdenton12 píše:dajake Hi-Res textury do SoC tiez niesu?

nahodil som vanilla SoC, patch 1.0006 a Complete Mod 2009
ze by to bolo dajako graficky prekrasne sa neda povedat (full dynamic lightning a vsetko okrem grass shadows a AA na full)
Soubor fsgame.ltx jsi doufám upravil. Hi-Res textury jsou součástí Complete modu, ale můžeš samozřejmě dohrát i jiné. Já používal třeba tyto:

Absolute Nature Texture Pack for SoC
Absolute Structures Texture Pack



//@Flegy: Díky za tip, zkusím :)

//Flegy - pouzivam pevnou velikost bloku,velikost slova 256 a slovnik 768 a 1024MB,LZMA metodu na ultra.lepsi kompresi docilis nekdy i pouzitim jen jednoho jadra, protoze on si deli data na dva streamy ktery se komprimujou nezavysle. takze se muze stat, ze by sli v jednom kontinualnim streamu zkomprimovat lepe (ne vzdy), ale holt to trva dele.
jcdenton12
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2005
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od jcdenton12 »

@ Krteq
nie, nic so manualne neupravoval
nainstaloval som stalkera, opatchoval, zapol som hru a , zacal som hrat prvy level a hned to vypol, nainstaloval Complete 2009 stylom next->next->next->finish a hral


co potrebujem upravovat?
...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Krteq »

Přečti si README, není tam jen tak pro nic za nic, takhle jsi hrál hru bez modů :roll:

Ve složce hry se nachází soubor fsgame.ltx, ten otevři v text editoru (např. notepad) najdi řádek začínající "$game_data$ " a změň boolean hodnotu z "false" na "true". Řádek potom bude vypadat takto:

Kód: Vybrat vše

$game_data$                      = true| true|    $fs_root$|                   gamedata\
Tím řekneš enginu, že má používat složku gamedata namísto vnitřního archivu.

Pokud jsi hrál bez modifikace .ltx souboru, budeš muset začát novou hru. Uložené pozice z "vanilla" verze nejsou s modnutou verzí kompatibilní.
Strellok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2012
Bydliště: Mělník

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Strellok »

Pěkně to vypadá, určitě zkusím. Vypadá to skoro jak z reálu.. tak kdo potom potřebuje zájezd na Ukrajinu za 30k?! :twisted:
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Still.Lord »

Real is real.. 8) Jen aby si odtud člověk něco neodvezl domů :))) (vím že je to nemožné, ale člověk nidky neví).
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Flegy »

Still.Lord: tak sifla si clovek muze privezt odkudkoli jestli si myslel tohle :razz: :lol:

ste me navnadili, tak sem si stalkera opet nainstaloval a ejhle, at delame co delame, pokazdy to spadne pri loadu :sad:
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Still.Lord »

Flegy: Sifla ne, spíš nějakou ozářenou věcičku, nebo zrnko písku]čehokoliv na oblečení :)
Strellok
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2012
Bydliště: Mělník

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Strellok »

Třeba by se tam našla nějaká ta přerostlá krysa. Ty prasata s dvěmi hlavami bych tam už neočekával, na to už je pozdě. :)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Krteq »

Flegy píše:ste me navnadili, tak sem si stalkera opet nainstaloval a ejhle, at delame co delame, pokazdy to spadne pri loadu :sad:
A začal jsi novou hru?
Krteq píše:... Uložené pozice z "vanilla" verze nejsou s modnutou verzí kompatibilní.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Flegy »

ee, pouzil jsem savy. zadny mody sem tam nedaval a vim ze sem je savoval na ty sami verzi. no holt jedu uz od znova :)
medic_xx2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2011

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od medic_xx2 »

Zdravím, potřebuji sehnat CZ titulky do Steam verze. Určitě to tu někde řešíte ale nemužu to najít. Pomuže někdo?
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od kotas »

Tak jsem se konečně dostal ke hraní, ale je tu problém..
Nainstaluju orig hru z DVD, nahoím Patche až po 1.0005 - spustím, otestuji a hra jede.
Nahodím ten Complete MOD a když chci spustit, tak to hodí chybu s XR_3DA.exe a nejede to.
Když přes správce odinstaluju ten mod, tak se hra zase normálně spustí...
Nesetkal se s tím někdo?? :-(

//EDIT: tak už to facha, stahl jsem si k tomu modu i ten update a hra se už normálně spustila :-) Kdyby něco, ozvu se. PROBLEM SOLVED :-)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od kotas »

Mám už odehraných nějakých cca 6 hodin společně s tím COP modem, hra ani jednou nespadla, jede docela plynule a vypadá opravdu perfektně! Graficky a zvukově daleko lepší, jen se mi zdá lehčí, než původní S.T.A.L.K.E.R. bez toho modu.
Jinak nemám výhrady, po tolika letech si hru maXXXimálně užívám, prostě paráda :arrow:
winter.ondra
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 20. úno 2007

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od winter.ondra »

kotas píše:Mám už odehraných nějakých cca 6 hodin společně s tím COP modem, hra ani jednou nespadla, jede docela plynule a vypadá opravdu perfektně! Graficky a zvukově daleko lepší, jen se mi zdá lehčí, než původní S.T.A.L.K.E.R. bez toho modu.
Jinak nemám výhrady, po tolika letech si hru maXXXimálně užívám, prostě paráda :arrow:

Prave proto mi zadnej z modu moc nesedl, nejak jsem si zvykl na tu "divnou" strelbu a vetsi obtiznost :)
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od veteran13 »

medic_xx2 píše:Zdravím, potřebuji sehnat CZ titulky do Steam verze. Určitě to tu někde řešíte ale nemužu to najít. Pomuže někdo?
Tropchu pozdě, ale přece odpovim. Řešil sem to taky a nakonec jsem to nevyřešil.. V té steam cverzi je novější verze patche než an kterou jsou ty titulky a patchnout dolů to nejde. Dokonce ani multiplayer nejde poříádně hrát protože většina hrála na jiném patrchi.. Já si vytáhl CD-key z té steam verze a dal ho do craknuté verze kterou sjem si upravil k obrazu svému. Pokud to jde i jinak tak se pls někdo ozvěte.
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od durod »

winter.ondra píše: Prave proto mi zadnej z modu moc nesedl, nejak jsem si zvykl na tu "divnou" strelbu a vetsi obtiznost :)
Tak jsi vyzkousejte cesky DATASTOR mod pack, lepsi zvuky, lepsi grafarna, celkem tezky, vice "realny"(coz mi az tak nesedelo, napr. nizssi nosnost, to jsem jsi musel navysit, nebo posunuty hranice, kdy muzes sprintovat a tak...)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od kotas »

Moje další SCREENy z COMPLETE MODu :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Existuje COMPLETE MOD, nebo něco podobného taky pro CLEAR SKY?? Brzo ho dohraju a chystám se oprášit další DVD z krabičky v podobě CLEAR SKY... :-)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“