MSI Z77A-G45 / GAMING (1155, Z77)

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

KotOr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2010

MSI Z77A-G45 / GAMING (1155, Z77)

Příspěvek od KotOr »

Zdravím dnes sem si doskládal nový PC a při kontrole teplot sem se zděsil 95 stupnů u něčeho co nevím co to může být. dík za radu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od ToxicTears »

Prohmatej prstem desku a pokud nic nebude, tak je jenom čidlo špatný, to je docela běžný.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
KotOr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2010

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od KotOr »

dík kouknu na to. má strach aby to nebyla vadná deska. páč na vadný kusy dílů mám jakasi docela smolu
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Eddward »

stiahni si HW monitor a tam pozri teploty...
neviem v com pozeras ale mne tiez nektore programy ukazu na jednom cidle napriklad 252°C :D
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Kyselinka »

Neriesit, AUX na viacero doskach ukazuje kraviny :wink:..vacsinou je to teplota nicoho.
Uz dosiek P67A-C43/45 s takymito teplotami bolo pozehnane...nevsimaj si to. Dokonca niektore dosky pre AMD ukazovali teplotu 0°C, 5°C, alebo 10°C :-D
Orleanus88
Červená karta
Červená karta
Registrován: 22. črc 2011

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Orleanus88 »

Zdravím všechny, nechci zakládat nové téma tak to
dám sem.. Včera jsem skládal nové pc kamarádovi
který odemne koupil desku a procesor. Já si koupil
nový i5 3570k a desku msi z77a g45. Vše jsem
nasadil jak mám ale po zapnutí pc se vše roztočí,
rozblika jak má ale pak 3x zapípá, restartuje se a tak
pořád do kola. Monitor to vůbec nezapne, takže se
ani nezapnu do biosu. Zkoušel jsem dát jiné ram, do
jiných slotu, po jednom i po dvou, zkoušel jsem
restartovat bios přes jumper, zkoušel jsem dávat
grafickou kartu i bez ní (přes integrovanou) a pořád
stejné. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Je to
otázka života a smrti, víkend před námi a dota2 na
mě čeká =).
KotOr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. črc 2010

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od KotOr »

teploty čekuju v Hwinfo. po update biosu se tato položka ztratila asi zjistily že je vadná :D dík
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Kyselinka »

@Orleanus88: odpoj vsetko z PC (mys, klavesnicu, skratka vsetko okrem monitoru) a vyskusaj to tak.
long beep = USB keyboard, short beep 1 = USB mouse, short beep 2 = USB device 1, short beep 3 = USB device 2
Orleanus88
Červená karta
Červená karta
Registrován: 22. črc 2011

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Orleanus88 »

Na 99% je to deskou, konkrétně starým biosem. Zkoušel jsem jiný zdroj, ram, grafiku prostě vše. Procesor v jiné desce jede. Poslal jsem na reklamaci protože nemám možnost si půjčit Sandy Bridge a nahrát nový bios. Msi u mě naposled, protože takovej zásadní fail jako že nejede procesor pro který jsou tyhle desky vyrobený je nehoraznost. A vůbec mě nezajímá že to je jen starý bios. Pro mě jako pro konečného zákazníka je ta deska prostě nefunkční. Příště už jen asus.
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Kyselinka »

Holt smola...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tyhle desky maj by default IB-ready biosy, prtavděpodobně byla z výroby vadná. A že MSI nikdy více, tak s tím mohu jen souhlasit.
Orleanus88
Červená karta
Červená karta
Registrován: 22. črc 2011

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Orleanus88 »

Ale jakou jinou desku?v téhle cenové relaci má jako jediná chlazení napájecí kaskádu. Asus ji nemá vůbec a gb jen půlku... Možná asrock extreme4... Nebo si Holt připlatit
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od DOC_ZENITH »

JJ, ona je v téhle cenové relaci od pohledu nejlepší, to je pravda, ale furt je to MSI. To že jiní výrobci takovou desku za tyhle peníze nevyrobí samo o sobě něco znamená.
Roger001
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. pro 2009

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Roger001 »

DOC_ZENITH píše:JJ, ona je v téhle cenové relaci od pohledu nejlepší, to je pravda, ale furt je to MSI. To že jiní výrobci takovou desku za tyhle peníze nevyrobí samo o sobě něco znamená.
Hezky řečeno :wink: Přesně tak.
*MB ASUS P8Z77-V|CPU Intel Core i5-3570K@4.5GHz|chlazení CPU Corsair H100|GPU MSI HD7870 2GB Twin FrozrIII|RAM Kingston HyperX DDR3 1600MHz 4x2GB|SSD OCZ Vertex 2 60GB + HDD WD Caviar Black 500GB|PSU CoolerMaster RealPower 620W|Audio Asus Xonar D1|Case Corsair 500R Carbide Series|OS Windows 7 Home Premium x64|Periferie sluchátka Roccat Kave 5.1, klávesnice Microsoft Sidewinder X6, myš Logitech G9x, monitor Samsung SyncMaster 24" FullHD* //Battlefield 3 Roger001CZ//
Orleanus88
Červená karta
Červená karta
Registrován: 22. črc 2011

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Orleanus88 »

Co jiného do 4 tisíc by jste teda doporučili? Mám procesor 3570k takže něco kde jde měnit napětí procesoru, ale žádný oc rekordy trhat nehodlám... Prostě tam chci tak 4,0 až 4,3 a Zdarec....
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od froxic »

4,3 GHz ti dá skoro každá kvalitní deska na trhu a vůbec nemusí stát 4 tisíce. Vzal bych klidně nejlevnější co najdeš z níže jmenovaných.

ASUS P8Z77-V LK
GIGABYTE Z77-D3H
GIGABYTE Z77X-D3H
Usuario
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2012

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Usuario »

DOC_ZENITH píše:JJ, ona je v téhle cenové relaci od pohledu nejlepší, to je pravda, ale furt je to MSI. To že jiní výrobci takovou desku za tyhle peníze nevyrobí samo o sobě něco znamená.
To je teda zase blábol....Že je deska vadná, je špatně, ale to se může stát u kohokoliv. MSI konkrétně šla za poslední dobu hodně nahoru, což můžu potvrdit i z hlediska reklamací v maloobchodě. Že deska nefunguje, je problém, ale stát se to může (a biosem to určitě nebude). Z hlediska reklamací jsou na tom všichni výrobci cca stejně, záleží jen kolik se toho a kdy prodá - větší prodej = větší počet reklamací, procentuálně je to ale u všech stejně.

Napsat, že jiní výrobci takovou desku za tyhle peníze nevyrobí, je úplná blbost. To by se potom dalo aplikovat na většinu modelů od GB - dlouhodobě totiž sledovali strategii nejlevnější ceny, jak ti potvrdí většina jejich distributorů a jejich desky se oproti asusu a msi daly jednu dobu koupit až o 500 levněji na modelu za 2500. Podle toho cos napsal to znamená, že jejich desky byly šunt. Není to tak - desky byly výborné, akorát chtěli získat tržní podíl, což se jim dlouhodobě taky podařilo. Teď už je to víceméně srovnané a gigabytu i díky tomu ten podíl klesá, na úkor asusu a msi třeba (což odpovídá celosvětovému rozdělení) Došlo to tak daleko, že začal do prodeje nabízet modely, určené speciálně na montáže velkým partnerům (SI označení) což jsou ty nejvíc ořezané desky, navíc podle mě i s větší poruchovostí, která se kompenzuje právě tou nižší cenou. A tady bych se už opravdu bál. Ale to už jinde jsme...
Orleanus88
Červená karta
Červená karta
Registrován: 22. črc 2011

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Orleanus88 »

Tak konečně je deska doma z reklamace a při instalace do pc koukám že mi poslali desku gd55 :-D.... Ale to mají smůlu chlapci nikam už nic posílat nebudu... V čem je lepší ta deska gd55....btw za 2300Kč dobrej kauf ne =)
Usuario
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2012

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Usuario »

Dobrá výměna:) Odhadem bude jiná v použití lepších součástek, podle toho "D" tam budou navíc DRMOS mosfety, takže lepší taktování, teploty atd...Uvidíš jak ti to pojede, pak dej vědět cos naměřil :)
Orleanus88
Červená karta
Červená karta
Registrován: 22. črc 2011

Re: MSI Z77A-G45 divná teplota

Příspěvek od Orleanus88 »

Tak PC jede jak cip. Byl tam bios 1,1 tak sem tam hned lupl 1,5. Teploty vsechny v pohode. Procesor na 4,2 auto napeti (protoze pri manualnim se nepodtaktovava, respektive nesnizuje napeti), dava to max 1,16 (obcas 1,19) a teploty IBT max 70 stupnu, ale v mistnosti mam momentalne tak 28. Dosahl jsem stabilne 4,2ghz na 1,1mA ale kdyz se to nesnizuje tak to neni dobry. Jde nastavit nejaky offset na tehle desce? co jsem tak cetl tak zadna MSI z77 to neumi, coz mi prijde padle na hlavu. Vyšší takty ani nepotřebuju, teď už mě limituje muj MSI 560ti Hawk. Ale ten mi na DOTA2 staci :).
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“