Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

Jelikož už mi přetekl pohár trpělivosti s Ubuntu a Unity, rozhodl jsem se zkusit jinou distribuci, konkrétně Linux Mint 13 KDE. Bez problémů se proklikám instalací, nastavím disky, všechno, problém nastane ke konci instalace kdy to na mě vyplivne chybovou hlašku a instalace skončí. Když PC restartuju tak mi to napiše akorat Grub error(nebo neco v tom smyslu) a nic vic. Mate nekdo skušenosti s timto problemem?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od Krteq »

krakenuss píše:... problém nastane ke konci instalace kdy to na mě vyplivne chybovou hlašku a instalace skončí. Když PC restartuju tak mi to napiše akorat Grub error(nebo neco v tom smyslu) a nic vic. Mate nekdo skušenosti s timto problemem?
Tohle opravdu miluju... že by jsi aspoň napsal, co ta chybová hláška obsahovala? Věšteckých koulí je tu nedostatek :)
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

Krteq píše:
krakenuss píše:... problém nastane ke konci instalace kdy to na mě vyplivne chybovou hlašku a instalace skončí. Když PC restartuju tak mi to napiše akorat Grub error(nebo neco v tom smyslu) a nic vic. Mate nekdo skušenosti s timto problemem?
Tohle opravdu miluju... že by jsi aspoň napsal, co ta chybová hláška obsahovala? Věšteckých koulí je tu nedostatek :)
tak jak si to mam pamatovat když jsem to zkoušel cca před dvema tydny, na tu hlašku si nevzpomenu protože se nehodlam cele hodiny sr*t s tim ze bych musel cely system preinstaloval abych rozchodil grub kvuli jedne posr**e chybove hlašce. Chtel jsem radu a ne kritizovani, klidně si mužeš vzit jednu nebo vice věšteckých koulí a .... (myslim že nemusim řikat co s nima maš udělat)!!!!!!
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od OndraSter »

... Je ti jasné, že bez chybové hlášky ani ta věštecká koule NEBUDE PROSTĚ FUNGOVAT?
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

OndraSter píše:... Je ti jasné, že bez chybové hlášky ani ta věštecká koule NEBUDE PROSTĚ FUNGOVAT?
Je mit o jasné, ale bohužel si nevzpomenu :( nezbývá než se vrátit ke starému "příteli" Windows :(
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od bubanek »

krakenuss píše:tak jak si to mam pamatovat když jsem to zkoušel cca před dvema tydny, na tu hlašku si nevzpomenu protože se nehodlam cele hodiny sr*t s tim ze bych musel cely system preinstaloval abych rozchodil grub kvuli jedne posr**e chybove hlašce. Chtel jsem radu a ne kritizovani, klidně si mužeš vzit jednu nebo vice věšteckých koulí a .... (myslim že nemusim řikat co s nima maš udělat)!!!!!!
Původně jsem to psal jako varování, nakonec to ale jenom napíšu sem:
Myslím, že by ses měl zklidnit a nenavážet se tu do ostatních. Že si hlášku nepamatuješ je tvůj problém, nikoliv náš. A jestli se ti nelíbí, že ti chtějí lidi poradit a DOŽADUJÍ se proto relevantních informací ohledně TVÉHO problému a ty je za to posíláš do prdele, tak sem už ani nemusíš psát.

Takže buď sem napiš co nejpřesnější popis problému, nebo lock a sbohem.
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

všem se tady omlouvám, člověku snad můžou občas rupnout nervy. nakonec se to snad asi po patem pokusu povedlo nainstalovat, prostě to doběhlo do okne a je to :D


Ale at nezakladam nove tema, měl bych ještě jeden problem: nejde mi zvuk, v nastaveni vyberu spravnou zvukou kartu(mam externi, protoze ta integrovana nefunguje), dam otestovat zvuk(otestovat levy, otestovat pravy) a zvuk normalně jde. Když si ale pustim hudbu nebo film tak je to bez zvuku. čím by to mohlo být?
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od Flegy »

a v prehravaci mas spravne nastaveno? :)
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

Flegy píše:a v prehravaci mas spravne nastaveno? :)
A co tam mam nastavit? V Gnome jsem nikdy nic nastavovat nemusel. Ale něčeho jsem si všiml, v nastavení vyberu zvukovou kartu kterou chci, uložím nastavení. Když se pak do nastavení znovu podívám, je tam nastavena integrovaná zvuková karta která nefunguje.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od Flegy »

zkousel si tu integrovanou primo v biosu vypnout? jinak mrkni zda mas korektni ovladace ke svoji zvukovce
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

Flegy píše:zkousel si tu integrovanou primo v biosu vypnout? jinak mrkni zda mas korektni ovladace ke svoji zvukovce
Ta integrovana zvukovka je v BIOSu vypnutá, udělal jsem to už dřív protože mi ta nový zvukovka nechtěla funguvat ani ve windows. Na ty ovladače se ještě podívám.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od Krteq »

Co říká dmesg?
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od krakenuss »

Krteq píše:Co říká dmesg?
???
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od Krteq »

No jestli dmesg nehází ve výpisu chyby při inicializaci.

např.

Kód: Vybrat vše

dmesg | grep error
(vypíše všechny chyby) hledej něco s prefixem snd, alsa, audio, input
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Nejde nainstalovat Linux Mint 13 KDE

Příspěvek od nou »

Kód: Vybrat vše

sudo lspcie -v
najst si v tomto vypise zvukovku. pozriet ktory modul je pouzivany. napriklad u mna je to.
Kernel driver in use: snd_hda_intel
Kernel modules: snd-hda-intel

otvorit si

Kód: Vybrat vše

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf
a v nom pridat riadok blacklist nazov_modulu. tymto by si mal vyradit danu zvukovku. zakazes proste nacitat modul do jadra teda ovladac.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“