Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Vše kolem bezdrátových sítí - WiFi, atd.

Moderátor: Don

Odpovědět
Paullik74
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2010

Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Paullik74 »

Zdravím,
mám připojení od O2, modem HUAWEI HG622u. Potýkám se s problémem relativně slabého WiFi signálu. Chci koupit router, kterej připojím do modemu a teprv z něj bych si udělal domácí síť.

V příloze je obrázek našeho pozemku. Žlutej puntík značí umíštění modemu, červený čtverec zhruba (hodně zhruba) představuje dosah signálu (kde aspoň něco chytnu). Chtěl bych pokrýt celej dům, o patro výš, než je modem, už mám slabší signál, 3/5 čárek. Na dvoře signál chytám marně, zhruba v půlce domu už není žádný signál.
(snad pro lehkou představu to postačí)

Vybírám z CISCO routříků, podmínkou je GLAN. Pro WiFi bych chtěl už taky něco rychlejšího, aspoň 300+, lépe 450 (nebo příprava na budoucnost - technologie 802.11ac? ; budu kupovat nový notebook).

Chtěl jsem se zeptat na efektivitu WiFi připojení a celkovou kvalitu těchto dvou routerů:
http://www.czc.cz/asus-rt-ac66u/113285/produkt
http://www.czc.cz/linksys-ea6500/116231/produkt
Má někdo zkušenost?
Podporu technologie 802.11ac zatím u notebooků asi moc nenajdu, co?
U Linksys o kvalitě moc nepochybuju, spíš ten ASUS, jak na tom je? Mám tu značku rád :) :D - spíš se ptám ze zvědavosti.

Router byl byl vyloženě pro domácnost. Internet, wifi, DLNA, síťová tiskárna (wifi), sdílení dat (LAN i WiFi - s WiFi mám u Huawei problém, WiFi zařízení spolu nemohou sdílet data, i když se navzájem vidí a můžu vlézt i tam, kde vidím seznam sdílených složek, do nich už se však nedostanu - přístup odmítnut, nastavením jsem si jistej, navíc po připojení do LANu hned všechno funguje).

Co byste doporučili? Značky preferuji CISCO/LINKSYS, TP-LINK.

Jsem jedno velké ucho :).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Brázda.l »

Tady na foru máme asi 2 extrémy koukám, jedni by rádi kvalitní routery za 500Kč, a lidi kteří jsou ochotni vrazit do domácího routeru skoro 5000Kč jen díky číslům, které stejně v realném provozu nedosáhnou.

Takže:
1. Moc nepočítej s tím, že i když vrazíš 5K do routeru, pokryje ti veškerý prostor který chceš.
2. Osobně bych koupil např. Asus RT-N56U nebo alternativy od Linksys/Netgear s hodnotou kolem 2500Kč. Víc podle mě nemá smysl do domácího routeru vrážet.
3. Ze zbylých peněz bude nejspíš potřeba nakoupit další, klidně levnější zařízení, které bude pracovat jen jako AP pro rozšíření pokrytí signálem.
4. TP-LINK?? To jako fakt?

Takže pak bude ideální nastavit ten Huawei do bridge režimu abych se choval jen jako modem a směrování (funkci routeru + wifi) bude zastávat např. ta N56U. Pokud bude v některých místech baráku signál nevyhovující bude potřeba přikoupit další zařízení viz. bod 3. A vhodně ho umístit.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Butch »

Take zalezi signal pro co?
Notesy maji globalne lepsi anteny nez budes mit treba v mobilu.

Mam HUAWEI HG622u a pokryti pro NB je po celym byte v pohode, ale kdyz chci wifi pres mobil tak v loznici ktera je pres 2 zdi uz nemam na mobilu temer zadny signal a nebo se casto odpojuje.

Kdyz jsem mel na router napojeny to klasicky apcko linksys 2 anteny, tak byl singnal skoro stejny jako s tim Huawei, opet s nb zadny problem nikde a v loznici s mobilem problem.

Jen chci rict ze s klasickym Linksys routerem kolem 1200Kc nebudes mit o moc silnejsi signal nez mas ted. Samo ho muzes pomoci DDWRT fw zesilit, ale zvetsi se ti i sum.
Huawei HG622u ma urcite lepsi signal nez treba stara verze HG520i a hlavne ten router konecne funguje.

POkud bys chtel nejak rapidne zlepsit pokryti, musel bys vrazit nejaky prachy do repeateru a podobnych...

Co se tyce nastaveni Linksys tak patri dle meho k nejlepsim. Navic se da pouzit alternativni firmware DDWRT ktery toho umi mraky. Ale co se tyce tvych problemu ohledne sdileni a slozek, nemyslim si ze za to bude moci router, spis nastaveni ve win na konkretnim stroji.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od C_shrimpy »

Ja mam stary cisco linksys a novejsi asus s polovicni porizovaci cenou, nezli ten tvuj a oba si nemuzu vynachvalit. Jen mi ten linksys prijde lepsi, co se tyce nastaveni. Vse se v nem jasne na tvrdo nastavi a jede, kdezto ten asus je takova vice rezimova klikacka, kde si pak nastaveni jeste sam doupravuje. Takze clovek, ktery si s nastavovanim nechce dat moc prace asi oceni prednastavene postupy, ale mne to trochu vadilo. Jinak ten asus disponoval i usb vstupem, do ktereho slo pripojit tiskarnu, coz jsem nezkousel, protoze moje je sitova. Nejsem si jisty, zdali sel pouzit i pro pripojeni usb disku.
Jinak nejsem si jisty jak velky mas dum. Ja mam ten Linksys umisten na pudicce nad podkrovim priblizne ve stredu domu 15x9m a signal krasne projde i pres zelezobetonove stropy dolu, na zahradu i pred dum, takze si nemuzu stezovat. Jen nepodporuje normu /n, ale vzhledem k tomu, ze vetsinu zarizeni mam na LAN, tak to nevadi.
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Mastodont »

Všude doporučuju TP-Link 741ND s DD-WRT jako repeater a ne jinak tomu bude zde. Je to investice ve výši 400,- a funguje spolehlivě.
Paullik74
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2010

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Paullik74 »

Právě proto píšu sem, protože jsem se bál, že i když do toho ty peníze vrazím, nebudu mít dostatečné pokrytí. Děkuju, přesně to jsem potřeboval slyšet :). Takže raději zvolit 802.11n, 802.11ac bude zbytečné, chápu to správně? Kdyby byla potřeba, tak zvolit APčko, né opačkovat, ano?

Na WiFi používám i mobil no, vím, že je to s ním horší. U mě ale právě i ten notebook pokuláhá v určitých místech, což mě štve. Například v ložnici, která je naproti pokoje, který je nad místností s modemem už nechytám ani na notebook, což mě celkem překvapuje a štve asi nejvíc.

Právě, že s tím sdílením je to dost zvláštní. Normálně jedu tak, že mám PC v LANu, notebook na WiFi. Sdílení mezi nimi je naprosto bez problémů. Když ale příjdu s novým notebookem, připojím na WiFi, nastavím jej jak jsem zvyklý, funguje sdílení přes LAN (jak z počítače na notebook tak z notebooku na počítač), ale když se chci připojit na první notebook, který je připojen na WiFi, tak přístup odmítnut, to samé když se chci z prvního notebooku připojit na druhej notebook. Jeden z nich pichnu na LAN a jede to.
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Mastodont »

Nejlepší je na hranici signálu vrazit opakovač a máš pokrytí i v garáži. Všchna zařízení se potom plynule přepínají na silnější signál.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabý signál WiFi - koupě routeru k O2 internetu

Příspěvek od Suke001 »

Na 802.11ac zapomeň, stejně by ti to bylo k ničemu. Ber co ti radí mastodont 741.
Odpovědět

Zpět na „Bezdrátové sítě“