Asrock Z77 Pro3 (1155, Z77)

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
spree
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. pro 2005

Asrock Z77 Pro3 (1155, Z77)

Příspěvek od spree »

Ahoj, mam mainboard ASRock Z77 chipset a je osadeny zvukovym chipsetom Realtek ALC898.
OS je Windows 7 32-bit.
Mam problem v tom, ze na tento chipset Realtek asi vobec nevyraba drivre :shock:
Drivre od vyrobcu ASRock su uz par mesiacov stare a nove maju vylepsovat jednu vlastnost, ktoru potrebujem.
Ak ale stiahnem najnovsie drivre zo stranky Realtek, tak sa mi v pohode nainstaluju, ale zvuk je akoby plechovy a pri snahe otvorenia Zvuku v ovladacom paneli mi to napise, ze "Realtek High Definition Audio moze sposobovat problemy" a ci chcem, aby doslo k zakazu pouzivania tohoto driveru.
Pozeral som readme subor na stranke Realteku a tam su popisane chipsety, na ktore su tie drivre napisane, ale ALC898 tam nefiguruje :angry2:

Neviete o nejakej adrese, kde by som aktualne drivre stiahol, pripadne preco je tomu tak, ze Realtek na tento ich chipset s najlepsimi parametrami drivre nevyraba?
Pisal som aj na podporu pred 2 dnami, ale zatial sa nenamahali odpisat...
Diky
tarqu
Nováček
Nováček
Registrován: 04. úno 2010

asrock z77 Pro3

Příspěvek od tarqu »

Mam problem, kdyz zapojim do PCI slotu zvukovou kartu creative x-fi xtreme gamer, tak se v biosu nedetekuje, ze je v PCI neco zapojeneho, ale na zvukovce sviti ledky. Nevi nekdo co s tim ?:) Bios mam samozrejme aktualni.
tarqu
Nováček
Nováček
Registrován: 04. úno 2010

Re: asrock z77 Pro3

Příspěvek od tarqu »

dnes jsem opet zkousel zapojovat, a nyní se zvuková karta v biosu ukazala jako zapojena v pci slotu. ale pc nenabootuje, po startu zustane cerna obrazovka a v cca 5ti sekundovych intervalech se zapinaji mys a klavesnice a jedine co lze je se dostat do biosu, kdyz zvukovku vytahnu tak pc bez problemu nabehne.

Moje sestava je Asrock z77 pro3, i5 2500k, msi 6950 twin fozr III, 2x2gb DDR3 Kingston hyper 1333, 2x4 DDR3 kingston hyper 1600, seagate 1,5 TB, Fortron Blackpower 650W
tarqu
Nováček
Nováček
Registrován: 04. úno 2010

Re: Asrock Z77 Pro3

Příspěvek od tarqu »

spree píše:Ahoj, mam mainboard ASRock Z77 chipset a je osadeny zvukovym chipsetom Realtek ALC898.
OS je Windows 7 32-bit.
Mam problem v tom, ze na tento chipset Realtek asi vobec nevyraba drivre :shock:
Drivre od vyrobcu ASRock su uz par mesiacov stare a nove maju vylepsovat jednu vlastnost, ktoru potrebujem.
Ak ale stiahnem najnovsie drivre zo stranky Realtek, tak sa mi v pohode nainstaluju, ale zvuk je akoby plechovy a pri snahe otvorenia Zvuku v ovladacom paneli mi to napise, ze "Realtek High Definition Audio moze sposobovat problemy" a ci chcem, aby doslo k zakazu pouzivania tohoto driveru.
Pozeral som readme subor na stranke Realteku a tam su popisane chipsety, na ktore su tie drivre napisane, ale ALC898 tam nefiguruje :angry2:

Neviete o nejakej adrese, kde by som aktualne drivre stiahol, pripadne preco je tomu tak, ze Realtek na tento ich chipset s najlepsimi parametrami drivre nevyraba?
Pisal som aj na podporu pred 2 dnami, ale zatial sa nenamahali odpisat...
Diky
nejaktualnejsi ovladace jsou zde, http://www.asrock.com/MB/download.asp?M ... Pro3&o=All

ale instaloval jsem ty z prilozeneho cd a zadnou chybu me to nehlasilu + jsem si k tomu stahnul THX TruStudio Pro, je tam par funkci z x-fi karet.
Kinjaba
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. pro 2004
Bydliště: Žamberk, Východní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Asrock Z77 Pro3

Příspěvek od Kinjaba »

Chlape, už jsi rozhodil tu x-fi na tý desce? Teď jsem objednával taky tuhle desku a zvukovku mám tu samou, tak mám trochu strach :cry:
ASUS TUF B650M Plus, AMD RYZEN 7900X3D @, Cooling: Arctic freezer liquid 280, RAM:32GB Kingston Renegade DDR5 6000MHz CL36 , VGA: Gainward Phantom RTX 4080 16GB, NVMe: Kingston KC3000 2TB + Samsung 970 PLUS 1TB, CASE: Asus GT502, PSU: Seasonic Plus GX850W, LG 27GN950B 4K 144Hz, Creative AE-5 + GigaWorks 2.0 + Senheiser GSP 600, OS, Logitech G502 + Logitech G815, Windows 11 PRO
bagger
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2012

Re: Asrock Z77 Pro3

Příspěvek od bagger »

to spree: ahoj mam Asrock Z68Pro3-M, osadeny cipsetom Realtek ALC892. System Win7 64bit.
Vzdy po starte W7 system nevedel spustit ovladac zvukoveho adapteru. Zariadenie figurovalo v Spravcovi zariadeni so zltym vykricnikom. Zakazdym bolo nutne vybrat volbu "update driver" a bolo jedno ci clovek vybral ten od Microsoft, alebo od Realtek, zariadenie fungovalo bezchybne az do vypnutia W7.
Prestalo ma to po nejakom case bavit, nasadil som Creative Audigy2 co mi ostala v skrini a odvtedy uz som to pustil z hlavy.
Intel i5-3470, Noctua NH-U12P SE2, Asus P8Z77-M PRO, Kingston 2x8GB HyperX 1600MHz DDR3, Palit GTX 1060 3GB, Samsung 850 EVO 250GB, Samsung HD103SJ 1TB, 2x Noctua NF-S12B ULN, Enermax Liberty 620W, Fractal Design Define Mini, Emu 0404 USB, Philips BDM 3270QP/00, SEAS 3-Way Classic, mkII by Troels Gravesen, DPA 222mkII,..
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asrock Z77 Pro3

Příspěvek od Jeltík »

A co teď, pořád problémy? Snad by měly bejt novější drivery?
kupkoid
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Asrock z77 pro3 / MSI Z77-G43

Příspěvek od kupkoid »

Ahoj, pred necelym tydnem mi odesla deska MSI Z77-G43 (ta z podpisu). Vzhledem k tomu ze PC dost potrebuji tak sem hned koupil nahradu, ASrock z77 pro3. Byla bazarova, z renomovaneho obchodu a asi jedina z77 dostupna deska.

Prendal jsem cpu, zapojil ram (2x4 + 2x8) a zkusil nabootovat - bez uspechu. Postupne jsem zkousel vsechny moduly a zjistil jsem ze to je ochotne bootovat (pricemz najede do OS a je stabilni) vyhradne se single pameti z toho 4gb kitu. Dual channel (ani 2x4 v SC) to nedava a PC se restartuje co par vterin. Stejne to nenabootuje s cimkoliv z 8gb kitu, ani single 8gb, ani dual channel. Pameti otestovany v jinem PC a bez problemu (i v puvodni konfiguraci boot na prvni a stabilni OS)

UEFI je v defaultu, odpojeno je vse az na grafickou kartu (integrovana z nejakeho duvodu nechce fungovat). Reset CMOS, UEFI do defaultu a vsechny bezne ukony jsem zkousel.

PC na predchozi desce bezelo stabilne bez problemu v te konfiguraci s 2x4 + 2x8, akorat mi predminulou nedeli zamrzlo, po bootu ukazalo jen 2 CPU jadra a po zoufalem pokusu o flash UEFI jsem se s deskou mohl rozloucit uplne.

Otazka je jestli je vubec co jeste zkouset a nebo jestli mam proste tu desku ve 14 denni lhute vratit a hledat nejakou jinou.

PC paremetry jsou shodne s PC v podpisu, RAM jsou 2x4 Kingston HyperX Grey (casovani neni uvedeno na stitku), 2x8 GB Crucial Ballistix Sport 9-9-9-24 1600. Na te predchozi desce jsem bezel na nizsi frekvenci (1333 pokud se nepletu).
Core i5 3570k @ 4.5GHz | AMD HD7970 | MSI Z77A-G43 | 24GB RAM | Audiotrak Prodigy HD2 | Crucial RealSSD C300 256GB + Intel S3500 240GB | 2TB HDD | CM Silencio 500 | Seasonic S760 platinum | Xigmatek Aegir + Noctua NT-H1
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asrock z77 pro3 / MSI Z77-G43

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na 80% poškozená patice CPU, na 15% studeňák, na 5% vadná RAM.
kupkoid
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Asrock z77 pro3 / MSI Z77-G43

Příspěvek od kupkoid »

Patici jsem zkoumal svym drobnohledem a vizualne tam nic neni k videni. Nicmene se te variante po procitani vsech moznych diskuzi asi taky priklanim. UEFI je nejnovejsi mozna verze. Vypada to asi tak ze desku vratim zpet ve 14 denni lhute protoze proste nefunguje tak jak by mela. RAM jsem fakt testoval (ok ne memtestem) pri behu systemu na jinem kompu a nebyl tam jediny problem.
Core i5 3570k @ 4.5GHz | AMD HD7970 | MSI Z77A-G43 | 24GB RAM | Audiotrak Prodigy HD2 | Crucial RealSSD C300 256GB + Intel S3500 240GB | 2TB HDD | CM Silencio 500 | Seasonic S760 platinum | Xigmatek Aegir + Noctua NT-H1
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“