Herní podložka

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
xecuttor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. lis 2011

Herní podložka

Příspěvek od xecuttor »

Ahoj pánové, vlastním už hodně let Razer Mantis Control, jenže už dosluhuje a potřebuju náhradu. Vím, že Razer dělá nástupce ve formě Goliathus, ale ta je hodně vyprodaná. Má někdo zkušenosti s ekvivalentem od jiných výrobců?

Co se mi na ní líbí: 5mm vysoká, pěnová a měkká, veliká, ale o chlup menší by nevadila, a hlavně ten super povrch - myš jezdí nádherně, ale neklouže sama od sebe jako na Mantis/Goliathus speed
AMD Phenom II X4 940 BE, Asus M2N-E, 4GB 800Mhz DDR2, Sapphire AMD Radeon 5770 1GB Vapor-X, Enermax Eco80+ 500W
Obrázek
error17
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. dub 2012
Bydliště: Mikulov

Re: Herní podložka

Příspěvek od error17 »

Mám dobré zkušenosti s touto podložkou dělají ji v různých velikostech .. myslím si že tahle je akorát myška po ní jezdí pěkně. Mám ji už 4 roky a stále jakž takž v pohodě.
http://www.czc.cz/steelseries-qck_2/312 ... tiunnqfrn5
CPU:[/color] Intel Core i5-3570K @ 4,2Ghz MB:Gigabyte Z77X-D3H RAM:8GB Kingston DDR3 1600 HyperX Genesis Grey GK: MSI R9 280X GAMING 3G PSU:Fortron 550W
Jeltík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004
Bydliště: HK, /edit-promaz!
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní podložka

Příspěvek od Jeltík »

Nebo A4tech, to samý, ale není tam ta megaznačka SS: A4Tech X7
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní podložka

Příspěvek od tmaven »

qck heavy, normalni cerny latkovy povrch, celkem rychly a je dost tlusta takze to pohlti nerovnosti na stole :)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Herní podložka

Příspěvek od Broxik »

btw panove nevite zda se da nekde koupit toto > http://www.func.net/en/products/surface-1030-xl/ . Drive sem mel predchudce a orpavdu jej povazuju za best podlozku co kdy byla. Jenze sem mel za to ze se prestala vyrabet a pak sem vyzkousel sklenenou nejake steelseries razor ale porad nejsem spokojen. Vcera vecer sem prave takhle z nostalgie koukal a nasel jejich web s tim ze maj novou podlozku. Rad bych ji zakoupil, nicmene sem nenasel nejakeho vendora kde by se to dalo. Zkousel sem stare dobre adresy jako progamingshop.sk hledal na zbozi zkousel google ale nikam se se moc nedostal. Diky za info
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Herní podložka

Příspěvek od TankGeorge »

Zdravím, nechci zakládat nový topic, tak sem pastnu svůj dotaz. OP nechť promine .)

Vzhledem k tomu, že k Vánocům dostanu knížky a ponožky, tak jsem se rozhodl, že si sám sobě nadělím podložku, abych z těch svátků něco měl.

Vlastním myš Razer Mamba a podložky od Razeru mi taktéž padly do oka. Steelseries QCK je v úvaze pouze díky solidní ceně.

Pokukuji po standard velikosti Razer Goliathus ale nevím, jestli speed, nebo control.

Pak mě zaujala podložka SCARAB u které jsem z více zdrojů četl, že výborně kombinuje speed i control povrch dohromady. Zatím favorit.

Nakonec nevím, jestli má cenu investovat do drahé IRONCLAD, o níž je málo informací, kromě hate recenzí od uživatelů hanící její cenu. Já bych si za tu cenu podložku klidně koupil, ale musela by v té ceně být i kvalita.

Prosím tedy uživatele, co mají zkušenosti s těmito podložkami o nějaké typy, příběhy, pomluvy a zážitky, které mi pomůžou se rozhodnout. Ještě dodám, že celá léta jezdím po dřevotřískovém stole s mírně hrubou dýhou a používám velmi vysokou senzitivitu (5000+ DPI) - je velmi matoucí ohledně speed/control, jak každý uživatel říká něco jiného (většina favorizuje speed). Střílečky dávám samozřejmě s "nižší" DPI (stále nad 4000), ale hraju i strategie, nebo Diablo (kde dávám senzor na plný koule 6400 DPI). Rozhodně nepatřím k těm, co dělaj horizontální reflex shooty na 50 cm stolu. Máte vhodný typ, která by mi sedla?
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
xecuttor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. lis 2011

Re: Herní podložka

Příspěvek od xecuttor »

díky za odpovědi, ale bohužel moc nepomohly.. Qck je moc slabá, QCK heavy znám moc dobře, ale razerka mi sedí mnohem víc.. Vím, že pokud mi nikdo neporadí ještě alterenativy (přeci jen je hodně pdložek) tak si jí nakonec vezmu.

Tankgeorge: jestli hraješ střílečky i strategie, vem si goliathus control. Speed je vyloženě pro lidi co vědí, že ten povrch potřebují (myš maximálně klouže - když jí pošleš po podložce, jede jak na ledě) při strategii to neni moc dobrý.
AMD Phenom II X4 940 BE, Asus M2N-E, 4GB 800Mhz DDR2, Sapphire AMD Radeon 5770 1GB Vapor-X, Enermax Eco80+ 500W
Obrázek
Breathlless
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2004
Bydliště: Kralupy
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní podložka

Příspěvek od Breathlless »

Zdarec , jelikož mi pomalu moje oblíbená podložka dosluhuje ( Kožená co byla k Asus HD4860 ) , která je jinak parádí tak sháním vhodnou náhradu. Myšku mám A4tech X7. Popravně moc se mi ty látkový nepozdávají , je nějaká jiná alternativa ?
AMD Athlon X2 7750 BLACK EDIT @3,1GHz , ASUS M3N78 pro , 4x2GB Corsair extreme 800MHz, ASUS 5770 512MB, Black Power 650W
Chlazení :Zalman ZM-WB5, ZM-NWB1, ZM-GWB3, čerpadlo AQ 1000l/h, Expanzka LQT, výměník 3x120 + 3x zalman ZM-F3
Temp: Ide: CPU 42/GPU45, Burn: CPU 48/GPU 56
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Herní podložka

Příspěvek od LoCo99 »

gumový, skleněný

osobně mam teda velikánskou látkovou a jsem spokojen, jen to chce po čase mejt
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Herní podložka

Příspěvek od Pepa1 »

Za mně jedině plastová (mám ji rok a je jako nová), není studená jako sklo nebo hliník a je oproti látkové rychlá (záleží kdo co preferuje) a dobře se čistí, rovněž cena není přemrštěná:

Revoltec FightMat Advanced
http://www.lan-shop.cz/revoltec-re052-fightmat-99145
rusty333
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2009
Bydliště: Brno

Re: Herní podložka

Příspěvek od rusty333 »

Chystám se koupit novou podložku pod myš, momentálně mám plastovou Razer Sphex a ten povrch jsem si od první chvíle zamiloval. Má ale "lepivou" spodní stranu a časem se na ní nachytal bordel, takže jsou tam nerovnosti a navíc jsem si jí nechtěně nařízl nožem. Razer za ni chce 350,- což mi ruce neutrhne, ale přece jen je to pořád jenom plast, tak si říkám jestli není nějaká levnější náhrada. Ta Revoltec postnutá nade mnou je podobná?
CPU: Core i7-8700K + SCYTHE Ninja 5 MB: ASRock Z370 Extreme 4 RAM: HyperX Predator DDR4 16GB 3200MHz VGA: MSI GTX1070 GAMING X M.2 SSD: Samsung 970 EVO 500GB SSD: 2x Samsung 840 256GB HDD: WD Green 2TB PSU: Seasonic Focus Plus Gold 550W Case: Fractal Define R4 Monitor: ViewSonic XG2402 + Dell U2412M Mouse: Logitech G403 + Razer Sphex Keyboard: SteelSeries 6GV2 Audio: HyperX Cloud, Microlab Solo 9C NAS: NETGEAR ReadyNAS 312 - 2x WD Red 3TB
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“