Nová Kasňa a Modding

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Potreboval by som poradiť , chcem vymeniť moju stávajúcu kasňu Cooler Master 690 NVIDIA Edíciu http://www.svcommunity.org/forum/ventas ... on-(case)/ z toho dôvodu , že sa mi tam nedarí urobiť cable mangement podľa mojich predstáv. Tá strana na ktorej je doska upevnená nemá gumenné otvory na prevedenie káblov za bočnicu základnej dosky , sú tam len také plastové úchytky a to nie je bohviečo , navyše napájací kábel pre CPU sa tade ani nedá natiahnuť lebo je krátky a kompromis bol taký , že som ho musel potiahnuť po celej zadnej strane skrine (od zdroja až priamo hore k napájaniu cpu) a nevyzerá to dobre , navyše ten kábel sa opiera o GPU. Napájací 24pin do dosky je zase kábel blindrami prichytený o stenu kde sa upevňujú HDD. Keď som dal dole druhú bočnicu kde je plech s MB tak som zistil , že vlastne ani jeden kábel by sa tade neprepchal , ten plech je dovnútra zahnutý tak 1,5cm. Teploty mám celkom v pohode ale potrebujem to vyriešiť tak , že budem musieť zakúpiť novú kasňu ktorá je situovaná na dobrý cable management a dobre perforovaná a odolná voči prachu. Tým , že by som si v kasni urobil dobrý poriadok s káblami tak by som mal potom aj dobrý airflow o čo mi tiež ide. V tejto skrinke mám na spodku 14mm fan intake ale v prúdeniu vzduchu dovnútra mu bránia káble zo zdroja ktoré nad ním vysia 3cm. Viem , že takto to sem vypisovať je hrozné , najradšej by som vám to vyfotil ale nemám zrkadlovku a cez mobil by to asi nebolo bohviečo (nemám autofocus) :( Ten 14mm fan nie je jediný , hore nad CPU sú 2 outtake 12mm vzadu na skrinke je ďalší 12mm outtake , v predu je 8mm front inatake , zo spodku 14mm intake a zboku 12mm intake ale kvôli tým káblom to neprúdi ako má.

Hľadol sam na internete a celkom sa mi zapáčila táto skrinka: http://www.jscomputers.sk/produkt/Aeroc ... on_2_.html
Páči sa mi zelená , lebo fandím NV :D
Keďže stará CM kasňa má v predu logo NVIDIA ktoré ide opatrne odstrániť , tak by som ho pripevnil na prednú stranu tejto novej , nech ho je krásne vidno :D

Info:
Rozmery: 555 x 234 x 600 mm
Váha: cca 13.4 kg
Materiál: mesh a plastový predný panel, 1mm SECC šasi
Pozícia pre 5.25": 6x externí
Pozícia pre 3.5" nebo 2.5": 6x interní
Maximálna dĺžka VGA: 330 mm
I/O Porty: 1x USB3.0, 2x USB2.0, 1x Audio In/Out, 1x Fan Controller, 1x eSATA
Chlazení:
1x 230mm Green LED vpredu, 750rpm, 10 - 12V, 27 dB(A)
1x 230mm hore, 750rpm, 10 - 12V, 27 dB(A)
Naviac voliteľné:
4x 120mm alebo 4x140mm v bočnici
1x 140mm alebo 120mm dole

Teraz by som potreboval správne rozmiestniť ventilátory:

Akurát som si není istý , vzadu sa asi bude dať osadiť buď 8mm alebo 12mm (každopádne tam pôjde 12mm).
Ten hore 23mm by som nechal tak ako je aj s tým čo je v predu.
to by bol 1 outtake 23mm hore a 1 intake 23mm vpredu.
Teraz jeden 12mm outtake by bol vzadu.
Dole by som dal 14mm intake.
A teraz k tej bočnici , bude lepšie tam osadiť 2x intake a 2x outtake 12mm , tie outtake by smerovali na grafiku a intake na CPU alebo tam rovno osadiť 1 veľký ventilátor ktorý by bol intake?
Chcel by som tam pridať ešte nejaké osvetlenie (farba zelené) najlepšie nejaké trubice tak do 30cm , stačia aj dve alebo tri (jedna hore , dole a nabok ako končí kasňa).
Má niekto lepší nápad?

Moja predstava je približne takáto :
http://www.youtube.com/watch?v=cHnpPCt1SUE
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=B86 ... =endscreen

Nová kasňa :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Vnútrajšok kasne :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Takto by mal vyzerať airflow (sú tam zahrnuté aj 4x 12mm na bočnici ako intake ale ja by som dal asi iba jeden veľký) :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Bol by som rád keby ste mi poradili , chcel by som to zrealizovať ešte tento mesiac , potrebujem poradiť ohľadne výberu ventilátorov , led trubíc a nejaké príchytky na káble ktoré budú aj tak schované ale aby som ich mal pekne pospájané veďla seba , nechcem tam mať bordel aj keď tam nebudem vidieť.
Naposledy upravil(a) _Jesper_ dne úte 8. led 2013, 20:30, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od shelby_nr »

Tú case už máš? prečo práva bigtower (a musí byť)?

A používaj tlačítko EDIT.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Dík za info , nabudúce použijem EDIT :D Nejak som naň zabudol :(
Tú case nemám ale chcem ju objednať v polovici tohto mesiaca. Veľmi sa mi páči , zaujímal by ma aj tvoj názor na ňu , prípadne ostatných. Mám rád bigtower skrine pretože tam nebudem obdzovaný priestorom ( tá case ponúka veľa možností) a navyše je vhodná aj pre SLI riešenie čo možno v budúcnosti budem isto riešiť. Práve si pozerám videá na youtube ako to majú ostatný poriešené s cable managementom a táto case to má naozaj dobre vyriešené.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od shelby_nr »

Aký máš max. rozpočet? Keď chceš silou mocou bigtower, tak min. http://www.tichepc.sk/BitFenix-Shinobi- ... =001022002 alebo http://www.tichepc.sk/BitFenix-Colossus ... =001022002

Na SLI sa vykašli, je to blbosť.

Čo sa týka ventil. - chceš výkon alebo ticho?...predpokladám, že bude záležať aj na farbe.
K airflowu - 1-2x vpredu (intake), 1x vzadu (outtake) a prípadne 1x hore (outtake)...ostatné nemá význam.
Čo sa týka uchytenie kabeláže - stačia sťahovacie pásky http://www.tichepc.sk/Modding-PC/Stahov ... 17018.html ...no sú aj držiaky http://www.tichepc.sk/Modding-PC/Drziak ... 17019.html
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Rozpočet na skrinku je max 140€ to by som sa mal zmestiť keďže ju budem objednávať od tadeto : http://www.jscomputers.sk/produkt/Aeroc ... on_2_.html tie Bitfenix sú pekné ale ja som si už skrinku vybral a je to Aerocool Xpredator čo je tiež Bigtowerka. K tým ventilátorom , asi zoberem tieto : http://www.tichepc.sk/Aerocool-Shark-Fa ... rg1=001027 tých 1500rpm bude akurát. Jeden dám hore a druhý pôjde na spodok skrinky. Tie 23mm tám nechám akurát rozmýšľam že na tú bočnicu by som asi dal tento : http://www.tichepc.sk/Aerocool-Silent-M ... 30mm-.html ale asi budem mať problém s chladičom takže ako alternatíva by tam šli 2x http://www.tichepc.sk/Aerocool-Shark-Fa ... rg1=001027 ako intake.

Takže suma sumárum:
Skrinka = 140€
2x14mm (1xOuttake Vzadu & 1xIntake Dole) = cca 30€
2x12mm (Intake Bočnica) = 28€
Príslušenstvo k cable managementu = cca 10€
Celkovo by to malo byť cca 210 € čo je už môj limit ! Ani o € viac.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od shelby_nr »

Vidím, že si nenecháš poradiť...(napíšem ako je najlepšie umiestnenie ventil. a Ti aj tak ich chceš dať všade)...chceš všetko od "shit" výrobcu a najmä chceš aby bol z toho kolotoč.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od TankGeorge »

Čau,

mám tuhle skříň už 3/4 roku, ale v oranžové verzi Evil Black.

Chlazení jsem pořešil tak, že jsem dozadu přemístil 140mm outtake z CPU chladiče (Noctua NH-D14). Podle mého názoru je spolu s 220mm horním naprosto dostatečný pro odvod tepla a ideální airflow. Samotná 220tka od Aerocoolu nestíhala (mají nízké otáčky a menší průtok, než 140mm Noctua imo) a až po přestěhování Noctuy a otočení CPU chladiče směrem nahoru se přestalo ve skříni hromadit teplo. Intake 220mm vepředu bych vůbec neřešil, podstatný je dobrý odběr ven ze skříně - horní vent je u týhle bedny velké plus. Zdroj nasává zespoda a fouká ven samostatně (dole je vyjimatelný filtr).
Obrázek

Jinak s kabelama není problém. Přes pogumované otvory jsem protáhl a schoval komplet všechny. Otvorů je dost a dostaneš v pohodě kabely zpět ven na místech, kde je třeba. V tomhle ohledu je bedna perfektní.
Obrázek

Sorry za fotky, Nokia 3310 lover :D

Jinak jsem před časem psal minirecenzi na webu tohodle obchodu.
Po půl roce provozu sem hodím pár svých zkušeností. Snad se někomu budou hodit.

+ Čelní panel s eSATA, USB 3.0 a ovládáním ventilátorů krom obvyklého audia s USB.
+ Celé čelo podložené protiprachovou textilní vrstvou + odnímatelný prachový filtr pod zdrojem.
+ Obrovské (220mm ?) ventilátory v ceně na správných místech = přední a horní.
+ Spousta prostoru pro vedení kabeláže za základní deskou včetně gumového obložení hran na otvorech.
+ Obecně je vnitřek prostorný. Pohodlně pojme delší karty (GTX 580 s velkou rezervou) a jakýkoliv CPU chladič (Noctua NH D14).
+ Tichý provoz. Není neslyšitelná, ale když mám např otevřené okno, tak vůbec nepoznám, že je PC zapnutý.

o Moderní uspořádání - zdroj dole, outtake ventilátor nahoře.
o Uspokojivý systém montáže disků a zajištění karet.
o Agresivní design, plexi bočnice a polohovatelné horní otvory (tohle beru spíše jako mínus, ale někomu se to může líbit)

- Skříň je levná (v této kategorii) a na spoustě míst se šetřilo... slabý plech, hlavně na bočnicích, které působí hodně chatrně.
- Zkosené hrany čelního panelu lze odjímat (přístup k záslepkám 5.25) a sotva drží na místě.
- Ventilátory se nerozběhnou po zapnutí, pokud mají nastavené nižší otáčky (tj i 50%).
- Eh, přední USB 3.0 se zapojuje tak, že od něj vede kabel samice, který se musí zapojit do USB 3.0 na zadních výstupech desky... lol

Celkový dojem na mě dělá Areocool skříň velmi pozitivní. Kdysi dávno jsem investoval do proklamované luxusní a drahé skříně Chieftec Dragon s vidinou dokonalé kvality a celá léta mě akorát štvala. Vibrující koše na disky, těžká vibrující bočnice. Už mě nebavilo vycpávat mezery papírama. Nový HW se špatně chladil.
Tahle krabice splňuje přesně pojem za málo peněz, hodně muziky. Nevypadá luxusně, ale HLAVNĚ - je tichá, prachuvzdorná, s parádní vnitřkem, s dobrým airflow a moderníma portama na předním panelu - prostě čistá funkcionalita - nenechte se zmást designem. Pro mě lepší, než 30ti kilová ocelová děravá limuzína na 7000, kterou bych musel vystlat, doplnit větrákama a o USB 3.0 snít.
Skříň se sice snaží vzhledem trhat kule, ale ve skutečnosti je hodně funkční a docela levná. Jsem s ní spokojen. Kdybych si dal tu práci s nějakým odhlučněním, tak to bude celkem ultimátní case.

>>> Jinak můj názor ohledně tvých velkých ventilátorových plánů je nesouhlasný. K jakýmkoliv pokusům na bočnici mám negativní postoj, hlavně intake z bočnic je dobrý leda tak na invazi prachu, protože filtry jsou vepředu a naspodu. Mě se bez zadního 140mm kupilo teplo kolem grafárny a ta ne nejhlučnější věcí v celým kompu. Teď v zátěži vent. grafiky jede 60% max a nemyslím si, že další větráky na boku by to zlepšili. Leda že by jsi měl grafiku hlučnější, než 4 větráky na boku dokupy, což pochybuji, že by byl u GF670 problém.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

shelby_nr píše:Vidím, že si nenecháš poradiť...(napíšem ako je najlepšie umiestnenie ventil. a Ti aj tak ich chceš dať všade)...chceš všetko od "shit" výrobcu a najmä chceš aby bol z toho kolotoč.
Tak vybral som si ju lebo sa mi celkom pozdávala , najmä vzhľadovo a potom čo ma na nej najviac zaujalo bol systém riešenia káblového manažmentu , lebo to je to čo ja potrebujem , upratať káble v skrini kvôli lepšiemu airflow. Ako vieš , že to je ,,shit,, výrobca ? Ale uveď presvedčivý argument! Pokiaľ ja viem drtivá väčšina HW komponentov a súčiastok sa aj tak vyrába v číne alebo v thajwane. Som ochotný si nechať od teba poradiť , bol by som nerád keby som kúpil niečo čo by som neskôr oľutoval.

Takže keby som to spravil takto :

Ponechám tie ventilátory ktoré tam výrobca dal 1x23mm vpredu a 1x23mm hore a k tomu keby som pridal Noctua NF-P14 FLX 1x do zadu a 1x dole , to by malo v pohode stačiť na slušný airflow , je tak? No a s tou bočnicou , tak s tým teda neviem čo urobím.

BitFenix Shinobi XL Big-Tower - Black Window tá nie je zlá , je to slušná skriňa ale tá cena :( :o
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od TankGeorge »

Nevím, po "investici" do Chieftec Dragon s rádoby-luxusníma skříněma končím. Pokud chce člověk dobrou bednu, stejně na ní musí udělat práce, jak na kostele, sám. Málokterá má dobrý airflow + přední USB 3.0 + extra šířku pro CPU chladič + extra délku pro GK + prachuvzdornost + odhlučnění + dobrý kabel management za deskou + vzhled...

To mluvím o skříních třeba za 280€. Si takovou limuzínu člověk koupí a pak ho akorát štve, že postrádá jeden, nebo více "detailů" vypsaných výše. Aerocool Xpredator možná je taková Tesco bedna, ale beztak funguje líp, jak mnohé 2x dražší Lian-Li.

Když už jsem u té Lian-Li, tak tahle splňuje vše, co jsem napsal výše, akorát cena je vyšší. Kdyby byla na trhu v době, co jsem bednu sháněl, mám ji doma.

http://www.czc.cz/lian-li-pc-b12-cerna/114644/produkt

Pokud ale chceš ušetřit peníze i nerva, tak ten Aerocool doporučuji.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Akurát som pozeral na tomto fóre http://www.overclock.net/t/890726/aeroc ... dator-club fotky užívateľov ktorí sú vlastníkmi tejto skrinky Aerocool Xpredator a celkom ma prekvapila aká je priestranná , naozaj je tam veľa miesta , jednému sa dokonca hore podarilo pripevniť radiator s dvoma 12mm ventilátormi Akasa Viper. Sú tam fotky aj s vodným chladením , takže môžem usúdiť , že skrinka má naozaj veľa miesta čo je naozaj výhodou. Tak isto aj skvele vyriešený káblový manažment , práve toto bol dôvod prečo som sa rozhodol pre túto skrinku :inlove: Akurát mám menšiu obavu či mi dočiahne napájací kábel od zdroja Corsair AX 750W , neviem aký je presne dlhý a preto sa obávam či mi tam dočiahne a bude mať dostatok rezervy pre ohnutie a pripojenie. Inak budem musieť kúpiť dlhší :( :devil: Potreboval by som poradiť ohladne Katód alebo Neónov , chcel by som tam umiestniť 2x30cm zelené trubice zvnútra na presklenenú bočnicu. Aká značka je dobrá? Pripojenie majú priamo na zdroj molexom? Čo sa týka ventilátorov a tej presklenenej bočnice , tak to bude zbytočné , videl som fotky kde na bočnici nemal ventilátory a mal to osvetlené trubicami a vyzeralo to celkom dosť dobre zvnútra :D :up: 8-) Čo sa týka Airflow tak som to vymyslel takto:

Kúpim 2xNOCTUA NF-P14-FLX 14mm
Prvý umiestnim dozadu skrinky pri IO panel ako Outtake a Druhý pôjde dole na spodok vedľa zdroja ako Intake.
Tie dva 23mm so 750rpm budú stačiť tým Noctua ventilátorom? Alebo mám ten vrchný vymeniť za 2xNoctua NF-F12 PWM 12mm ktoré mám v starej CM skrinke? Silno nad tým uvažujem , lebo ich mám k dispozícii 4x. Ak hej tak ich tam dám , aspoň ušetrím € :D Nemusím kupovať ďalšie :D
Ešte ma napadlo , že by som kúpil prachový filter a dva by som predsa len dal na bočnicu , ako Intake.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od shelby_nr »

Ide o spracovanie...dokonca ani ten Bitfenix nie je až tak dobrý (no lepší ako ten aerocool), hold v tejto cenovej kategórií ťažko hľadať niečo kvalitné. Preto som sa pýtal či trváš na bigtower...nechceš radšej väčšiu, ale kvalitnejšiu miditower? napr. http://www.tichepc.sk/Corsair-Obsidian- ... =001022007 alebo http://www.tichepc.sk/Antec-Case-Perfor ... =001022007 alebo http://www.tichepc.sk/Nanoxia-Deep-Sile ... =001022007 (u toho Antecu a Nanoxia by si si dal spraviť priehľadnú bočnicu)
K ventil. - opäť ide o kvalitu a výkon (nemusí to byť zrovna Noctua), za tú cenu sú lepšie (v zelenom prevedení) - 120mm verzia http://www.tichepc.sk/Nanoxia-FX-EVO-12 ... =001027002 a 140mm http://www.tichepc.sk/Nanoxia-FX-EVO-14 ... =001027006 ...nad 200mm ešte nie sú moc dobré ventil., jedine snáď BitFenix Spectre PRO

Čo sa týka toho cablemanagementu - skôr podstatné je koľko miesta je za tray MB. Na dobrý/pekný cablemanagement netreba mať "super" case, ale stačí byť trochu zručnejší a rozmýšlať...Pozri si zostavy - http://www.tichepc.sk/Galeria%20zostav
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od TankGeorge »

Vzadu u CPU je rozteč na 120mm i na 140mm, stejně tak rámeček dole uprostřed u zdroje je na obě velikosti. Jestli už máš 2x120mm Noctuy ze staré case, není podle mě důvod investovat do dalších fanů. Jinak nevím, který "zdrojový" kabel máš na mysli... napájení desky? Mám rovněž Corsair (BRONZE a ne GOLD, jako ty, ale měl by být skoro stejný - viz foto nahoře) a nebyl s tím problém.

Typ na miditower taky není od věci, jak píše shelby. Když nemáš nějaké ujeté diskové pole, několik 5.25" osazení, nebo vodníka, tak je bigtower overkill. Do dnešních miditowerů narveš dlouhé karty i s giga cpu chladičem, liší se akorát počtem 3.5"/5.25" pozic.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Až sa ti dá postni sem zopár screenov , lebo tie dva čo si postol hore , srry ale prd tam vidím , je tam tma. Prezrel som už vela skriniek ale táto ma zaujala asi najviac aj keď shelbym spomínaný corsair obsidian 650d je veľmi pekná case :D Neviem bral by som aj inú , ale táto mi šmakuje (čierna so zelenou) to je moja kombinácia :D Veru , tiež ma to napadlo , mám ich dokonca až 4 ktoré by som chcel čo najviac využiť aby som ušetril €. Ale rozmýšľam že tie 23mm by som zhodil dole a ako intake by boli tie 14mm noctua 1xfront a 1xdole. Ako outtake 1x14mm vzadu a 2x12mm hore pre lepší odber vzduchu z case. Predsa len to je noctua a dajú sa tam regulovať otáčky. Moc neverím tým 23mm , majú len 750rpm. Tak potom prečo ju máš aj ty? Tiež si si mohol vziať miditower ale čiahol si po tejto. Poradíte mi prosím s LED trubicami? Vôbec neviem aké mám vybrať , farbu chcem zelenú.
Rozhodne chcem Bigtower , nechcem byť obedzovaný čo sa týka miesta v case , ktorého nie je nikdy dosť.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od shelby_nr »

"nechcem byť obedzovaný čo sa týka miesta v case , ktorého nie je nikdy dosť" - to nie je zrovna naj argument pokiaľ neplánuješ vodníka alebo veľa HDD. Dnes už máš dosť miesta aj dobrých miditower... (tiež je doba "downsizeingu")

K tým ventil. - Toľko ventil. Ti je zbytočných resp. moc nepomôžu kedže nemáš "topiaci" hw...ako som písal v pohode stačí 1-2x 140mm vpredu, 1x140 vzadu a 1x140 hore...viac je zbytočne. Tie NF-F12 (čo máš) nie sú určené na intake/outtake, ale na chladič...preto by som ich na outtake nedával, (radšej by som ich dal na ten PHANTEKS a ostatné predal). Zo 140mm odporúčam buď tú Nanoxiu FX EVO alebo Noiseblocker PK. Ak chceš Noctua tak zober novú NF-A14 FLX (nie NF-P14). Na 230mm je 750rpm akurát resp. až moc (logicky nesmieš porovnávať ventil. rozdielnej velikosti - 230mm na rovnakých rpm ako 140mm pretlačí viac).

Čo sa týka LED pásikov - pozri resp. vyber si http://www.tichepc.sk/Modding-PC/LED-pa ... 17013.html ...kedže s týmto nemá skúsenosti, skús im napísať a opýtať sa.

...no ako chceš...sú to tvoje peniaze. Týmto ja končím.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
_Jesper_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2012
Bydliště: asi niekde v SK :)

Re: Nová Kasňa a Modding

Příspěvek od _Jesper_ »

Dobre ďakujem ti za radu , ale ak nemám teda brať tento aerocool tak mi poraď niečo čo má aspoň 1xUSB 3.0 v predu , priestor pre cable management , dobre vyriešený airflow , poloha zdroja dole , farba skrinky čierna a bočnica musí byť presklenená , v podstate aby to malo aspoň to čo má ten aerocool , cena je maximum 150€ zbytok by som rád ušetril na NF-A14 FLX (cca 3ks). Ešte jedna vec , skrinka musí vyzerať dobre a moderne.

Celkom ma zaujala Bitfenix Colossus , pekne spracovaná , škoda že ten usb 3.0 není vidieť. Ale aspoň je pekne ukrytý :D

Edit: Ako alternatívu k Aerocool Xpredator by som zvolil Bitfenix Colossus (bez priehladnej bočnice) samostatne čierna (svieti na zeleno alebo červeno) alebo s priehladnou bočnicou čierno zelenú. Pozeral som fotky a musím uznať , že spracovanie tejto case je naozaj na dobrej úrovni a Bitfenix ako značka mi je celkom sympatická , čo sa mi lúbi je systém uzamknutia proti nevítaným hosťom ktorý by si PC chceli zapnúť. Druhá vec , predná strana je overkill :D Systém cable managementu je dobrý ale robím si starosť či sa mi tam vmestí gigabyte gtx 670 windforce 3 , predsa len táto kartička je jedna z tých dlhších a tak isto mám obavu či tam dostanem môj CPU chladič Phanteks. Silno rozmýšľam , že asi kúpim tento Bitfénix. Šikla by sa rada od niekoho kto tochto krásavca má doma.

Edit 2: Môžte zatvoriť túto tému , rozmyslel som si to s tým aerocool xpredator a uvažujem nad BitFenix Colossus Window Venom založím aj novú tému pre túto zaujímavú skrinku.
AMD Ryzen R9 7900X | AiO Fractal Lumen S36 aRGB | ASUS ROG Strix X670E - E Gaming Wifi | G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5 32GB AMD EXPO 6000MHz CL30 | NVIDIA MSI RTX 3080 Ti 12GB SUPRIM X | Samsung SSD 870 EVO 500GB 2x | Toshiba P300 2TB 2x | Samsung M2 SSD NVMe 980 PRO 500GB | Samsung M2 SSD NVMe 970 EVO Plus 250GB | SEASONIC Prime PX-1000 Platinum | AOC Q27G2S IPS 1440p 165Hz | Fractal Design Define R6 TG USB-C Gunmetal | Fractal Aspect 12 & 14 aRGB PWM | aRGB HUB Cougar Core Box V2
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“