Corsair 500R

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
RendyCZE
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: Boršice

Corsair 500R

Příspěvek od RendyCZE »

Zdravím, co říkáte na tuhle skříň, nebo by jste doporučily jinou ?
Co ty ventilátory v základu jsou ok, nebo je lepší přikoupit jiné ?


Ta FRACTAL Define R4 se mi nějak nelíbí, z důvodu nutnosti otevření předních dveří .
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: Corsair 500R

Příspěvek od Eddward »

a len tak mimochodom k comu by si tie dvere otvaral ? tam das jedine mechaniku... pouzivas ju velmi casto ? pretoze ja maximalne tak raz do roka :)
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
RendyCZE
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: Boršice

Re: Corsair 500R

Příspěvek od RendyCZE »

Tak k cemu jsou ty predni ventilatory kdyz jsou zavrene dvere?

Pisi z mobilu tak nedelam hacky .
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Corsair 500R

Příspěvek od shelby_nr »

Ak by si trochu pozrel nejaký review (resp. foto) na tú case, zistil by si, že nasávanie ma po bokoch.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Corsair 500R

Příspěvek od Cocroach »

Doma mám bílou: je krásná (o dest hezčí než černá), výborná konstrukce, výborné plechy, výborné rozložený všeho, možná malé mínus je bočnice s kabeláží - není tam moc místa, tak si s tím musíš pohrát. Velké mínus je druhá bočnice, která je děrovaná bez jakéhokoliv prachového filtru a při zapnutém defaultním fanu skříň neuvěřitelně zanáší prachem. Prachový filtr je pod zdrojem, jednoduše vysunutelný za běhu pc a snadno vyčistitelný, celkem efektivní; dále je prachový filtr na přední straně jak jsou ty 2 fany: ten už je méně kvalitní, je to něco jako molitan nebo cosi a dá se vyčistit jedině sundáním celého předního kdytu, nebo průběžně (jak to dělám já) vysávat přední kryt, protože ten prach se tam pěkně drží a do skříně ani moc nejde. Vršek je taky celý děravý, ale moc tam prachu nejde, když tam dáš 2 exhaust fany a ještě je tam jemnější dírkování pod tím. Fany jsou podle mě v pohodě, přední pěkně doplňují krásný design, boční ani není moc potřeba a zadní klasickej větrník. Můžeš na předním panelu regulovat otáčky 2 předních a bočního ventilátoru ve 3 stupních, na 1. stupni jsou fany neslyšitelné, 2. stupeň je již lehce zaznamenatelný a 3. stupeň bych přirovnal k 40% fanu od gigabytu wf3. Osobně mám nastavený pořád 1. stupeň, měřil jsem teploty se všemi stupni a teplota se mění max +/- 1°C. Jestli tě zajímají teploty tak: při zatížení chess bench. i5 3570k@4,3ghz při 1,176v max. průměrná teplota 51° (idle 28°); při zatížená valley benchmark/heaven benchmark gigabyte 7870@1140/5800 při defaulní voltáži (1,219v) 57° (idle 24°) všechny teploty při 1. stupni (nejnižší otáčky ventilátorů) a defaulních ventilátorech, chladič cpu CM Hyper 412S. Takže teploty si myslím super, skříň bych celkově zhodnotil jako výborný kup, fakt se mi líbí, akorát škoda že je tak moc děravá, ale černé silonky na bočnici to vyřešily.
Ramondetta
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2012
Bydliště: Praha

Re: Corsair 500R

Příspěvek od Ramondetta »

Jo fakt super, tuhle skříň mám už nějakou dobu.Všechny klady i zápory tu už byly vypsány. Za sebe mohu jen doporučit. :thumbsup:
Vizi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2004
Bydliště: Brno

Re: Corsair 500R

Příspěvek od Vizi »

Corsair 500R (bílá varianta) vlastním též už nějaký ten měsíc a stěžovat si nemohu. Proudění vzduch je výborné + možnost regulace ve třech stupních, osvětlení decentní s možností vypnutí na předním panelu. Co se týče hlučnosti s komponenty, Cpu chladím pomocí corsair H100, jedu na dvou GTX680 ve sli a i v zátěži o pc prakticky nevím. Ano skříň je více děrovaná, bočnici jsem vyřešil zakoupením magnetického filtru, všechny ostatní nevyužité otvory jsem utěsnil a prach mě prakticky nezajímá. Samozřejmě něco se tam dostane, ale o to se nemá cenu ani zmiňovat je to nepatrné množství, kterého se prostě nedá zbavit.

Jediné dva mínusy
- méně prostoru za druhou bočnicí na kabeláž, ovšem trochu zručnosti to jednoduše vyřeší.
- je potřeba si dávat pozor na zapojení předních USB pomocí kabeláže u case, koncovka pro zapjení do desky je širší a lehce se vylamuje !

Za sebe skvělá skříň a bílá je pro mě osobně nádherná.
CPU i5-8600K@4,8Ghz + Fractal Design Celsius S24 MB ASROCK Z370 Extreme4 RAM G.Skill 32GB 3200 Mhz VGA MSI GeForce RTX 2080 Ti Duke 11G zdroj Corsair HX1000 SSD Samsung 970 PRO 512GB M.2, NVMe + MX500 1TB HDD Samsung 3TB Audio Xonar Phoebus Case Corsair 500R Carbide Projektor Optoma hd141x + Jamo 5.1 surround
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“